Meteorologické stanice

Spotřebiče

Koho omrzí sledování předpovědi počasí, může si pořídit vlastní meteorologickou stanici. Jedná se o zařízení, které kromě teploty dokáže učit třeba vlhkost vzduchu nebo barometrický tlak. Co dalšího meteostanice umí a co si zjistit před nákupem?

„Bude zítra pršet?“ „Nevím, nestihl jsem předpověď v televizi.“ „Ty ještě nemáš meteorologickou stanici? S ní se můžeš kdykoli podívat jak bude a nemusíš přitom čekat na počasí v televizi!“ Meteorologické stanice jsou prvotřídní moderní výrobky, jejichž výrobou se zabývají zejména firmy Goddess, Hyundai a Sencor. Mít doma jednu z těchto úžasných vymožeností není žádnou drahou záležitostí, tak proč do toho nejít? Uvidíte, jak je to úžasné!

Jaké meteorologické stanice si mohu obstarat?

V dnešní době je na trhu mnoho stanic, ze kterých si můžete vybrat právě tu pro vás nejvhodnější. Rozhodující jistě bude design, aby se vám stanice hodila do vybrané místnosti. Meteorologické stanice mohou být různě řešené a různě barevné. Dalším kritériem, podle kterého se zřejmě budete rozhodovat, je způsob umístění meteorologické stanice v místnosti. Některé stanice se dají zavěsit na zeď, ale také postavit na skříňku. Tak neváhejte, zvolte to správné místo a můžete začít přímo s výběrem stanice.

Jaké funkce meteorologické stanice poskytují?

Již z názvu plyne, že meteorologické stanice zejména předpovídají počasí. To ovšem není vše. Tyto úžasné přístroje umí také měřit tepotu – vnitřní i venkovní. Na displeji si můžete zobrazit datum, nastavit budík, zkontrolovat barometrický tlak, dozvědět se fáze měsíce, ale i vlhkost vzduchu. Některé meteorologické stanice vám sdělí čas východu a západu měsíce a slunce.

Zajímavá funkce, kterou některé stanice mají, se nazývá Weather Girl, což je dívka zobrazená na displeji, oblečená vždy podle toho, jaká je venku teplota nebo jaká je předpověď počasí. Meteorologické stanice mohou být vybaveny systémem pro bezdrátový příjem venkovní teploty pomocí náhradního čidla. Meteorologické stanice si jistě oblíbíte nejen vy, ale i ostatní členové vaší domácnosti.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang