Tescoma

Značky

Tescoma je český výrobce kuchyňského náčiní. Společnost byla založena v roce 1992 ve Zlíně. V současné době působí ve 130 zemích světa.

Společnost Tescoma založili v roce 1992 ve Zlíně Petr Chmela a Jiří Vaculík, zpočátku se zabývali prodejem spořičů vody. Od roku 1994 začala firma s výrobou kuchyňského nádobí, které se v následujících letech stalo jejím dominantním produktem.

Firma se pravidelně účastnila světových veletrhů a v roce 1996 otevřela svou první zahraniční pobočku v Itálii. Když v roce 1996 vstoupil na český trh maloobchodní řetězec s potravinami a zbožím Tesco, požadoval přejmenování společnosti kvůli podobnosti jejich názvů. Spor nakonec vyústil ve spolupráci a Tescoma dokonce prodávala své zboží v obchodních centrech Tesco.

Několik výrobků Tescoma má celosvětový patent a mnoho z nich získalo ocenění za design, například Red Dot Design Award, Good Design Award a German Design Award. v současné době (2017) působí Tescoma ve 130 zemích světa a má devět zahraničních poboček (Itálie, Španělsko, Portugalsko, Slovensko, Rusko, Ukrajina, Polsko, Německo a Čína).

V Itálii patří mezi tři nejznámější značky v oboru, spoluzakladatel společnosti Tescoma Petr Chmela obdržel v roce 2017 ocenění Podnikatel roku ČR, ročně představí tři stovky výrobků.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang