Elektrické sporáky

Spotřebiče

Nikdo nepochybuje o tom, že v každé domácnosti musí být kvalitní a spolehlivý sporák. Pokud si zařizujete byt či dům nebo potřebujete starý nahradit novým, v našem sortimentu si zajisté vyberete. Rozhodli jste se pro elektrický sporák?

Nabízíme elektrické sporáky od velmi kvalitních výrobců, jako jsou AEG, BOSCH, Candy, Electrolux, Mora a další.

Jak elektrické sporáky fungují?

Tyto typy sporáků nabízíme s několika variantami varných desek. Pokud dáváte přednost klasice, nabízíme elektrické sporáky s klasickými litinovými plotnami. Ty jsou však nejvíce energeticky ztrátové. Pokud tedy chcete ušetřit, v našem sortimentu naleznete elektrické sporáky se sklokeramickými a indukčními deskami.

Indukční desky mají prakticky nulovou energetickou ztrátu a ohřívají přímo kovové dno hrnce, nikoli jeho okolí. Musíte však počítat s tím, že ne všechny hrnce jsou pro vaření na indukční desce vhodné.

Trouba u elektrických sporáků může být elektrická nebo horkovzdušná. Pokud se mezi těmito nemůžete rozhodnout, nabízíme elektrické sporáky s kombinovanými troubami. Výhodou horkovzdušné trouby je proudění horkého vzduchu, které vám umožní péci více věcí současně.

Pro některé typy pečení však nemusí být horký vzduch ideální, proto je nejlepší pořídit si trouby s oběma programy – elektrickým i horkovzdušným pečením. Každý pokrm, připravený ve vaší nové troubě, tak bude naprosto dokonalý.

Jaké funkce mohou elektrické sporáky mít?

O druzích varných desek jsme již hovořili, nyní upozorníme na další důležité vlastnosti, jimiž mohou elektrické sporáky disponovat. Mezi nejžádanější patří horní ohřev, dolní ohřev a oboustranný ohřev v troubě, cirkulační gril, rozmrazování, velkoplošný gril, zvláštní program pro pizzu, 3D horký vzduch či otočný rožeň.

Některé elektrické sporáky mají stěny trouby se závěsnými rošty, které umožňují dovybavit teleskopickým výsuvem. Dětská pojistka zajišťuje maximální bezpečnost provozu.

Jak vybrat nejlepší elektrický sporák?

Při výběru elektrického sporáku je třeba zvážit několik faktorů, abyste si vybrali ten pravý pro vaše potřeby.

Zde jsou některé z faktorů, které je třeba zvážit při výběru elektrického sporáku:

 • Typ varné desky – Existují dva hlavní typy varných desek:
  • Plynové varné desky – Tyto desky jsou rychlejší než elektrické desky a poskytují lepší kontrolu teploty.
  • Elektrické varné desky – Tyto desky jsou bezpečnější než plynové desky a jsou levnější na údržbu.
 • Počet plotýnek – Pokud vaříte pro velkou rodinu, budete potřebovat sporák s více plotýnkami. Pokud však vaříte jen pro sebe nebo pro malou rodinu, postačí vám sporák s méně plotýnkami.
 • Objem trouby – Pokud často pečete velké pokrmy, budete potřebovat sporák s troubou s větším objemem. Pokud však pečete jen malé pokrmy, postačí vám sporák s troubou s menším objemem.
 • Funkce trouby – Některé trouby mají funkce, jako je grilování, konvekční pečení nebo horký vzduch. Pokud tyto funkce potřebujete, vyberte si sporák s troubou, která je vybavena těmito funkcemi.
 • Bezpečnostní prvky – Sporák by měl mít bezpečnostní prvky, které zabraňují nechtěnému zapnutí nebo poranění. Mezi tyto prvky patří například bezpečnostní pojistka, která brání zapnutí sporáku, pokud není správně uzavřen, nebo dětský zámek, který brání dětem v zapnutí sporáku.
 • Cena – Elektrické sporáky se pohybují v cenách od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc korun. Vyberte si sporák, který vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud chcete vybrat nejlepší elektrický sporák pro vaše potřeby, doporučujeme vám zvážit následující faktory:

 • Typ vaření, kterého se chystáte používat – Pokud často vaříte na plynovém sporáku, budete potřebovat sporák s plynovou varnou deskou. Pokud však vaříte jen občas, můžete zvolit sporák s elektrickou varnou deskou.
 • Velikost vaší rodiny – Pokud máte velkou rodinu, budete potřebovat sporák s více plotýnkami a větší troubou. Pokud však máte malou rodinu, postačí vám sporák s méně plotýnkami a menší troubou.
 • Vaše potřeby – Pokud často pečete, budete potřebovat sporák s troubou, která má funkce, jako je grilování, konvekční pečení nebo horký vzduch. Pokud však pečete jen občas, můžete zvolit sporák s troubou, která má základní funkce.
 • Váš rozpočet – Elektrické sporáky se pohybují v široké cenové škále. Vyberte si sporák, který vyhovuje vašemu rozpočtu.

Zde jsou některé tipy, jak vybrat elektrický sporák:

 • Přečtěte si recenze – Přečtěte si recenze elektrických sporáků, abyste získali představu o tom, jaké jsou jejich silné a slabé stránky.
 • Porovnejte ceny – Porovnejte ceny elektrických sporáků od různých prodejců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.
 • Vyzkoušejte si sporák – Pokud je to možné, vyzkoušejte si sporák předtím, než si ho koupíte. To vám pomůže zjistit, zda je pro vás vhodný.

Ověření výrobci

Všechny výše uvedené výrobci jsou spolehliví a nabízejí kvalitní elektrické sporáky.

AEG je švédská společnost, která je známá svou kvalitou a inovací. AEG nabízí širokou škálu elektrických sporáků, které jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.

Bosch je německá společnost, která je známá svou spolehlivostí a výkonem. Bosch nabízí elektrické sporáky pro různé potřeby a rozpočty.

Candy je italská společnost, která je známá svou cenovou dostupností. Candy nabízí elektrické sporáky s dobrým poměrem ceny a výkonu.

Electrolux je švédská společnost, která je známá svou kvalitou a designem. Electrolux nabízí elektrické sporáky, které jsou nejen funkční, ale také krásné.

Mora je česká společnost, která je známá svou tradicí a kvalitou. Mora nabízí elektrické sporáky za rozumnou cenu.

Který výrobce je pro vás ten pravý, závisí na vašich potřebách a preferencích. Pokud hledáte kvalitní sporák s nejmodernějšími technologiemi, je dobrou volbou AEG nebo Bosch. Pokud hledáte cenově dostupný sporák, je dobrou volbou Candy nebo Electrolux. Pokud hledáte tradiční český sporák, je dobrou volbou Mora.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang