Povinná výbava

Auto-moto

Co všechno tam tedy musí být? To se hned dozvíte a ihned můžete dokoupit co Vám schází. Povinná výbava je zkrátka povinná a tak bychom jako svědomití řidiči, měli mít vše tak, jak má být.

Všechny části povinné výbavy při nehodě velmi rádi uvidíte, zvláště když tam bude vše povinné i potřebné. Dát dohromady všechny položky není ani náročné ani drahé.

Povinná výbava, máte ji kompletní? Povinná výbava je součástí každého automobilu. Jistě do ní patří rádio a zrcátko na stínítku, ale to není ono.

Lékárníčka, náhrádní kolo, výstražný trojúhelník. Víte, co by ještě nemělo ve vozidle chybět? Náhradní elektrické pojistky, po jedné od každého užitého druhu. Po jedné náhradní žárovce od každého vnějšího světla, hever, klíč na matice (šrouby) kol.

Hever bývá součástí nového vozu, ale jiného být nemusí. Nabízíme hever pojízdný a nebo můžete sáhnout po výfukovém heveru. Největší rošáda je kolem autolékárničky, ta je největší hlavolamem a rebelem zároveň.

Autolékarnička je nutná součást ovšem pozor. Obsah lékárničky nemusí vždycky splňovat platné normy a tak může něco při nehodě chybět. Navíc obsah lékárničky má platnou dobu trvanlivosti a je potřeba ho kontrolovat a měnit.

Neměli bychom však zůstat jen u povinné výbavy. Měli bychom v autech vozit i další velmi praktické doplňky pro případ strýčka náhody. Představte si, že zapadnete, kolemjedoucí by vás ochotně vytáhl, ale ani jeden nemáte lano.

Tažné lano není nijak velká investice, stejně tak jako reflexní vesta, která je povinná u našich státních sousedů (Set první pomoc). A jako poslední doporučení hasící přístroj, třeba na uhašení velkého táboráku.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang