Virbac

Značky

Společnost Virbac je šestou největší veterinární farmaceutickou skupinou s obratem 948 milionů eur v roce 2020 (59 % společenská zvířata a 41 % zvířata určená k produkci potravin). Společnost je společností s ručením omezeným s představenstvem burzy Euronext Paris – compartiment A a je součástí referenčního indexu: SBF 120, a způsobilé SRD, PEA a PEA-PME.

Veterináři Pierre-Richard Dick a Max Rombi založili společnost Virbac (zkratka pro virologii a bakteriologii) v roce 1968 jako veterinární ordinaci v obchodním centru Cap 3000 v Nice.

Kancelář byla o dva roky později prodána, načež se Dick a Rombi zaměřili na léky pro domácí zvířata, čímž se Virbac odlišil od velkých veterinárních farmaceutických společností, které se specializovaly na hospodářská zvířata.

Na konci 70. let Rombi založil dceřinou společnost Arkovet, z níž vyvinul Arkopharmu, specializující se na fyto- a nutriční terapii.

Mezinárodní růst

Pierre-Richard Dick umírá na moři ve věku 55 let. Po jeho smrti v roce 1992 se jeho rodina rozhodla společnost zachovat.

Činnost

Společnost má 4 900 zaměstnanců a je přítomna ve více než 100 zemích s 33 obchodními pobočkami. Její výroba se nachází v 10 zemích, mezi nimiž jsou Francie, USA, Mexiko, Brazílie a Vietnam. Má také osm výzkumných a vývojových středisek, která se nacházejí ve Spojených státech, Mexiku, Chile, Uruguayi, Francii, Vietnamu, Tchaj-wanu a Austrálii. téměř 88 % svých příjmů generuje mimo Francii.

Její sortiment výrobků je navržen tak, aby pokryl hlavní patologické stavy společenských zvířat a hospodářských zvířat: vnitřní a vnější parazitika (obojky a pipety), antibiotika, vakcíny, diagnostické testy, výživa psů a koček, dermatologie, dentální hygiena, reprodukce, akvakultura, anestezie, geriatrie a elektronická identifikace (domácí zvířata, koně, exotická zvířata…).

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang