Recept na nejlepší domácí muffiny

Domácnost a nábytek

Jestli se snažíte přijít na to jakpak se takové muffiny dělají a do jaké formy se dávají, jste na správném místě. Určitě v cukrárnách obdivujete krásně nazdobené muffiny a chtěli byste si je udělat i vy sami doma.

Muffiny jsou u všech oblíbené, zdobí se totiž tím co máte zrovna po ruce nebo co vám nejvíce chutná. Nejraději je však mají děti, pro děti se muffiny speciálně zdobí lentilkami, které tolik milují. Abyste si muffiny mohli udělat i vy sami doma, budete potřebovat buď košíčky, které však nejsou tolik praktické, ale spíš pečící formu na muffiny Toro 390122.

Překvapte nejen sebe, ale i své blízké tím že jim upečete výborné muffiny pomocí formě na muffiny Toro 390122, díky kterým se k vám příbuzní budou rádi často vracet a navštěvovat vás. S touto pečící formou Toro 390122 je pečení velice snadné, forma má povrch nonstick na který se nic nepřichytí a muffiny tak budou vždy výborné.

Záleží jen na vaší inspiraci a dovednosti zdobení. Udělejte si přesně takový muffin, který by splnil vaše chutě i představy.

Recept na domácí muffiny

Není nic lepšího než vychutnat si domácí muffiny plné chuti a lahodnosti. Tyto mini koláčky jsou oblíbené po celém světě a každý má svůj vlastní oblíbený recept. Dnes vám přinášíme náš vlastní recept na ty nejlepší domácí muffiny, které si můžete snadno připravit i vy doma.

Co budete potřebovat:

  • 250 g hladké mouky
  • 150 g cukru
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • špetka soli
  • 1 vejce
  • 200 ml mléka
  • 75 g másla (rozpuštěného)
  • 1 lžička vanilkového extraktu nebo vanilkového cukru
  • krájené ovoce nebo čokoládu na dochucení

Postup:

Nejprve si předehřejte troubu na 180 °

Celsia a připravte si muffinovou formu, kterou vyložte papírovými košíčky.

Ve velké míse smíchejte mouku, cukr, prášek do pečiva a špetku soli. Udělejte důlek uprostřed směsi.

V jiné míse rozšlehejte vejce a přidejte mléko, rozpuštěné máslo a vanilkový extrakt nebo vanilkový cukr. Dobře promíchejte.

Vlijte tekutou směs do důlku ve směsi s moukou a cukrem. Postupně směs promíchejte dohromady, ale ne příliš intenzivně – stačí, když jsou všechny suroviny spojeny.

Pokud máte chuť, můžete do těsta přidat krájené ovoce nebo kousky čokolády. V té to do muffinů jednoduše zamíchejte.

Naplňte každý papírový košíček těstem zhruba do dvou třetin.

Muffiny dejte do vyhřáté trouby a pečte přibližně 15-20 minut, nebo dokud nejsou zlatavé a dobře propečené.

Po vytažení z trouby nechte muffiny chvíli vychladnout v muffinové formě. Poté je opatrně vyndejte a nechte úplně vychladnout na mřížce.

A voilà! Máte připravené ty nejlepší domácí muffiny, které si můžete vychutnat samy nebo s blízkými. Dopřejte si je jako sladkou tečku k ranní kávě nebo jako svačinku během dne. Můžete je také ozdobit polevou nebo ovocem na vrcholu, aby vypadaly ještě lákavěji.

Tento recept je skvělý základ a můžete jej upravit podle svých chutí. Můžete do těsta přidat rozinky, ořechy nebo kousky čokolády. Vyzkoušejte různé kombinace a objevte svůj oblíbený muffinový recept.

Tak co čekáte? Vytáhněte mísy a připravte si něco sladkého a výjimečného. Přesvědčte se sami, že domácí muffiny jsou prostě ty nejlepší!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang