NIKDY NEZESTÁRNE Remoska Grand R 1202 Teflon®, 4 litry

Spotřebiče

Dříve neměla každá hospodyňka doma troubu a trouba na chalupě určitě byla také raritkou. Rádi pečete koláče, buchty a kouzlíte se zapékáním a pečením čehokoli? Máte rádi cokoli jen když je to upečené? Nebo se Vám nevejde do kuchyně trouba? Nezoufejte. Zkuste Remosku Grand R 1202 Teflon®, 4 litry. Jistě ji není potřeba představovat. Je to vskutku velmi praktická pomocnice a také velmi úsporná.

Remoska® je ryze český vynález. Její první verze pochází z 50. let. Svůj název dostala po společnosti, která výrobu po znárodnění převzala – REMOS, vyroba je ale stále ryze česká, 50% výroby se exportuje do celého světa.

Její výroba, vzhled i použitý materiál se samozřejmě změnily v průběhu let. Stále je to malá elektrická přenosná kruhová trouba. Remoska Grand R 1202 Teflon®, 4 litry funguje na principu ohřevu shora. Všechno kouzlo remosky se ukrývá v horním víku, kde je zabudovaný elektrický odporový topný drát, který rozvádí teplo po stranách nádoby. Díky tomu nedochází k připalování od spodu. Teplo cirkuluje a je využíváno jen tam kde je potřeba, na rozdíl od trouby, která je na jedno kuře či jednu bábovku dost velká a trvá, než se ohřeje celý prostor trouby.

Nynější Remoska Grand R 1202 Teflon®, 4 litry se skládá ze tří částí – odnímatelného víka s topnou spirálou, mísy a stojánku. Horní část víka je z nerez plechu se skleněným okénkem, pára se odvádí přes dva ventily ve víku. Spodní část je potažena Teflonem®, mísa je potažena materiálem Teflon® Classic. A malá rozhodně není. Tato Remoska Grand R 1202 Teflon®, 4 litry upeče 4 a více porcí, její mísa má průměr 32 centimetrů. V prodeji je také menší Remoska Grand R 1202 Teflon®, 2 litry. Tato menší upeče 2 – 3 porce a její mísa má průměr 24 centimetrů. Ke každé je možné si dokoupit další mísy v závislosti na objemu Remosky®. Například Mísa nízká Remoska M18 ORIGINAL Teflon® 2 litry.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang