Tesco půjčka – recenze

Půjčky

Tesco zná každý jako oblíbený řetězec supermarketů a hypermarketů nabízející potraviny či oblečení. Nyní přibyla další možnost, kterou je Tesco půjčka. Její vyřízení je velmi jednoduché a rychlé. Jaká je Tesco půjčka a kolik si klient může zapůjčit?

Nákup v supermarketu si lidé představují jako prohlídku uliček, hledání produktů v regálech a fronty u pokladen. V obchodech Tesco přibyla další možnost. V rámci finanční služby Tesco je možné zažádat o úvěr.

Jak Tesco půjčku vyřídit? První možností je okamžitě při návštěvě obchodu. Žadatel musí navštívit finanční oddělení Tesco, kde doloží potřebné dokumenty a počká si na schválení půjčky. Druhou možností je, že si na internetových stránkách Tesco vyplní formulář, který online zašle, a pak bude čekat na schválení půjčky.

Rychlá Tesco půjčka se sjednává obvykle s obrovskou rychlostí a navíc velmi férovými podmínkami. Tento druh půjčky lze navíc vyřídit v mezičase nákupního dne s celou rodinou. Není třeba odbíhat kamsi na pobočku, je totiž rovnou v tomto supermarketu.

Co je to Tesco půjčka?

Tesco půjčku zajišťuje společnost Home Credit, proto i parametry tohoto úvěru kopírují její pravidla. Pravidelní návštěvníci obchodu Tesco mohou využít výhody, např. za každou splacenou půjčku získají navíc body na Tesco Clubcard.

Co si přesně představit pod pojmem Tesco půjčka? Předně dvě nabídky úvěrů:

 • jednorázový úvěr
 • půjčka s opakovaným čerpáním

Prvním typem je jednorázový úvěr, s jehož pomocí klient získá od 10 000 Kč do 500 000 Kč. Peníze může využít na cokoliv – opravu domácího spotřebiče, auta nebo zakoupení drahého školního výletu pro děti.

Za vyřízení lidé neplatí žádné poplatky. Roční úroková sazba se odvíjí od výše celkového úvěru. To znamená, že čím vyšší částku si klient zapůjčí, tím menší bude výše úroku.

Druhým typem je půjčka s opakovaným čerpáním. Žadatel si může vzít úvěr od 10 000 Kč do 250 000 Kč na cokoliv s úrokem od 11,9 %. Maximální doba splatnosti je 84 měsíců. Klient neplatí žádné poplatky za vyřízení nebo poskytnutí.

Doplňkové služby k úvěrům

K Tesco půjčce jakéhokoliv typu je možné zakoupit doplňkové služby. Příplatkové služby jsou individuální. Někteří zákazníci zvolí všechny, jiní žádnou. Před volbou je třeba myslet na výši úvěru, zda má žadatel stabilní příjem a jestli zvládne splácet i další dluhy. Jaké možnosti mohou žadatelé zvolit?

 • odklad splátek

Po každých šesti řádně zaplacených splátkách je možné odložit jednu splátku. Během odkladu splátek půjčka není úročena. Cena služby vychází na 39 Kč měsíčně.

 • změna výše a počtu splátek

Po každých šesti řádně zaplacených splátkách je možné snížit nebo zvýšit splátku. Cena služby je 39 Kč měsíčně.

 • pojištění schopnosti splácet

Stejně jako u jiných úvěrů, tak i Tesco půjčka nabízí pojištění schopnosti splácet pro případ, kdy by klient nebyl schopen splácet svůj dluh. Lidé se mohou pojistit pro případ nemoci, úrazu nebo úmrtí. Pojištění je možné kdykoliv sjednat či zrušit.

K výběru jsou dvě možnosti, jimiž jsou dražší balíček MAX+ a levnější balíček MAX. Kromě ceny se liší ve službách, které zajišťují.

Nabídky pojištění schopnosti splácet Tesco půjčky.

Pojištění se sjedná po telefonu. Nahlášení pojistné události je možné telefonicky, emailem nebo dopisem adresovanému poskytovali pojištění, jímž Maxima pojišťovna.

Parametry úvěrů

Pro lepší představu o tom, jak vypadá Tesco půjčka, je zde tabulka splátek včetně úrokové sazby, RPSN a celkové částky, kterou klient za úvěr zaplatí.

Výše úvěruÚrokRPSNMinimální měsíční splátkaCelková částka
15 000 Kč17,9 %19,5 %550 Kč16 455 Kč
30 000 Kč17,9 %19,4 %1 100 Kč32 909 Kč
45 000 Kč15,9 %17,1 %1 400 Kč48 876 Kč
60 000 Kč15,9 %17,1 %1 600 Kč65 169 Kč
95 000 Kč13,9 %14,8 %2 100 Kč102 152 Kč
140 000 Kč13,9 %14,8 %3 100 Kč150 541 Kč
180 000 Kč11,9 %12,6 %3 700 Kč191 604 Kč
250 000 Kč11,9 %12,6 %5 000 Kč266 116 Kč
Tabulka s různými výšemi úvěru

Klient si může nastavit různě vysoké splátky podle toho, jaké jsou jeho možnosti.

Kalkulačka úvěru

Na online stránkách Tesco je možné využít kalkulačku půjčky pro lepší představu o úvěru.

Orientační kalkulačka úvěru.
Orientační kalkulačka úvěru.

Výpočty kalkulačky jsou k dispozici malými písmeny přímo pod počítadlem. Při zapůjčení 70 000 Kč a splátkách 1 900 Kč bude klient platit úroky ve výši 15,9 %. Konečná cena Tesco půjčky se tak vyšplhá na 76 030 Kč.

Výhody a nevýhody úvěru

Všechny úvěry mají svoje klady a minusy, Tesco půjčka není výjimkou. Jaké jsou hlavní výhody:

 • žádné poplatky za sjednání nebo vedení úvěru
 • bezúčelný úvěr (využití na cokoliv)
 • předčasné splacení bez poplatku
 • možnost pojištění
 • možnost prémiových služeb

Nevýhody Tesco půjčky pramení z:

 • vysoké úrokové sazby
 • vyššího přeplácení
 • nutnosti mít stabilní příjem

Pro někoho výhodou, pro někoho nevýhodou je fakt, že půjčku zajišťuje společnost Home Credit, známá nebankovní společnost.

Podmínky pro sjednání Tesco půjčky

K úspěšnému sjednání úvěru je nutné splnit podmínky Tesco půjčky, které nejsou komplikované. Naopak je díky nim úvěr snadno dostupný a dosáhnou na něj nejrůznější žadatelé.

Mezi podmínky Tesco půjčky patří:

 • plnoletost
 • občan České republiky nebo povolení o trvalém pobytu na území ČR
 • doklad o příjmu a výpis z bankovního účtu
 • dva platné doklady totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz apod.)

Před poskytnutím Tesco půjčky je každý žadatel posuzován z hlediska bonity, tj. mimo jiné z hlediska příjmů a výdajů.

Je třeba zmínit a upozornit na to, že Tesco půjčka není půjčkou bez doložení příjmu. Přestože ověření schopnosti splácet není přísné jako v bance, stále je nutné dokládat příjmy. Bez doložení příjmu Tesco půjčku tedy nelze sjednat.

Žádost o Tesco půjčku

Úvěr společnosti Tesco se vyřídí jednoduše a rychle. Žadatelé si mohou vybrat ze tří způsobů podle toho, jaký pro ně bude nejpohodlnější.

 • online
 • telefonicky
 • v obchodě

online sjednání je nutné vyplnit formulář na stránkách Tesco. Stačí zadat jméno, telefon, email a rodné číslo. Po jeho vyplní přichází na řadu telefonické doplnění informací.

Ukázka online formuláře.
Ukázka online formuláře.

Možnost po telefonu je obdobná jako online žádost. Klient zavolá na bezplatnou infolinku 800 050 269, která je dispozici od pondělí do pátku mezi 8 až 16 hodinou. Klient vyřídí všechny náležitosti okamžitě s obchodním zástupcem.

Třetí možností je osobní sjednání na pobočce. K jejímu vyřízení stačí návštěva finanční služby Tesco, které se nacházejí ve vybraných hypermarketech.

Tesco půjčka bez registru

Půjčka bez registru je takový úvěr, k jehož získání společnost neověřuje přísně finanční historii klienta. Může mít tak škraloupy za opožděné splátky nebo rovnou záznam v registru dlužníků.

Banky takovým lidem peníze neposkytují a musí se obracet na některé nebankovní společnosti, avšak těch není mnoho. Která banka půjčí se záznamem v registru? Žadatelé mohou vyzkoušet Hyper půjčku nebo úvěr od Cool Credit.

Tesco nikoliv. Tesco půjčka bez registru není možná. Před uzavřením smlouvy proto bude každý žadatel o úvěr zkontrolován z hlediska finanční minulosti.

Revolvingový úvěr

Půjčka s opakovaným čerpáním funguje jako revolvingový úvěr, který je možný opětovně čerpat. Revolvingový úvěr je možné přirovnat ke kontokorentu s tím rozdílem, že je veden samostatně, nikoliv na běžný bankovní účet.

V případě takového úvěru jako půjčky 50 000 Kč či půjčky 100 000 Kč klient může využít všechny peníze buď okamžitě, nebo pouze část s tím, že zbytek peněz využije jako rezervu. Výše splátek je každý měsíc rozdílná podle toho, kolik klient aktuálně dluží.

Výhodou revolvingového úvěru je to, že se navyšuje úvěrový rámec. Pokud z půjčky 100 tisíc využije pouze 50 000 Kč, jeho úvěrový rámec se navýší a lze jej znovu čerpat. Tato výhoda se může stát nevýhodou, pokud lidé začnou přespříliš využívat vypůjčené peníze.

Půjčka 500 000 Kč

Online nebo po telefonu je možné sjednat půjčky na menší sumy – např. půjčky 10 000 Kč, půjčky 50 000 Kč nebo půjčky 150 000 Kč. Potíž nastává, pokud si chce zákazník zažádat o vyšší částky. Ty jsou limitovány na finanční služby Tesco. Pokud se žadatel chce ucházet o půjčku 500 000 Kč, musí navštívit kamennou pobočku.

Recenze Tesco půjčky

Před uzavřením jakékoliv smlouvy je nutné kromě důkladného přečtení všech dokumentů i prověření společnosti, od níž si lidé chtějí půjčit peníze. Proto se doporučuje vyhledání zkušeností jiných zákazníků.

V recenzích Tesco půjčky je možné se dočíst několik kladných hodnocení, avšak ve většině se jedná o negativa. Lidé upozorňují na nemožnost umořit svůj úvěr kvůli vysokým poplatkům, které převyšují poplatky u běžných půjček.

Jiní připodobňují půjčku k lichvářské půjčce nebo nabídce neférových nebankovních společností. Namísto toho doporučují využití kontokorentu, který lze jednoduše sjednat k běžnému účtu.

Tesco půjčka – ano, nebo ne?

Na tuto otázku není jednotná odpověď. Tesco půjčka se může pro některé klienty stát začarovaným kruhem, kdy se bude stále navyšovat její úvěrový rámec. Naproti tomu jiní zákazníci mohou být spokojeni s fungováním úvěru. Vždy záleží na jednotlivcích a jejich situaci.

Tři pravidla bezpečného půjčování peněz

V dnešním hektickém světě se stává půjčování peněz stále běžnější záležitostí. Ať už potřebujeme financovat nákup nemovitosti, splatit nečekané výdaje či investovat do podnikání, často se obracíme na banky nebo jiné finanční instituce, které nám mohou poskytnout potřebné prostředky v podobě půjčky. Nicméně, abychom minimalizovali rizika spojená s půjčováním peněz, je důležité dodržovat několik základních pravidel bezpečného půjčování.

Prvním pravidlem je důkladné prostudování smlouvy o půjčce. Než podepíšeme jakýkoli dokument, je nezbytné si přečíst jej pečlivě a plně porozumět. Je nutné si všímat drobného písma, podmínek, úroků a poplatků spojených s půjčkou. Pokud nám něco není jasné, měli bychom si nechat vysvětlit všechny nejasnosti od poskytovatele půjčky. Je také důležité si uvědomit, že smlouva o půjčce je právně závazný dokument a musíme se jeho podmínkami řídit.

Druhé pravidlo se týká zhodnocení vlastní finanční situace a potřeb. Před tím, než si půjčíme peníze, je nutné pečlivě zvážit, zda jsme schopni splácet a zda je půjčka nezbytná. Je důležité pečlivě zhodnotit své příjmy a výdaje a zjistit, zda jsme schopni pokrýt pravidelné splátky půjčky. Je také vhodné zvážit alternativy k půjčce, například úspory, pomoc od rodiny či zlepšení finančního plánu. Půjčka by neměla být použita na nepodstatné nebo nepotřebné věci, ale měla by sloužit k rozumnému a dobře promyšlenému finančnímu cíli.

Posledním pravidlem je výběr důvěryhodného poskytovatele půjčky. Předtím, než si půjčíme peníze, je nezbytné provést důkladný průzkum trhu a porovnat nabídky různých finančních institucí. Je důležité vybrat renomovanou a spolehlivou společnost, která má transparentní podmínky, dobrou pověst a splňuje veškeré zákonné požadavky. Měli bychom se také informovat o referencech a zkušenostech ostatních klientů. Důvěryhodný poskytovatel by měl být schopen reagovat na naše otázky a poskytnout nám veškeré potřebné informace.

Dodržováním těchto tří základních pravidel můžeme minimalizovat rizika spojená s půjčováním peněz. Důkladné a pečlivé prostudování smlouvy, zhodnocení naší finanční situace a potřeb a výběr důvěryhodného poskytovatele jsou klíčové pro zajištění bezpečného půjčování.

Dbejme na to, abychom si půjčili pouze takové částky, které jsme schopni splácet a využijeme půjčky pro plánované a rozumné finanční cíle. Buďme zodpovědní a pečliví při rozhodování o půjčce, aby nám pomohla dosáhnout našich finančních cílů a nezakopala nás do dluhové pasti.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang