Elektrické sporáky

Spotřebiče

Nikdo nepochybuje o tom, že v každé domácnosti musí být kvalitní a spolehlivý sporák. Pokud si zařizujete byt či dům nebo potřebujete starý nahradit novým, v našem sortimentu si zajisté vyberete. Rozhodli jste se pro elektrický sporák? Nabízíme elektrické sporáky od velmi kvalitních výrobců, jako jsou AEG, BOSCH, Candy, Electrolux, Mora a další.

Jak elektrické sporáky fungují?

Tyto typy sporáků nabízíme s několika variantami varných desek. Pokud dáváte přednost klasice, nabízíme elektrické sporáky s klasickými litinovými plotnami. Ty jsou však nejvíce energeticky ztrátové. Pokud tedy chcete ušetřit, v našem sortimentu naleznete elektrické sporáky se sklokeramickými a indukčními deskami. Indukční desky mají prakticky nulovou energetickou ztrátu a ohřívají přímo kovové dno hrnce, nikoli jeho okolí. Musíte však počítat s tím, že ne všechny hrnce jsou pro vaření na indukční desce vhodné.

Trouba u elektrických sporáků může být elektrická nebo horkovzdušná. Pokud se mezi těmito nemůžete rozhodnout, nabízíme elektrické sporáky s kombinovanými troubami. Výhodou horkovzdušné trouby je proudění horkého vzduchu, které vám umožní péci více věcí současně. Pro některé typy pečení však nemusí být horký vzduch ideální, proto je nejlepší pořídit si trouby s oběma programy – elektrickým i horkovzdušným pečením. Každý pokrm, připravený ve vaší nové troubě, tak bude naprosto dokonalý.

Jaké funkce mohou elektrické sporáky mít?

O druzích varných desek jsme již hovořili, nyní upozorníme na další důležité vlastnosti, jimiž mohou elektrické sporáky disponovat. Mezi nejžádanější patří horní ohřev, dolní ohřev a oboustranný ohřev v troubě, cirkulační gril, rozmrazování, velkoplošný gril, zvláštní program pro pizzu, 3D horký vzduch či otočný rožeň. Některé elektrické sporáky mají stěny trouby se závěsnými rošty, které umožňují dovybavit teleskopickým výsuvem. Dětská pojistka zajišťuje maximální bezpečnost provozu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang