Kombinovaný sporák – výhody

Spotřebiče

Jistě se ale shodneme na tom, že naprosto nedílnou a hlavně nepostradatelnou součástí každé kuchyně je sporák, nebo chcete-li trouba a varná deska, pokud se jedná o kuchyň vestavnou. V dnešní době, kdy kuchyně slouží jako středisko rodinného života a kulinářských experimentů, je výběr správného sporáku klíčovým rozhodnutím. A pokud hledáte kombinaci výkonnosti a všestrannosti, nemůžeme přehlédnout kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou. Jaké jsou jeho výhody?

Tento inovativní kuchyňský spotřebič nám dává možnost zkombinovat rychlost a přesnost plynového vaření s důvěryhodnou rovnoměrností elektrické trouby.

Co znamená kombinovaný sporák

Kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou je oblíbeným typem sporáku, který spojuje dvě různé technologie pro vaření do jednoho zařízení. Tento sporák nabízí několik výhod a kombinuje výhody plynových varných ploten a elektrické trouby. Zde jsou některé z hlavních charakteristik tohoto typu sporáku:

  1. Plynové plotny: Plynové varné plotny jsou rychlé a efektivní. Reagují okamžitě na změny teploty, což umožňuje rychle přivedení potravin k varu nebo vaření na vysokých teplotách. Plynové plotny také poskytují rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše hrnce nebo pánve, což je ideální pro vaření pokrmů, které vyžadují rychlou reakci na teplotu.
  2. Elektrická trouba: Elektrická trouba je stabilní a poskytuje konstantní teplotu, což je klíčové pro pečení, grilování a další pokrmy v troubě. Elektrické trouby obvykle mají různé režimy, včetně konvenčního pečení, grilování a konvekčního pečení, což umožňuje připravit různé pokrmy.

Všestrannost: Kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou poskytuje uživatelům větší všestrannost při vaření. Můžete vařit na plynových plotnách a zároveň péct nebo grilovat v troubě, což usnadňuje přípravu různých pokrmů v jednom zařízení.

Bezpečnostní prvky: Moderní kombinované sporáky jsou vybaveny bezpečnostními prvky, jako jsou plamenové senzory a ochranné zámky, které zajišťují bezpečné používání plynových ploten.

Energetická účinnost: Elektrická trouba může být energeticky účinnější než plynová trouba, což může snížit náklady na energii při pečení a vaření v troubě.

Kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou je ideální volbou pro ty, kteří chtějí kombinovat rychlost a preciznost plynového vaření s výhodami elektrické trouby pro pečení. Tento sporák je vhodný pro většinu kulinářských potřeb a umožňuje vařit a péct různé pokrmy s lehkostí.

Výhody kombinovaného sporáku

Kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou má několik výhod, které ho činí atraktivním spotřebičem v moderní kuchyni:

  1. Všestrannost vaření: Kombinovaný sporák vám umožňuje vařit na plynových plotnách a péct nebo grilovat v elektrické troubě. Tím se stává všestranným nástrojem pro přípravu různých pokrmů, od vaření rychlých polévek na plotnách po pečení chleba nebo dortů v troubě.
  2. Rychlý start plynových ploten: Plynové plotny reagují okamžitě na změny teploty, což umožňuje rychlé přivedení hrnce nebo pánve k varu. To je užitečné při vaření pokrmů, které vyžadují rychlou reakci na teplotu.
  3. Stabilní a konstantní teplota elektrické trouby: Elektrická trouba poskytuje konstantní teplotu, což je klíčové pro pečení a grilování. Tím se zajišťuje, že pokrmy budou dokonale upečené.
  4. Rovnoměrné rozložení tepla na plynových plotnách: Plynové plotny obvykle poskytují rovnoměrné rozložení tepla po celé ploše hrnce nebo pánve, což je ideální pro vaření pokrmů, které vyžadují rovnoměrné vaření.
  5. Energetická účinnost: Elektrická trouba může být energeticky účinnější než plynová trouba, což může snížit náklady na energii při pečení a grilování v troubě.
  6. Bezpečnostní prvky: Moderní kombinované sporáky jsou vybaveny bezpečnostními prvky, jako jsou plamenové senzory a ochranné zámky, které zajišťují bezpečné používání plynových ploten.
  7. Snadná údržba: Plynové plotny a elektrické trouby lze obvykle snadno čistit, což usnadňuje údržbu sporáku.

Celkově lze kombinovaný sporák s plynovými plotýnkami a elektrickou troubou považovat za flexibilní a výkonný spotřebič, který usnadňuje přípravu různých pokrmů a potravin. Jeho kombinace rychlého vaření na plotnách a precizního pečení v troubě dělá z tohoto sporáku oblíbenou volbu v mnoha kuchyních.

Kombinovaný sporák Indesit

Možná právě vám již pomalu dosluhuje starý sporák nebo jste se právě rozhodli, že ze své chalupy vytvoříte plnohodnotný druhý domov se vším všudy. Ať už je to jedno nebo druhé, rozhodně dnes zpozorněte. Představíme vám totiž kombinovaný sporák Indesit KN6T7SA(X)/I.

Zmínili jsme, že se jedná o sporák kombinovaný, je tedy vybaven čtyřmi plynovými hořáky a elektrickou troubou o objemu 56 litrů. V ovládacích knoflíčkách je umístěno integrované elektrické zapínání hořáků, takže se již nemusíte zbytečně rozčilovat s věčně lámavými sirkami.

Pro bezpečnost nejen vaší rodiny, ale i domácnosti je horní varná deska vybavena pojistkou plynových hořáků. Varná deska se může pochlubit jedním hořákem s trojitou korunou, díky který je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla a vysoký výkon, což jsou parametry ideální například pro smažení. Další hořák lze označit jako úsporný a třetí jako rychlohořák.

A jak je na tom elektrická trouba? Kromě tradičního pečení můžete vybírat ze 7 dalších programů. Jistě si oblíbíte programy Gratinování, Fast cooking, Pizza nebo Moučník. Pro perfektní kuře s křupavou kůrkou je ideální funkce Gril a pro více pečených pokrmů najednou zvolíte jistě funkci Horkého vzduchu a všechna jídla si zachovají svoji chuť.

Velmi praktickou je i funkce nastavení začátku a konce pečení, kdy nemusíte úpěnlivě kontrolovat obsah trouby a sledovat čas, ale můžete se věnovat činnostem rodinným nebo jiným kuchyňským. Že je trouba vybavena žárovkou a dvojitým sklem je dnes už téměř samozřejmostí.

Co vás ale jistě potěší je praktický úložný prostor, kam lze snadno umístit plechy nebo dokonce právě připravený pokrm a zachovat tak jeho teplotu až do doby, kdy se celá rodina sejdete u stolu. Na závěr stačí jen sklopit skleněný poklop a rázem je uklizeno.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang