Philips

Značky

Značka „Philips“ je známá a prestižní nizozemská společnost, která působí ve světě elektroniky, spotřební elektroniky, zdravotnických zařízení a osvětlení. Philips je jednou z nejvýznamnějších a nejdéle působících společností v oboru elektroniky a technologií.

O značce Philips

Společnost Philips byla založena v roce 1891 v Eindhovenu v Nizozemsku Frederikem a Gerardem Philipsovými. Původně se specializovala na výrobu žárovek, ale brzy začala rozšiřovat své aktivity do dalších oblastí elektroniky.

Společnost Philips se člení na tři hlavní divize: divize osvětlení byla vyčleněna jako samostatná společnost Signify N.V. Společnost začala v roce 1939 vyrábět elektrické holicí strojky pod značkou Philishave, po válce vyvinula formát kompaktních kazet a společně se společností Sony vyvinula formát kompaktních disků a řadu dalších technologií.

Provoz

Společnost Philips je registrována v Nizozemsku jako naamloze vennootschap (veřejnoprávní korporace) a její celosvětové sídlo se nachází v Amsterdamu.

Na konci roku 2013 měla společnost Philips 111 výrobních závodů, 59 výzkumných a vývojových zařízení ve 26 zemích a prodejní a servisní aktivity v přibližně 100 zemích.

Společnost Philips je rozdělena do tří hlavních divizí: Philips Consumer Lifestyle (dříve Philips Consumer Electronics a Philips Domestic Appliances and Personal Care), Philips Healthcare (dříve Philips Medical Systems) a Philips Lighting (dříve Philips Lighting).

Bývalé provozy

Dceřiná společnost Philips Philips-Duphar(nl) vyráběla léčiva pro humánní a veterinární použití a přípravky na ochranu rostlin. Společnost Duphar byla v roce 1990 prodána společnosti Solvay.

V následujících letech společnost Solvay prodala všechny divize jiným společnostem (divizi ochrany rostlin společnosti UniRoyal, nyní Chemtura, veterinární divizi společnosti Fort Dodge, divizi Wyeth, a farmaceutickou divizi společnosti Abbott Laboratories).

PolyGram, hudební televizní a filmová divize společnosti Philips, byla v roce 1998 prodána společnosti Seagram; sloučila se do skupiny Universal Music Group.

Philips Records nadále působí jako nahrávací společnost UMG, jejíž název byl licencován od její bývalé mateřské společnosti.

V roce 1980 Philips koupil společnost Marantz, která byla známá svými špičkovými audio a video produkty a sídlila v japonské Kanagawě.

V roce 2002 se společnost Marantz Japan spojila se společností Denon a vytvořila společnost D&M Holdings a v roce 2008 společnost Philips prodala svůj zbývající podíl ve společnosti D&M Holdings.

Společnost Origin, která je nyní součástí společnosti Atos Origin, je bývalou divizí společnosti Philips.

ASM Lithography je odštěpená část divize společnosti Philips.

Hollandse Signaalapparaten byla výrobcem vojenské elektroniky. V roce 1990 byla tato společnost prodána společnosti Thomson-CSF a nyní se jmenuje Thales Nederland.

Společnost NXP Semiconductors, dříve známá jako Philips Semiconductors, byla v roce 2006 prodána konsorciu soukromých kapitálových investorů.

Dne 6. srpna 2010 společnost NXP dokončila primární emisi akcií, které se obchodují na burze NASDAQ.

Společnost Philips Cryogenics se v roce 1990 oddělila a vytvořila společnost Stirling Cryogenics BV, Nizozemsko. Tato společnost je stále aktivní ve vývoji a výrobě kryochladičů Stirling a kryogenních chladicích systémů.

Severoamerická společnost Philips distribuovala výrobky AKG Acoustics pod značkami AKG of America, Philips Audio/Video, Norelco a AKG Acoustics Inc. až do roku 1985, kdy společnost AKG založila svou severoamerickou divizi v San Leandro v Kalifornii. (Od té doby se severoamerická divize společnosti AKG přestěhovala do Northridge v Kalifornii.)

Polymer Vision byla odštěpená společnost společnosti Philips, která vyráběla ohebnou obrazovku s elektronickým inkoustem. V roce 2009 společnost koupil tchajwanský smluvní výrobce elektroniky Wistron a po opakovaných neúspěšných pokusech najít potenciálního kupce byla v roce 2012 uzavřena.

Výrobky Philips

Philips se stala jednou z největších a nejdůležitějších společností v oblasti elektroniky a spotřební elektroniky. Její produkty zahrnují televize, rádia, audiozařízení, žehličky, kávovary, mikrovlnné trouby, mobilní telefony, žárovky, zdravotnická zařízení, a mnoho dalšího.

Philips je známý svými inovacemi v oblasti elektroniky a technologií. Společnost stála za vývojem mnoha klíčových technologií, jako je kompaktní disk (CD), DVD, a LED osvětlení. Tato inovace měla značný vliv na celý průmysl.

Philips je také významným hráčem ve zdravotnickém průmyslu. Vyrábí diagnostické a lékařské zařízení, monitorovací systémy a zařízení pro zdravotnickou péči.

Philips je jedním z předních výrobců osvětlovací techniky na světě. Společnost byla inovátorem v oblasti LED osvětlení a energeticky úsporných žárovek.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang