Kärcher

Značky

Kärcher je německá společnost, která působí po celém světě a je známá svými vysokotlakými čističi, zařízeními pro péči o podlahy, systémy pro čištění dílů, úpravou mycí vody, vojenskými dekontaminačními zařízeními a vysavači na okna.

Sídlí v německém Winnendenu a vyrábí jak čisticí zařízení, tak kompletní čisticí systémy. Společnost je světovou jedničkou na trhu s čisticí technikou a zaměstnává více než 10 000 lidí po celém světě.

V roce 2017 vykázala tržby ve výši 2,5 miliardy eur (2,88 miliardy dolarů) a prodala více než 13 milionů strojů. Společnost Kärcher má 100 dceřiných společností v 60 zemích. V roce 2020 založila společnost Kärcher své severoamerické ústředí v Auroře ve státě Colorado.

Vynálezce Alfred Kärcher (1901-59) z Bádenska-Württemberska založil společnost v roce 1935 ve Stuttgartu-Bad Cannstattu. Zpočátku se Kärcher specializoval na konstrukci průmyslových ponorných topných těles, tj. v solných hutích, které byly vytápěny ponornými ohřívači.

Po četných pokusech byla vyrobena kalicí pec pro slitiny, tzv. pec Kärcher pro solné lázně. Do roku 1945 bylo prodáno přibližně 1 200 kusů. V roce 1950 Karcher vynalezl první moderní tlakovou myčku DS 350.

Hlavní zaměření společnosti se poté přesunulo na čisticí zařízení pro profesionální i soukromé uživatele. Od té doby zaujímá společnost Kärcher vedoucí postavení v konstrukci a vývoji tlakových myček.

Sortiment výrobků společnosti se rozšířil a nyní pokrývá celou oblast čištění (zametací stroje, čisticí prostředky, čisticí stroje se sušičkou, mokré a suché vysavače, vysavače, bateriová košťata, parní čističe, zařízení pro tryskání suchým ledem, čističe dílů, systémy pro úpravu vody, myčky vozidel a systémy pro recyklaci odpadních vod). Kärcher nabízí také čerpadla a zavlažovací systémy.

V roce 1974 byla firemní barva změněna z modré na žlutou. Od tohoto roku společnost pod vedením vdovy po Alfredu Kärcherovi Irene Kärcherové uvedla na trh první tlakovou myčku HD 555 pro soukromé uživatele.

Dnes je rodinná společnost se sídlem ve Winnendenu u Stuttgartu zastoupena ve 160 zemích a má 100 dceřiných společností po celém světě, které prodávají komerční čisticí zařízení i čisticí zařízení pro soukromé spotřebitele.

V každoročním přehledu Světových ukazatelů duševního vlastnictví WIPO za rok 2021 se společnost Kärcher umístila na 10. místě na světě se 47 průmyslovými vzory v registracích průmyslových vzorů zveřejněných v rámci Haagského systému v roce 2020. Toto umístění je lepší než jejich předchozí 12. místo za 35 registrací průmyslových vzorů zveřejněných v roce 2019.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang