Pečící formy

Domácnost a nábytek

Pro chutné laskominy z domácí trouby se skvěle hodí pečící formy. Ty se dodávají v mnoha variantách a lze s nimi dělat skutečné divy. Jak vybrat ty správné pečící formy?

Pečení je uměním, které nás provází celým životem. Ať už jste zkušeným pekařem nebo začátečníkem, výběr správných pečících forem může hrát klíčovou roli při dosažení dokonalých výsledků.

V tomto průvodci si prohlédneme několik různých typů pečících forem a zjistíme, které jsou nejvhodnější pro konkrétní pokrmy.

1. Plechy na pečení

Plechy na pečení jsou základním vybavením každého pečení. Tyto rovné a nízké pečící formy jsou ideální pro pečení sušenek, chleba i vegan chleba, koláčů a mnoha dalších pečených dobrot.

Plechy na pečení bývají obvykle vyrobeny z hliníku nebo nerezové oceli a mají nepřilnavý povrch, který usnadňuje odstraňování pečených pokrmů a čištění. Pro lepší výsledky je dobré používat plechy na pečení s pečícím papírem nebo silikonovými podložkami.

2. Koláčové formy

Koláčové formy jsou hlubší než plechy na pečení a jsou ideální pro přípravu koláčů nebo quiche. Mohou být vyrobeny z kovu, skla nebo silikonu. Kovové koláčové formy mají tendenci dosahovat krásného zlatavého zbarvení a jsou vhodné pro koláče s křehkým těstem.

Skleněné formy jsou skvělé pro ovocné koláče, protože umožňují vidět spodní část moučníku a zajistit, že je dostatečně upečený. Se skleněnou formou je radost péct, například rebarborový koláč s drobenkou.

3. Formy na muffiny a cupcakes

Formy na muffiny a cupcakes jsou malé pečící formy, které jsou navrženy speciálně pro tyto oblíbené pečené dobroty. Můžete je najít v kovovém provedení s nepřilnavým povrchem nebo ve formě papírových muffinových košíčků. Tyto formy jsou skvělé pro rychlé a jednoduché pečení a zdobení. Mrkvový cupcake i banánové cupcakes budou z formiček jako od cukráře.

4. Keramické formy na pečení

Keramické pečící formy jsou krásné a estetické. Jsou odolné vůči teplu a udržují teplo dlouho, což je skvělé pro pečení těstovinových pokrmů, lasagní či zapékání zeleniny. Keramické formy na pečení mohou přinést do kuchyně rustikální šarm a jsou také skvělým nádobím pro servírování.

5. Silikonové formy na pečení

Silikonové pečící formy jsou výbornou volbou pro ty, kteří preferují snadné uvolňování pečených pokrmů. Silikon je flexibilní a nepřilnavý, což usnadňuje vyndávání pečeného zboží. Tyto formy jsou skvělé pro pečení muffinů, dortů, ale i pečení na páře.

6. Pizza kameny

Pokud milujete pizzu, pizza kameny jsou pro vás. Tyto kameny se předehřívají v troubě a umožňují vám připravit křehkou a chutnou pizzu s dokonale upečeným dnem. Pizza kameny mohou také zlepšit pečení chleba a chlebových produktů.

Každý druh pečící formy má své vlastní výhody a je vhodný pro určité druhy pokrmů. Při výběru pečící formy se zamyslete nad tím, co chcete připravit, a jaký materiál a velikost formy bude pro daný pokrm nejvhodnější.

Ať už máte malou nebo velkou kuchyni, správný výběr pečících forem vám pomůže dosáhnout dokonalých výsledků ve vaší vlastní pekárně.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang