Nafukovací matrace

Sport a outdoor

Nafukovací matrace jsou skvělou volbou pro ty, kdo si chtějí při kempování dopřát trochu pohodlí. Mohou také skvěle posloužit, když si člověk pozve domů hosty. Jak si poradit s výběrem nafukovací matrace?

Jak vybrat vzduchovou matraci? Při výběru nafukovací matrace si položte tyto otázky:

  • Jak často ji budete používat?
  • Kolik hostů se na ni musí vejít?
  • Jaký je můj rozpočet?
  • Kolik místa mám na uskladnění této matrace?
  • Kdo na ní bude spát? Děti? Domácí zvířata? Starší lidé?

Doporučuje se pořídit společně s matrací také topper, který zajistí mnohem větší pohodlí. Samozřejmostí jsou kvalitní lůžkoviny, jako jsou přikrývky a polštáře.

Zvažte také, na jakém povrchu bude matrace umístěna. Některé mohou nafukovací matraci poničit, jiné mají přímý vliv na pohodlí. Pokud má být matrace umístěna například na tvrdé, studené podlaze, je potřeba zvolit matraci vyšší. Jestliže bude matrace na koberci, může být klidně o něco nižší.

Typy nafukovacích matrací

Nafukovací matrace se vyrábějí v různých provedeních a lze je rozdělit do tří hlavních typů: extra vysoké matrace, samonafukovací matrace a skládací matrace. Čím více komfortních funkcí nafukovací matrace má, tím vyšší je její cena.

Zvýšená nafukovací matrace

Zvýšená nafukovací matrace se více podobá tradiční matraci, protože je umístěna výše nad zemí. To z ní také činí vynikající volbu pro dlouhodobé nebo starší hosty, kteří mohou mít problémy se zvedáním a uléháním.

Samonafukovací nafukovací matrace

Pryč jsou doby, kdy jste si nafukovací matraci museli nafouknout sami nebo pomocí šlapací pumpy. Dnešní samonafukovací matrace šetří čas i dech!

Jak jejich název napovídá, jsou vybaveny vnitřní pumpou, která se nafoukne kliknutím na tlačítko nebo otočením knoflíku.

Samonafukovací matrace lze sestavit za méně než pět minut. Jsou však dražší než ty, které je třeba nafouknout svépomocí.

Nastavitelná/konvertibilní nafukovací matrace

Některé matrace jsou vybaveny funkcí nastavení tuhosti. Za příplatek si můžete pořídit matraci s dálkovým ovládáním, která vám umožní nastavit tvrdost, zatímco na ní ležíte. Tato možnost je ideální pro páry nebo pro každého, kdo má časté bolesti zad či kloubů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang