Tescoma – proč je firma tak úspěšná

Značky

Tescoma je český výrobce kuchyňského náčiní. Společnost byla založena v roce 1992 ve Zlíně. V současné době působí ve 130 zemích světa.

Společnost Tescoma založili v roce 1992 ve Zlíně Petr Chmela a Jiří Vaculík, zpočátku se zabývali prodejem spořičů vody. Od roku 1994 začala firma s výrobou kuchyňského nádobí, které se v následujících letech stalo jejím dominantním produktem.

Firma se pravidelně účastnila světových veletrhů a v roce 1996 otevřela svou první zahraniční pobočku v Itálii. Když v roce 1996 vstoupil na český trh maloobchodní řetězec s potravinami a zbožím Tesco, požadoval přejmenování společnosti kvůli podobnosti jejich názvů. Spor nakonec vyústil ve spolupráci a Tescoma dokonce prodávala své zboží v obchodních centrech Tesco.

Několik výrobků Tescoma má celosvětový patent a mnoho z nich získalo ocenění za design, například Red Dot Design Award, Good Design Award a German Design Award. V roce 2017 působila Tescoma ve 130 zemích světa a měla devět zahraničních poboček (Itálie, Španělsko, Portugalsko, Slovensko, Rusko, Ukrajina, Polsko, Německo a Čína).

V Itálii patří mezi tři nejznámější značky v oboru, spoluzakladatel společnosti Tescoma Petr Chmela obdržel v roce 2017 ocenění Podnikatel roku ČR, ročně představí tři stovky výrobků.

Tescoma ve světě

Tescoma je česká společnost, která se specializuje na výrobu kuchyňských potřeb a nádobí již více než 25 let. Od svého založení se stala jednou z předních světových značek v oblasti domácího vaření a péče o domácnost. Její výrobky jsou oblíbené nejen v České republice, ale také po celém světě.

Kvalita je jedním z hlavních pilířů úspěchu společnosti Tescoma. Všechny produkty jsou vyráběny z materiálů nejvyšší kvality, které splňují přísné evropské standardy. Společnost neustále investuje do vývoje a inovací, aby zajišťovala, že zákazníci mohou využívat moderní a funkční nástroje a vybavení při přípravě svých jídel.

Díky pečlivě navrženým a precizně zpracovaným výrobkům se Tescoma etablovala ve světě jako spolehlivý a seriózní partner pro domácnosti i profesionální kuchaře. Jejich sortiment zahrnuje širokou škálu produktů od různých druhů nádobí, kuchyňských nástrojů, elektrospotřebičů až po různé doplňky a pomůcky do kuchyně.

Výrobky Tescoma se těší oblibě nejen mezi domácími kuchaři, ale také mezi šéfkuchaři a profesionály ve světě gastronomie. Společnost spolupracuje s mnoha restauracemi, hotelovými řetězci a dalšími subjekty v oblasti stravování. Jejich výrobky jsou ceněny pro svou odolnost, funkčnost a inovativní design, který usnadňuje přípravu jídel a přináší radost z vaření.

O úspěchu Tescomy svědčí také její mezinárodní expanze. Společnost exportuje své výrobky do více než 120 zemí světa a má více než 40 poboček po celém světě. Její produkty jsou k dostání nejen ve speciálních prodejnách, ale také v obchodech s potravinami a na internetových obchodech.

Společnost Tescoma je známá také pro své aktivity v oblasti sociální odpovědnosti. Podporuje různé charitativní projekty a organizace, které se věnují zlepšování života lidí v různých částech světa. Tescoma také klade důraz na udržitelnost a snižování ekologického otisku výroby. Snaží se minimalizovat negativní dopady na životní prostředí prostřednictvím různých opatření a inovací ve výrobním procesu.

Tescoma je skutečným esem českého úspěchu ve světě. Její produkty jsou spojením kvality, inovace a designu, což společnosti zajistilo pevné místo na světovém trhu. Využitím technologických pokroků a potřeb moderních zákazníků se Tescoma stala významnou součástí domácností po celém světě.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang