Recenze čínských e-shopů – Wish, Alibaba, AliExpress

Recenze

Díky rychlému rozmachu online nakupování vzrostla popularita čínských e-shopů po celém světě. Tyto platformy nabízejí širokou škálu produktů za neuvěřitelně konkurenceschopné ceny a staly se atraktivní volbou pro zákazníky, kteří hledají cenovou dostupnost bez kompromisů v kvalitě. V myslích potenciálních kupujících však přetrvávají obavy týkající se pravosti výrobků, doby trvání dopravy a zákaznického servisu. Jaké jsou tedy skutečné recenze čínských e-shopů? 

Čínské e-shopy jsou v posledních letech stále populárnější, protože nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti nakupování pro spotřebitele po celém světě. Tyto e-shopy nabízejí širokou škálu produktů, od elektroniky a oblečení až po domácí potřeby a kosmetiku.

Jednou z hlavních výhod nakupování v čínských e-shopech jsou konkurenční ceny. Vzhledem k velkému počtu prodejců na těchto platformách existuje vysoká míra konkurence, která snižuje ceny. 

Mezi nejznámější čínské e-shopy patří: 

Spotřebitelé mohou často najít výrobky za výrazně nižší ceny než v tradičních kamenných obchodech. Mnoho čínských e-shopů navíc nabízí možnost bezplatné nebo levné dopravy, takže nakupování online je ještě dostupnější.

Recenze Alibaba

Platforma Alibaba, která zahrnuje webové stránky, jako jsou Alibaba.com, Taobao a Tmall, nabízí širokou škálu produktů a služeb, které jsou určeny jak pro trhy B2B, tak pro B2C

Od surovin a zařízení, přes levné telefony z Číny, až po spotřební zboží a služby – neexistuje téměř nic, co by se na Alibabě nedalo najít. Díky této obrovské rozmanitosti produktů a uživatelsky přívětivému rozhraní se platforma stala cílem pro podniky všech velikostí.

Zboží na Alibaba lze koupit ve velkém množství a použít pro následný prodej, proto je e-shop tolik populární. 

Recenze Alibaba lze najít např. na portálech Sitejabber nebo Trustpilot, v České republice lze dohledat recenze Alibaba na různých diskuzních fórech. Na obou portálech má e-shop Alibaba od zákazníků vždy okolo 90 %, i v českých vodách jsou zákazníci téměř vždy spokojeni. 

Nákup na Alibaba je rozhodně bezpečný a nejedná se o podvodný e-shop. Zákazníci si chválí kvalitu doručeného zboží, rychlost doručení i řešení případných problémů s objednávkami. 

Jak nakupovat na Alibaba

Právě kladné recenze e-shopu Alibaba způsobují, že na Alibaba nakupuje čím dál více zákazníků. Není nutné si předem zjišťovat, jak nakupovat na Alibaba, protože nákup zde je poměrně intuitivní. 

Před samotným nákupem je však důležité si uvědomit, že zboží je zde prodáváno ve více kusech a povětšinou tak slouží k dalšímu prodeji. U zboží pak zákazník může zaplatit CLO i DPH, což je důležité si dopředu zjistit. Podmínky pro clo a DPH Chicme se mohou lišit od podmínek Wishe, eBaye a jiných obchodů.

Jinak si stačí na Alibaba založit účet a pak už nakupovat obdobně jako na jiných e-shopech. Platba je však možná pouze přes internet

Recenze Wish

Jedním z hlavních lákadel služby Wish je rozmanitost dostupných produktů. E-shop Wish sdružuje, podobně jako další čínské e-shopy, obchodníky, kteří nabízejí své zboží. Od oblečení a elektroniky, levné telefony z Číny, neoprén na potápění, až po domácí potřeby a kosmetické produkty – Wish zboží si na platformě vybere každý. 

Recenze obchodu Wish najdete např. na portálu Testado nebo Recenzer. Recenze obchodu se pohybují okolo 70 – 80 %. Zákazníci nejsou příliš spokojeni s kvalitou oblečení, ale s jiným zbožím problém nemají a nakupují ho tam rádi.

Zákaznická podpora Wish funguje výborně a při nedoručení zboží obratem vrátí peníze. Výhodou také je, že je zákaznická podpora dostupná v češtině. 

Wish také jako jediný čínský e-shop neposkytuje dopravu zdarma, což může některé zákazníky odradit. 

Wish přihlášení

Před samotným nákupem nebo prohlížením zboží je nutné se na portálu Wish zaregistrovat. Bez vytvořeného účtu není nákup bohužel možný. 

Registrace na Wish však není nic těžkého, zákazníkovi zabere pouze pár minut, poté se stačí na Wish přihlásit a směle nakupovat. 

Recenze AliExpress

Recenze e-shopu AliExpress najdou čeští zákazníci např. na serveru Heureka, Testado nebo Refundo. AliExpress funguje úplně stejným způsobem jako Alibaba nebo Wish, sdružuje tedy prodejce, kteří nabízejí své zboží dále. 

Uživatelské recenze se v průměru liší dle zboží, které zákazníci objednali. Někdo není spokojený s oblečením, ale s elektronikou ano, u dalšího je to obráceně. V průměru má e-shop recenze okolo 80 %. 

Obecně jsou ale zákazníci s e-shopem spokojeni, nákup je jednoduchý a rychlý a dodávka zboží trvá v průměru okolo 30 dní

Podobně smíšené hodnocení má i e-shop Frilla. Recenze Frilla ukazují, že zákazníci oceňují široký výběr zboží, nízké ceny a snadný způsob nakupování. Někteří spotřebitelé si však stěžují na dlouhé dodací lhůty a nekvalitní zboží.

AliExpress v češtině v mobilu

Nově lze mít také AliExpress v češtině v mobilu s aplikací AliExpress Shopping App. 

Aplikace umožňuje ještě rychlejší a pohodlnější nákup a lze s ní získat ještě další slevy na nákup zboží. 

V aplikaci zákazník vidí ty nejvýhodnější nabídky v sekci Flash Deals a také může sledovat své oblíbené prodejce. Výhodou aplikace je také nastavení českého jazyka. 

Temu

Temu je jeden z nejnovějších čínských e-shopů, který nabízí zboží všeho druhu. Ceny na Temu e-shopu jsou opravdu nízko a nákup si tak může dovolit každý. Navíc na eshopu je možné najít například několik praktických vychytávek do auta Temu.

Nicméně na Temu recenzích je e-shop je kritizován za svou útočnou reklamu nebo za příliš nízké ceny, které mohou být pro ostatní e-shopy likvidační.

Recenze Temu jsou smíšené, takže nákup tam je trochu jako sázka do loterie. Lidé si chválí především již zmíněné nízké ceny či bezplatné poštovné a balné. Nicméně je potřeba mít na paměti, že za relativně nízké ceny může někdy přijít i nižší kvalita, negativní recenze Temu Europe tedy mohou být oprávněné.

Závěrem

Čínské e-shopy se staly významnými hráči na globálním online trhu a nabízejí rozmanité produkty za bezkonkurenční ceny. Orientace v tomto prostředí však může být matoucí, protože potenciální kupující mohou mít obavy ohledně pravosti výrobků, dopravy a zákaznického servisu. Nicméně to se netýká pouze čínských e-shopů, ale i řady evropských jako například obchod Reversee.

Recenze jsou cenným zdrojem informací, které mohou pomoci při rozhodování o nákupu produktu nebo služby. Díky hodnocení si zákazník dokáže zjistit, zda je produkt nebo služba hodnověrná, kvalitní a splňuje jeho potřeby. Jako příklad lze uvést recenze Konilla com nebo také obchod Fruugo recenze.

Čínské e-shopy jsou však na dobré úrovni a kvalita zboží se neustále zlepšuje. Zákaznický servis funguje také dobře, většinou i v češtině a zákazníci tak nemají problém s vrácením peněz za zboží. Někdy ale může být reklamace zboží z Číny komplikovaná.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang