Blesková půjčka – ihned na účet

Půjčky
bleskova-pujcka

Malá chyba a neštěstí je na světě. Rozbité auto, porouchaná lednička či jiné vybavení domácnosti, bez nichž se jen tak člověk neobejde, potřebují rychle opravit. Pokud člověk nemá finanční rezervu, může návštěva opraváře představovat nevítaný výdaj navíc. Pokud není možné sáhnout do rezerv, přichází na řadu blesková půjčka.

Okamžitá půjčka se na rozdíl od běžného úvěru vyplácí do pár hodin, maximálně do druhého dne. Úvěr poskytují bankovní i nebankovní společnosti, avšak každá má vlastní podmínky pro poskytnutí půjčky.

O půjčku blesk mohou zažádat jak běžní klienti bank, tak dlužníci či nezaměstnaní lidé, jejichž možnosti jsou jinak omezené. Půjčka ihned na účet je skvělým řešením, jak získat peníze během krátké doby.

Co je to blesková půjčka ihned?

Jak je z názvu blesková půjčka zřejmé, jedná se o úvěr, který je doslova bleskově k dispozici, pokud bude žadatel schválen. Poskytoval půjčky peníze vyplatí do pár hodin, nanejvýš do jednoho dne.

Důležité je zaměřit se na slovo ihned. Přestože společnosti slibují, že finanční suma bude k dostání okamžitě, nemusí tomu tak být. Klientův návrh je sice schválen, avšak výplata peněz se může opozdit z různých důvodů, nejčastěji kvůli převodům peněz mezi bankovními účty.

Další zádrhel může vzniknout kvůli výšce úvěru. Žadatel může požádat od pár tisíc až o částku několika stovek tisíc. Čím více peněz bude požadováno, tím delší dobu zabere ověřování.

Klienti bank se nemusí obávat, že za poskytnutí bleskové půjčky ihned jim budou účtovány mimořádné příplatky. Poplatky se liší u nebankovních poskytovatelů, které si k expresní půjčce budou počítat i penále navíc.

Doba splácení se odvíjí od výše úvěru. Nižší částky se většinou splácí kratší dobu (od jednoho týdne do jednoho měsíce), hrazení vyšších půjček se může rozložit do několika měsíců.

Komu je určena blesková půjčka?

Okamžitá půjčka je určena především lidem, kteří nutně, doslova okamžitě, potřebují peníze bez čekání. Ve většině případů jsou tyto úvěry bezúčelné a zákazníci nemusí dokládat, k čemu peníze potřebují (na rozdíl od hypoték).

Jaké podmínky musí splnit žadatelé o bleskovou půjčku ihned?

 • plnoletost
 • platný průkaz totožnosti
 • české občanství nebo povolení k pobytu v ČR
 • pravidelný a dostatečný příjem

K poskytnutí půjčky blesk od banky je nutné mít i platný bankovní účet. Úvěry nebankovních společností lze získat i bez něj.

Půjčka blesk od banky

Některé bankovní společnosti nabízejí bleskové půjčky svým zákazníkům. U běžných půjček banka musí ověřit bonitu každého žadatele – jeho příjem, finanční jistotu či zda jeho jméno není v registru dlužníků.

Pokud je žadatel o okamžitou půjčku dobrým klientem banky (to znamená, že mu pravidelně na běžný účet přichází výplata), ověření bonity bude velmi rychlé.

Bankovní půjčky mohou začínat na pár tisících až po částku přes půl milionu Kč. Dobu splácení lze zvolit od tří měsíců až po několik let. I zde platí, čím delší doba splácení, tím více klient přeplatí.

Žádost o bleskovou půjčku se podává zdarma online na stránkách společnosti či prostřednictvím internetového bankovnictví. Do pár minut bude rozhodnuto, zda je žádost schválena, nebo odmítnuta. Vždy záleží na celkové bonitě klienta. V případě schválení budou peníze vyplaceny do pár hodin.

Většina bank slibuje předčasné splácení zdarma, a to kdykoliv během splátkového kalendáře. Další výhodou je možnost pojištění schopnosti splácet, což se hodí především těm, kteří si zapůjčí vysoké částky.

Výhody bleskové půjčky ihned od banky:

 • lze zažádat o půjčku bez doložení účelu
 • rychlé ověření, pokud klient má u banky účet
 • možnost zažádat si o různě vysoké finanční částky
 • sjednání a vedení půjčky je zdarma
 • mimořádné a předčasné splacení zdarma
 • možnost pojištění schopnosti splácet
 • výplata peněz do pár hodin

Úvěry od bank mají i své nevýhody, které neocení lidé s nedostatečnou bonitou. Na takovou půjčku pro každého nedosáhnou. Mezi nevýhody patří:

 • nutný bankovní účet
 • ověřování bonity u jiných bank je zdlouhavé a půjčka nebude ihned k dispozici
 • banka odmítne zákazníky s nedostatečnou bonitou

Banka půjčku dlužníkům neposkytne. Co dělat v takovém případě? Na řadu přichází nebankovní společnosti a jejich nabídky.

Další možnost okamžité půjčky od banky

Kontokorentní úvěr se liší od běžného spotřebitelského úvěru v tom, že je žádost o něj mnohem jednodušší. Jedná se o finanční rezervu, kterou si majitelé platného, stabilního bankovního účtu mohou vybrat kdykoliv.

Kontokorent umožňuje držitelům účtu čerpat peníze do minusových částek. To znamená, že jakmile na bankovním účtu nebudou žádné finanční prostředky, může s ním majitel účtu stále platit. Peníze, s nimiž platil, se vrátí bance automaticky, jakmile na účet dostane výplatu či jiné finanční prostředky.

Aby měl klient možnost využívat kontokorent, většina bank požaduje po klientech jednu podmínku – účet musí být alespoň jednou za rok v plusu.

O kontokorent si klient může zažádat u své banky i u cizí společnosti. K vyřízení kontokorentu u využívané banky stačí doložení dokladu totožnosti. To je možné vyřídit ve většině případů v bankovní aplikaci či u makléře. Pokud chce zákazník založit kontokorent u jiné banky, kromě dokladu totožnosti musí doložit potvrzení příjmu.

Banky nabízí kontokorentní kalkulačky, díky nimž lidé budou mít přehled o nákladech. Ty také spočítají úroky za dobu, po kterou jsou klienti v mínusu.

Co vědět o okamžité půjčce pro dlužníky?

Banky neposkytují jakékoliv půjčky dlužníkům, natož lidem, jimž byl sebrán bankovní účet. Takoví žadatelé budou hned odmítnuti. Další možností jsou okamžité půjčky ihned od nebankovních společností.

Na rozdíl od bank nebankovní společnosti posuzují bonitu zákazníků ne tak přísným způsobem, proto na jejich úvěr dosáhnou jak studenti, důchodci či rodiče na mateřské dovolené, tak i dlužníci či rovnou lidé se záznamem v registru dlužníků.

Posuzování příjmů není tak přísné u nebankovních společností. Díky tomu mohou o půjčku zažádat, a pravděpodobně budou schváleni, i lidé bez práce.

Okamžitá půjčka pro dlužníky

Získání půjčky je pro lidi se záznamem v registru složité. Banky zákazníky se záznamem v SOLUS odmítají jakožto rizikové. Nebankovní společnosti situaci dlužníků posuzují mírněji, avšak zcela ji neopomíjejí.

Nebankovní společnosti ve většině případů zváží důvody, kvůli nimž se dlužník dostal do nepříjemné situace a individuálně posoudí, zda bude schopen splácet další dluh.

Okamžitá půjčka pro dlužníky je riziková jak pro klienta, tak pro společnost samotnou. K úvěru se proto vážou vyšší náklady, jimiž se pojišťuje schopnost splácet dluh.

Před uzavřením okamžité půjčky pro dlužníky klient musí vzít v potaz negativa, která se vážou k úvěru:

 • vysoké úroky a poplatky
 • vysoké RPSN
 • sankce za nesplácení půjčky
 • nekalé praktiky poskytovatelů úvěru

V některých případech je možné, že se mezi nabídkami objeví lichvářská půjčka, která je ještě rizikovější než služby nebankovních společností.

Okamžitá půjčka pro nezaměstnané

Nezaměstnaní lidé nemohou doložit žádné pravidelné příjmy, a proto získání úvěru je o to těžší. Jen některé společnosti nabízejí okamžité půjčky pro nezaměstnané, které poskytují úvěry bez doložení příjmu.

O okamžitou půjčku pro nezaměstnané se žádá online. Její získání je obtížné. Pokud bude žádost schválena, klient obdrží částku na účet, pouze některé společnosti vyplácí peníze v hotovosti.

Klady okamžité půjčky pro nezaměstnané jsou vykoupeny negativy:

 • vysoké úroky a poplatky
 • pouze několik tisíc k zapůjčení
 • krátkodobá půjčka (většinou na 30 dnů)
 • splácení při jedné splátce

Opomenuté splacení úvěru či jiné porušení smlouvy je pokutováno vysokými sankcemi, které mohou člověku v nepříjemné situaci ještě více uškodit.

Okamžitá půjčka na směnku

Zákon na ochranu spotřebitele od roku 2013 půjčku od soukromé osoby na směnku jiné soukromé osobě zakazuje. Nebankovní společnosti do této sféry nepatří a některé jejich nabídky jsou založené na směnce.

Získání okamžité půjčky na směnku se neliší od sjednávání jiných půjček. Je možné vyřídit ji online doma či si zažádat o schůzku s obchodním zástupcem. Ke sjednání stačí pouze občanský průkaz a bankovní účet.

Jaké jsou hlavní výhody okamžité půjčky na směnku?

 • bez doložení příjmu
 • bez kontroly rejstříku dlužníku
 • benevolentní podmínky
 • rychlost

Všechny tyto výhody půjčky dlužníkům jsou vykompenzovány velmi vysokými úroky.

Půjčka do 5 000 Kč okamžitě všem

Půjčku do 5 000 Kč okamžitě všem nabízejí některé banky a většina nebankovních společností, jejichž schvalování není tak přísné. Tato půjčka pro každého je snadným způsobem, jak sehnat nutnou finanční injekci do pár minut.

K získání půjčky do 5 000 Kč okamžitě všem je nutné nejprve se zaregistrovat u společnosti, jejíž nabídku si klient vybere. To znamená, že v kontaktním formuláři vyplní nutné údaje jako jméno, adresa, číslo účtu. Některé firmy nabízejí i vyšší finanční částky, o něž je možné zažádat.

Většina společností nenahlíží do registru dlužníků a nepožaduje doložení příjmů, proto se jedná o půjčku pro každého. Vyplácení peněz je možnost domluvit na účet či hotově na ruku. Peníze je možné mít k dispozici již do 15 minut, nanejvýš do 2 dnů (záleží podle nabídky).

Ani půjčka do 5 000 Kč okamžitě všem se neobejde bez vysokých poplatků, úroků a sankcí za nesplácení. I v tomto případě je podstatné, aby si klient promyslel, zda půjčku určitě potřebuje a zda je schopný úvěr splácet.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang