Hotpoint Ariston

Značky

Hotpoint Ariston/Indesit Company byla italská společnost se sídlem ve Fabrianu v Anconě. Patřila k předním evropským výrobcům a distributorům velkých domácích spotřebičů (praček, sušiček, myček nádobí, ledniček, mrazniček, sporáků, odsavačů par, trub a varných desek)

Společnost byla založena v roce 1975 jako Merloni Elettrodomestici SpA Vittoriem Merlonim jako odštěpný závod společnosti Industrie Merloni.

V 80. letech 20. století, kdy ostatní italské společnosti převzali zahraniční výrobci spotřebičů, se společnost Merloni stala hlavním domácím výrobcem v tomto odvětví.

Od roku 1981 procházela společnost obdobím krize, které skončilo v roce 1984, kdy se Vittorio Merloni po ukončení svého předsednictví ve společnosti Confindustria vrátil k řízení společnosti Indesit. Zisky a tržby společnosti rostly, což vedlo rodinu Merloniových k tomu, že se v roce 1986 rozhodla pro vstup společnosti na burzu.

V roce 1988 měla společnost Merloni pod značkami Ariston a Indesit obrat 1,059 miliardy USD a stala se čtvrtým největším evropským výrobcem domácích spotřebičů. V následujícím roce koupila a pohltila francouzskou společnost Scholtès.

V roce 1990 vstoupil kapitál společnosti Merloni do společnosti Marcegaglia, svého dodavatele ocelových trubek, který zjistil 7% podíl. V témže roce měla společnost přibližně 6 000 zaměstnanců v různých provozovnách včetně Francie, Portugalska a Ruska.

V roce 1994 dosáhla společnost Merloni obratu 1 920 miliard lir s 10% podílem na evropském trhu. V následujícím roce převzala třetinu kapitálu společnosti Star S.p.A. (Società Trevigiana Apparecchi Riscaldamento), italské společnosti z Conegliano Veneto vyrábějící kuchyňské odsavače par, která bude v roce 2002 plně převzata a v roce 2003 se sloučí se společností.

V roce 1999 získala společnost Panini, výrobce sběratelských samolepek, prostřednictvím holdingu Fineldo rodiny Merloni.

V roce 2000 převzala společnost Indesit celý kapitál společnosti Philco a získala společnost Stinol, prvního ruského výrobce domácích spotřebičů.

V roce 2001 koupila společnost Indesit britská společnost Hotpoint za 121 milionů liber a v roce 2007 se stala jejím plným vlastníkem. Od té doby většinu výrobků společnosti Indesit vyrábí Hotpoint, ale některé spotřebiče navrhuje Indesit pro Hotpoint.

Společnost Fabriano v roce 2002 vstoupila do odvětví spotřební elektroniky koupí společnosti Sinudyne.

V roce 2005 společnost Indesit Company uzavírá svůj francouzský průmyslový závod v Thionville. v únoru 2005 se společnost Merloni Elettrodomestici přejmenovala na Indesit Company: Indesit je nejznámější značkou skupiny mimo Itálii.

Na začátku roku 2007 společnost Indesit Company uvedla na trh novou architekturu značky skupiny, Hotpoint, a spojila se se značkou Ariston, čímž vznikla značka Hotpoint-Ariston.

Dne 31. července 2009 společnost Indesit uzavřela svůj závod v Kinmel Park, Bodelwyddan Denbighshire, Wales, Spojené království, z důvodu „pokračujícího poklesu“ trhu. Továrna zaměstnávala 305 pracovníků.

Andrea Merloni od roku 2010 vystřídal svého otce Vittoria v čele společnosti jako nový předseda představenstva. Dne 9. června 2010 společnost oznámila investici ve výši 120 milionů[upřesnit] během tříletého období 2010-2012 s cílem upevnit svou přítomnost v Itálii a současně uzavření dvou závodů Brembate (Bergamo) a Refrontolo (Treviso).

V květnu 2011 společnost podepsala sponzorské smlouvy s londýnským fotbalovým klubem Arsenal.

V říjnu 2012 podepsala společnost Indesit smlouvu o dodávkách pokročilých zařízení na čištění vody se společností Waterlogic, která byla platná do roku 2015. V roce 2012 společnost Indesit oznámila svůj vstup na trh malých domácích spotřebičů.

V roce 2013 bylo s ohledem na rok 2012 dosaženo maximální úrovně aplikace A+ ve zprávě o udržitelnosti.

V květnu 2013 byl Marco Milani jmenován předsedou představenstva skupiny a současně si ponechal funkci generálního ředitele.

V roce 2014 se společnost Whirlpool Corporation dohodla, že zaplatí 758 milionů eur za koupi 60% podílu ve společnosti Indesit a jejím vlastníkovi Hotpoint, která byla lídrem na trhu v Itálii, Velké Británii a Rusku, od rodiny Merloniových, aby mohla dále expandovat mimo svůj domácí trh v USA.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang