Krups

Značky

Krups je německý výrobce kuchyňských spotřebičů. Je součástí skupiny Groupe SEB. Je pojmenována po svém zakladateli Robertu Krupsovi.

Společnost vyrábí velké množství domácích spotřebičů, jako jsou kávovary, toustovače, mixéry, rychlovarné konvice, vaflovače, vařiče vajec, ruční mixéry, kuchyňské roboty atd.

Společnost začala v roce 1846 vyrábět přesné váhy a hlavně průmyslové váhy ve Waldu, dnes okres Solingen v Severním Porýní-Vestfálsku. To byl hlavní produkt společnosti po následujících 110 let.

V roce 1951, po poválečné obnově a hospodářském rozmachu v Německu v 50. letech 20. století, se společnost Krups přesunula do lukrativní sféry spotřebičů.

V roce 1959 byl uveden na trh velmi populární mixér 3Mix (německy Drei-Mix), který se brzy stal součástí téměř každé druhé západoněmecké domácnosti, a v roce 1961 následoval kávovar ONKO, který byl až do roku 2014 k dispozici pod označením F468.

V roce 1965 společnost uvedla na trh svůj první kráječ, velmi oblíbený výrobek v Německu, kde se uzeniny (wurst) a sýry konzumují jako základní potraviny.

V roce 1979 byl mlýnek na kávu Krups typ 223 Coffina Super použit jako rekvizita ve filmu Vetřelec jako součást vesmírné lodi Nostromo a také ve filmu Návrat do budoucnosti jako „pan Fusion“. V roce 1983 byly na trh uvedeny první kávovary Krups.

V roce 1990 firma zaměstnávala 3 000 lidí ve čtyřech německých továrnách a jedné v irském Limericku a její roční obrat činil 541 milionů marek. Kávovary byly nejoblíbenějším výrobkem, který tvořil 40 % prodeje v Německu a 30 % ve Spojených státech.

V následujícím roce Krups podnikl společný podnik s Nestlé na výrobu kávovaru Nespresso.

V roce 1999 byla uzavřena irská továrna Krups v Limericku, která dříve zaměstnávala 800 lidí.

O dva roky později, po bankrotu, se Krups připojil ke skupině Groupe SEB, která následně přeorientovala Krups na prémiovou značku a zaměstnala designéra Konstantina Grcice.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang