Philco

Značky

Společnost Philco (založena jako Helios Electric Company, přejmenována na Philadelphia Storage Battery Company) byla průkopníkem v oblasti výroby baterií, rádia a televize.

V roce 1961 společnost koupila společnost Ford a od roku 1966 byla známá pod názvem Philco-Ford. V roce 1974 Ford společnost prodal společnosti GTE a v roce 1981 ji koupila společnost Philips.

V Severní Americe je značka Philco v současné době vlastněna společností Philips. Na ostatních trzích vlastní značku Philco International společnost Electrolux.

Na počátku 20. let 20. století společnost Philco vyráběla akumulátory, zásuvkové akumulátory (zásuvkové transformátory) a nabíječky akumulátorů. S vynálezem elektronkového usměrňovače, který umožnil praktické napájení rádií z elektrických zásuvek, vstoupila společnost Philco v roce 1928 do obchodu s rádii.

Následovala další výrobce rádií, jako například RCA, Atwater-Kent, Zenith Electronics, Freshman Masterpiece, FADA Radio a AH Grebe, kteří se pustili do podnikání s rádii napájenými z baterií. Do konce roku 1930 prodávali více radiopřijímačů než kterýkoli jiný výrobce a tuto pozici si udrželi více než 20 let.

Společnost Philco vyrobila mnoho kultovních rádií a televizorů, včetně klasického dřevěného rádia ve tvaru katedrály z 30. let 20. století (tzv. „Baby Grand“) a řady televizních přijímačů Predicta z 50. let.

Philo Farnsworth, který se zasloužil o vynález prvního plně funkčního celoelektronického elektronkového televizního systému (patent č. US1773980 – podán 7. ledna 1927), pracoval ve společnosti Philco v letech 1931-1933.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang