Motorové pily

Dílna, stavba a zahrada

Říká se, že by se nemělo tlačit na pilu. To ovšem neplatí, jedná-li se o pilu motorovou. Jak se zorientovat v nabídce motorových pil a jak si poradit s výběrem?

Pokud hledáte vhodnou motorovou pilu k určité činnosti, náš sortiment vás určitě nezklame. Nabízíme velmi spolehlivé motorové pily. Tyto kvalitní přístroje jsou dodávány od celosvětově známých výrobců, jako je BOSCH, Black-Decker, Abg, Tanaka, VeGa a spousta dalších. Přemýšlíte, jaký druh pily koupit a nevíte, jak vybrat?

Jaké motorové pily nabízíme?

Nejdůležitější je si uvědomit, kde budete s pilou pracovat. Uvnitř, venku, na zahradě či v lese? V našem sortimentu najdete motorové pily, ale i elektrické. Elektrické pily jsou ideální nářadí do vnitřních prostor a patří mezi nejlevnější. Nevýhodou ovšem může být jejich nepoužitelnost bez proudu či v dešti. Jejich výhoda je založena především na tišším provozu a nevytváření spalin. Je možné s nimi pracovat v uzavřených prostorách.

Benzínové, neboli motorové pily, se dají používat i v terénu a při práci vás neomezuje žádný kabel. Ve srovnání s elektrickými pilami jsou ale náročnější na obsluhu i údržbu. Nejdůležitější věc, na kterou musíte dávat pozor, je správný poměr míchané palivové směsi a údržba filtrů.

Jaké funkce mohou motorové pily mít?

Nezáleží ani tak na značkách. Cena roste úměrně výkonu – čím lepší pila, tím více wattů a doplňků. Čím silnější materiál potřebujete zpracovat, tím je samozřejmě třeba motorová pila s větším výkonem. Dražší profesionální pily se odlišují od ostatních zejména vylepšeným tlumením vibrací, automatickým mazáním řetězu či například vyhřívanou rukojetí. Práce s nimi je tak daleko pohodlnější a jednodušší. Délka lišty není důležitá, záleží na výkonu motoru. Kvalitní lišta by měla mít vpředu ozubené kolečko, které unáší řetěz. Motorové pily jsou vhodné jak pro majitele zahrad, kteří pracují se stromy, tak pro lidi, kteří občas nařežou dříví do krbu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang