Banka Zuno – účet a služby

Půjčky

Zuno Bank patřila do skupiny Raiffeisenbank, jedné z největších bankovních skupin ve střední a východní Evropě. Svým klientům nabízela základní bankovní produkty s mnohými výhodami. Její přední výhodou bylo sjednání online, které bylo v době jejího uvedení novinkou.

Zuno Bank na českém a slovenském trhu začala podnikat v roce 2010. Svým zákazníkům nabízela především jednoduchost vyřízení účtů, úvěrů a dalších služeb a předně online vyřízení čehokoliv.

Další výhodou bylo zřízení Zuno Mobile Banking. Tato aplikace klientům o to více usnadňovala placení účtů či správu svých financí. Banka Zuno ukončila svoji činnost v červnu 2017 a přesunula veškeré bankovní aktivity do Raiffeisenbank, která patří mezi největší banky v ČR.

Internetová Zuno banka

Zuno banka se snažila být ke svým klientům vstřícnější. Toho dosahovala několika způsoby. Především své klienty nenutila platit poplatky za běžné služby, jelikož ani nemusela – její provoz měl menší náklady díky online zprostředkování.

Zuno Bank byla pouze internetovou bankou, tedy nedisponovala pobočkami, díky čemuž si mohla dovolit poskytovat své služby kompletně bez poplatků. Navíc u spořicích nástrojů (termínovaný vklad, spořicí účet) klient mohl získat vyšší úrok.

Ve zrychlené online době klientům především vyhovovalo to, že nemuseli navštěvovat kamenné pobočky banky, kdykoliv něco potřebovali vyřídit. Místo toho měli peníze k dispozici a všechny transakce během chvilky vyřídili prostřednictvím internetového bankovnictví či bankovnictví v mobilu.

Zuno Mobile Banking

Každý člověk nemá každodenní přístup k počítači. Pro ještě rychlejší a jednodušší komunikaci vznikla aplikace Zuno Mobile Banking. Díky ní si klient nosil svoje účty, spoření nebo půjčky s sebou kamkoliv ve svém telefonu.

Zuno Banka nabízela běžný standardní účet a speciální účet. Za většinu služeb spojených s běžným účtem nemuseli klienti platit. Zdarma bylo vedení účtu, platby kartou doma i v zahraničí, měsíční výpisy e-mailem a mnohé další služby.

Konec Zuno Bank

Zuno Bank k roku 2016 využívalo 266 tisíc klientů, což není málo. Avšak Zuno Bank nedokázala obstát v porovnání s jinými nízkonákladovými nováčky na trhu jako Air Bank nebo Equa Bank.

S přihlédnutím k jejím nízkým nákladům vykázala meziročně ztrátu 151 milionů korun, a tak se mateřská bankovní skupina Raiffeisenbank International rozhodla Zuno Bank uzavřít. Účty klientů přešly pod Raiffeisenbank, přičemž někteří lidé přešli k jiné společnosti.

Půjčka od Zuno Bank – skrytý poklad?

Půjčka od Zuna Bank nabízela možnost zapůjčit od 15 000 do 500 000 Kč. O půjčku si mohl zažádat klient starší 18 let s dostatečnou bonitou (bez nesplacených dluhů, záznamů v registru dlužníků či bez možnosti doložit příjem).

Vyřízení půjčky probíhalo pouze online. Na internetu nebo v aplikaci bylo nutné pouze vyřídit formulář s nutnými náležitosti a dále jej odeslat na posouzení. Hlavní předností byl úrok 6,9 % s tím, že pokud klient narazí na lepší nabídku, Zuno Bank nabídne ještě výhodnější rok.

Stejně výhodný úrok získali klienti, kteří potřebovali konsolidaci vícero úvěrů. Zřízení půjčky a vedení účtu bylo zcela zdarma. Dobu splácení si lidé sami rozložili mezi 6 až 72 měsíců. Dalším plusem byla možnost vybrat jeden měsíc v roce, ve kterém bude prominuta jedna splátka.

Půjčka od Raiffeisenbank

Klienti po uzavření Zuno Bank přešli do Raiffeisenbank. Jaká je půjčka této společnosti? Oblíbenou nabídkou je Minutová půjčka, která se během pár minut zřídí a v další krátké době je buď schválena, či zamítnuta.

K Minutové půjčce se neplatí žádné zbytečné poplatky. Sjednání a vedení půjčky je zdarma, stejně tak mimořádné splátky i předčasné splacení. Klient si může zapůjčit 5 000 až 1 200 000 Kč na cokoliv, bez ručitele a s úrokem 6,7 % ročně. Dále si sám nastavuje dobu splácení, a to v rozmezí od 3 měsíců do 10 let, případně výši splátek.

Pro lepší představu lidé mohou využít kalkulačku půjčky Raiffeisenbank. S její pomocí budou mít orientační přehled o splátkách, ruční úrokové sazby a celkové ceně úvěru.

Kalkulačka Raiffeisenbank s nabídkou úvěru.
Kalkulačka Raiffeisenbank s nabídkou úvěru.

Ke splácení je možné zakoupit pojištění k půjčce pro případ, kdy by klient nemohl splácet svůj dluh z důvodu pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání nebo nehody.

Půjčka Equa Bank

Equa Bank byla česká banka, která fungovala od roku 1993. Na začátku roku 2021 bylo oznámeno, že banku odkoupí společnost Raiffeisenbank. V lednu 2022 následovalo sloučení, které dospělo do svého konce v listopadu téhož roku.

Pro zákazníky se změnilo to, že si půjčky kromě online prostředí mohou uzavřít v Raiffeisenbank. A jaké jsou zkušenosti s půjčkou Equa Bank? Vesměs pozitivní. Zákazníci si chválí vstřícný zákaznický servis, konkurenceschopné úrokové sazby a flexibilní podmínky. Proces schválení je rychlý a snadný, kdy je většina žádostí schválena do 24 hodin.

Hlavní negativa spočívala v tom, že Equa bank neměla konkurenceschopné ceny. To se však změnilo s přechodem pod Raiffeisenbank.

Půjčka Komerční banky

Komerční banka – lidově komerčka – má ve svém portfoliu zajímavou nabídku půjčky, jíž je Osobní půjčka. Díky ní si klienti mohou vzít peníze na cokoliv. Zapůjčit si mohou až 2 500 000 Kč s úrokem od 6,9 %.

O půjčku Komerční banky je možné zažádat online prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace. Vyhodnocení žádosti o úvěr je zpoplatněno cenou 490 Kč. Jak však Komerční banka slibuje, klienti se nemusí obávat žádných skrytých poplatků, např. za předčasné splacení.

Komerční banka dále nabízí možnost konsolidace půjček, úvěrů, kontokorentů i kreditních karet. Lidé mohou zvolit i novinku v podobě půjčky na udržitelné technologie, díky které zaplatí fotovoltaiku, tepelné čerpadlo či další technologie.

Půjčka Hello bank

Hello bank nabízí půjčku pod názvem Hello půjčka. Klientům zapůjčí od 20 000 až do výše 1 milionu korun. Orientační parametry úvěru mohou ověřit v online kalkulačce. Po uzavření smlouvy lidé získají garantovaný úrok, který se nezmění až do splacení. Dobu splácení si klienti mohou nastavit podle sebe.

Půjčka Hello bank je bez nečekaných poplatků za sjednání vedení nebo splacení. Sjednání online úvěru je jednoduché – stačí mít telefon nebo počítač s připojením k internetu.

Zuno Bank

Po Zuno Bank na trhu nezbyla žádná trhlina. O její zacelení se postarala Raiffeisenbank. Na dnešním trhu bankovních (i nebankovních) společností je možné sjednat obdobné úvěry, které kdysi nabízela Zuno Banka.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang