Nejlepší přenosné klimatizace: přechod na odpařovací chladicí systém

Spotřebiče

Mnohé z těchto výrobků na tomto seznamu se mohou pochlubit různými zajímavými funkcemi, jako je zvlhčování, odvlhčování, a dokonce i čištění vzduchu. Co dalšího tyto klimatizace umí a jak si poradit s jejich výběrem?

1. Přenosná klimatizace Russell Hobbs RHPAC4002 2 v 1

Přenosná klimatizace Russell Hobbs RHPAC4002 2 v 1
Kredit: Russell Hobbs
Funkce: klimatizace, odvlhčovač vzduchu
Hlučnost: 65 dB
Kapacita: 1,1 l
Hmotnost: 33 kg

Důvody ke koupi: pěkný, elegantní design; funguje i jako odvlhčovač, sada na okna je součástí balení
Důvody, proč se vyhnout: malý objem nádrže, velmi těžký, hlučný

Přenosná klimatizace Russell Hobbs 2 v 1 je kompaktní zařízení, které si rychle poradí s teplým a vlhkým vzduchem v domácnosti. Součástí balení je odtoková hadice a sada na okna pro velmi snadnou instalaci a díky integrovaným kolečkům ji můžete přemisťovat, aniž byste ji museli zvedat (což je vzhledem k její hmotnosti obtížné).

Přenosnou klimatizaci jsme testovali v prostoru o rozloze přibližně 18,5 m2 a můžeme potvrdit, že stroj splnil slib ochladit a vysušit vzduch. Byli jsme také příjemně překvapeni, jak rychle se změnila celková kvalita vzduchu v teplém pozdně letním dni. Pozor však na suchý režim, protože vnitřní nádržka pojme pouze 1,1 l odstraněné vlhkosti.

Model RHPAC4002 je o něco atraktivnější než řada jeho konkurentů, přičemž příjemným detailem je LED displej umístěný na přední straně. Na tomto displeji se zobrazují informace o teplotě a rychlosti ventilátoru a také informace o tom, zda byl nastaven 24hodinový časovač. Dostanete také dálkové ovládání, které se hodí.

2. Přenosná klimatizace Logik LAC07C19

Přenosná klimatizace Logik LAC07C19 s časovačem
Kredit: Logik
Funkce: klimatizace, odvlhčovač vzduchu
Hlučnost: 62 dB
Hmotnost: 22,5 kg

Důvody ke koupi: funguje také jako odvlhčovač, 24hodinový časovač, režim spánku
Důvody, proč se vyhnout: hlučný

Přenosná klimatizace, která funguje také jako odstraňovač přebytečné vlhkosti z vašeho vnitřního vzduchu, nabízí v této nabídce od společnosti Logik také 24hodinový časovač, díky kterému si můžete chlazení vzduchu snadno naprogramovat tak, aby vyhovovalo vašemu životnímu stylu a potřebám. K tomu se přidává režim spánku, který ochladí místnost na požadovanou úroveň, než se sám vypne – pohodlné a energeticky úsporné!

Pro lepší kontrolu je k dispozici celkem 14 teplotních nastavení a kolečka i rukojeť pro přenášení mírně usnadňují pohyb zařízení po domácnosti. Součástí balení je také sada pro okna, pokud chcete mít přístroj pevněji umístěný.

3. Přenosný ochlazovač vzduchu Challenge 6 litrů

Přenosný ochlazovač vzduchu Challenge 6 litrů
Kredit: Challenge
Chladič, čistička a zvlhčovač vzduchu
Kapacita: 6 l
Hlučnost: 60 dB

Důvody ke koupi: také čistička a zvlhčovač vzduchu, funkce oscilace
Důvody, proč se vyhnout: pouze chladič, někteří si stěžovali na omezený dosah chladného vzduchu

Levnější ochlazovač vzduchu, tento přístroj od společnosti Challenge kombinuje chlazení, čištění a zvlhčování do jednoho zařízení. Ačkoli si někteří recenzenti stěžovali, že dosah jeho ochlazovaného vzduchu je poněkud omezený, měl by vyhovovat těm, kteří chtějí snížit teplotu ve své domácí kanceláři nebo ložnici během spánku.

Do 6litrové nádržky na vodu vložte studenou vodu nebo kostky ledu a přepněte na jedno ze tří nastavení rychlosti. K dispozici je také funkce oscilace, která zvyšuje dosah výstupu chladného vzduchu. Díky funkcím čističky a zvlhčovače vzduchu byste neměli trpět některými nežádoucími vedlejšími účinky celodenního sezení v suchém vzduchu.

4. BLACK + DECKER BXAC65001GB Přenosná čistička, zvlhčovač a ochlazovač vzduchu

BLACK + DECKER BXAC65001GB Přenosná čistička, zvlhčovač a ochlazovač vzduchu
Kredit: Black + Decker
Funkce: čistička vzduchu, zvlhčovač vzduchu a chladič
Kapacita: 7 l
Hmotnost: 6 kg

Důvody ke koupi: čistí i chladí, ochrana proti přehřátí
Důvody, proč se vyhnout: jen chladič, některé recenze si stěžují na hlučnost

Další multifunkční zařízení, přenosná čistička vzduchu, zvlhčovač a ochlazovač od společnosti Black + Decker, pomůže vyřešit nejrůznější problémy s kvalitou vzduchu související s létem. Funkce zvlhčování například pomáhá zabránit poškození pokožky a nábytku suchým vzduchem a čistička vzduchu zajišťuje, že chladný vzduch vycházející ze zařízení je prvotřídní.

Ochlazovač vzduchu je ve srovnání s mnoha svými současníky příjemně štíhlý a je umístěn na kolečkách, aby se snadno přemisťoval. Nádrž uvnitř pojme solidních 7 l a na výběr jsou tři nastavení rychlosti. Pro větší bezpečnost je k dispozici také ochrana proti přehřátí.

5. SILENTNIGHT 39989 Přenosný ochlazovač vzduchu

Přenosný ochlazovač vzduchu Silent Night 39989
Kredit: Silent Night
Chladič a zvlhčovač vzduchu
Kapacita: 5 l
Hmotnost: 6,5 kg

Důvody ke koupi: 450minutový časovač, tři nastavení rychlosti, také zvlhčovač vzduchu
Důvody, proč se vyhnout: pouze ochlazovač vzduchu

Další cenově výhodná možnost, přenosný ochlazovač vzduchu Silent Night, je – jak už název napovídá – dobrou volbou pro ochlazení ložnice. Díky funkci časovače lze snadno nastavit, aby přístroj pracoval těsně před spaním nebo dokonce při usínání, než se sám vypne a ušetří vás hluku i účtu za elektřinu.

Na výběr jsou tři nastavení rychlosti a ochlazovač funguje také jako zvlhčovač vzduchu, který snižuje jeho suchost. Pomocí dálkového ovladače můžete ochlazovač ovládat z postele nebo z pohovky a díky rukojeti pro přenášení a kolečkům jej můžete během dne snadno přemístit z ložnice do jiného prostoru.

6. Přenosná klimatizace RUSSELLHOB RHPAC3001 3 v 1

Přenosná klimatizace RUSSELLHOB RHPAC3001 3 v 1
Kredit: Russell Hobbs
Funkce: klimatizace, ochlazovač vzduchu, odvlhčovač vzduchu
Hlučnost: 64 dB
Kapacita: 0,3 l
Chladicí výkon: 7000BTU

Důvody ke koupi: funguje také jako odvlhčovač, dvě rychlosti nastavení, oscilační ventilátor
Důvody, proč se vyhnout: hlučný, malá kapacita nádrže

Tato přenosná klimatizace od společnosti Russell Hobbs představuje komplexní řešení pro účinnou regulaci klimatu v domácnosti, funguje také jako ochlazovač vzduchu a odvlhčovač s funkcí oscilačního ventilátoru a kolečky pro snadný pohyb po domě. Součástí dodávky je také sada na okna s flexibilní 1,5m hadicí, která usnadňuje upevnění klimatizace, pokud není vaším cílem její přenášení.

Přístroj je schopen pokrýt plochu o rozloze přibližně 14 m2, má dvě nastavení rychlosti a slibuje, že udrží ve vaší domácnosti příjemnou úroveň vlhkosti bez ohledu na počasí venku. To pomáhá předcházet vzniku plísní, prachu a kondenzaci nebo vlhkosti – pomáhá tak udržet zdraví všech a čistotu vašeho domova od zbytečných bakterií.

Přenosný ochlazovač vzduchu Challenge 6 litrů
Kredit: Challenge
Nabídky přenosné klimatizace RUSSELLHOB RHPAC3001 3 v 1

Jaký je rozdíl mezi ochlazovačem vzduchu a klimatizací?

Přenosné klimatizace i ochlazovače vzduchu byly do tohoto seznamu zařazeny kvůli podobným funkcím, které v domácnosti plní, ale je tu samozřejmě několik rozdílů.

Klimatizace tradičně funguje tak, že opakovaně cirkuluje vzduch v místnosti pomocí chladiva, a tím výrazně ochlazuje vzduch v místnosti. Snižuje také vlhkost v prostoru, proto jsou klimatizace uváděny také jako odvlhčovače.

Naproti tomu ochlazovače vzduchu pracují o něco blíže způsobům, jakými pracují ventilátory – ale podstatně účinněji. Naplněním ochlazovače vzduchu studenou vodou můžete snížit teplotu a přidat do prostoru vlhkost pro příjemnější životní prostředí. Mají také tendenci spotřebovávat celkově méně elektrické energie.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang