Navigace do auta

Auto-moto

S navigací v autě již není možné při cestách zabloudit. Anebo je to přinejmenším méně pravděpodobné. Navigace může být skvělým pomocníkem pro ty, kdo se vydávají do neprobádaných území. Jak vybrat takovou, která přinese kvalitní službu za rozumnou cenu?

Často cestujete na neznámá místa a máte problém tam trefit? Nechcete při cestě na dovolenou složitě hledat trasu na mapě či se neustále ptát na pumpách kudy máte jet? Přinášíme bezvadné řešení! Navigace jsou tím nejlepším společníkem na cestách. Už nikdy se při cestě na dovolenou, na služební cestu či kamkoli jinam neztratíte! Kvalitní navigace nabízíme od výrobců Blaupunkt, Mio, Sencor, Tomtom, Navigon a dalších.

Jaké navigace nabízíme a k čemu slouží?

GPS navigace se stávají každým rokem čím dál tím více populární. Poskytují spoustu nových a užitečných funkcí, které už nejsou jenom o samotném navigování. Navigace se tak stala multimediálním společníkem v mnoha autech. Global Positioning Systém je satelitní navigace přístupná široké veřejnosti, která umožňuje určit přesnou polohu kdekoli a kdykoli. Přijímač GPS sleduje několik družic a registruje vysílané informace. Z těchto údajů pak určí přesně svojí vlastní polohu a zároveň i to, jakým směrem a jakou rychlostí se přijímač pohybuje.

Jaké funkce mohou navigace mít?

Jednou z nejdůležitějších vlastností navigace je displej a hlasové navádění, jež jsou dnes součástí prakticky každé navigace. Hlasové navádění přináší komfortní cestování, kdy nemusíte neustále sledovat mapu na displeji, ale jen posloucháte. Navigace by měla obsahovat mapy zemí, které předpokládáte, že navštívíte. Mapy mohou být méně i více podrobné a mohou být uloženy buď přímo v navigacích, nebo na paměťových kartách. Dále mohou navigace nabízet službu poskytování dopravních informací během jízdy a popřípadě trasu aktualizovat (např. při uzavírce, nehodě apod.).

K dispozici také může být handsfree, k jehož využití je potřeba mobilní telefon s podporou Bluetooth. Hovory tak vyřídíte skrz mikrofon a hlasitý reproduktor navigace. Trasu můžete naplánovat předem a následně nahrát do navigace. Rovněž můžete uložit projetou trasu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang