Xiaomi

Značky

Xiaomi Corporation, v Asii registrovaná jako Xiaomi Inc, je čínský návrhář a výrobce spotřební elektroniky a souvisejícího softwaru, domácích spotřebičů a předmětů pro domácnost.

Po společnosti Samsung je druhým největším výrobcem chytrých telefonů, z nichž většina využívá operační systém MIUI. Společnost se umístila na 338. místě a je nejmladší společností v žebříčku Fortune Global 500.

Společnost Xiaomi založil v roce 2010 v Pekingu dnes multimiliardář Lei Jun, když mu bylo 40 let, spolu se šesti staršími spolupracovníky. Lei předtím založil společnost Kingsoft a také Joyo.com, kterou v roce 2004 prodal společnosti Amazon za 75 milionů dolarů.

V srpnu 2011 uvedla společnost Xiaomi na trh svůj první chytrý telefon a do roku 2014 měla největší podíl na trhu prodaných chytrých telefonů v Číně. Zpočátku společnost prodávala své produkty pouze online, později však otevřela kamenné obchody.

Do roku 2015 vyvíjela širokou škálu spotřební elektroniky. V roce 2020 společnost prodala 146,3 milionu chytrých telefonů (a to nejen na čínských eshopech) a její operační systém MIUI má více než 500 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Ve druhém čtvrtletí roku 2021 společnost Xiaomi překonala Apple Inc. a stala se druhým největším prodejcem chytrých telefonů na světě se 17% podílem na trhu podle společnosti Canalys.

Je také významným výrobcem spotřebičů včetně televizorů, svítilen, bezpilotních letadel a čističek vzduchu využívajících její ekosystémy produktů Internet of Things a Xiaomi Smart Home.

Společnost Xiaomi udržuje své ceny blízko výrobním nákladům a nákladům na materiál tím, že většinu svých produktů drží na trhu 18 měsíců, což je déle než většina společností vyrábějících chytré telefony, Společnost také využívá optimalizaci zásob a bleskové prodeje, aby udržela nízké skladové zásoby.

Název „Xiaomi“ doslova znamená proso a rýže a vychází z buddhistického konceptu začít odspodu a teprve poté se snažit dosáhnout vrcholu.

Výrobky Xiaomi, jako je smartphone, vysavač nebo horkovzdušná fritéza, lze pořídit na Amazon eshop. Je jedním z nejoblíbenějších internetových obchodů na světě.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang