Fotky ihned – termosublimační fototiskárna Sony DPPFP97B.CED

TV, foto, audio-video

Vrátit se z dovolené znamená kromě deprese z toho, že je už všechno za vámi, také v mnoha případech propojit fotoaparát s počítačem, nahrát do něj všechny fotky, mít po ruce program na jejich úpravu, poté je teprve vytisknout na vaší domácí tiskárně, kde je samozřejmě zapotřebí nastavit odpovídající kvalitu tisku a druh papíru. Tomu je konec, seznamte se elegantní termosublimační fototiskárnou Sony DPPFP97B.CED.

Fotky z dovolené a výletu chce zpravidla vidět každý hned po příjezdu. Čas na jejich dostání z fotoaparátu můžete zkrátit na minimum při použití termosublimační fototiskárny Sony DPPFP97B.CED.

Výhody tiskárny

Velmi rychlý a snadný tisk bez použití počítače je samozřejmostí, kterou snad ani nebudeme zvlášť vypichovat. Ostatně to už jsme měli na mysli v případě tvrzení zkrácení času na dostání fotek z foťáku na minimum.

Co však o takové fototiskárně možná neví všichni, je také možnost přímo na tiskárně určité úpravy a korekce fotek. K dispozici jsou automatické korekce široké řady běžných obrazových problémů a navíc možnost dopravit fotografie o zábavné kreativní funkce tisku.

Mezi zmíněné korekce patří určitě automatické retušování, které vyřeší řadu problémů, zejména jde o tzv. červené oči, úpravy nevhodné expozice, rozpoznání obličeje, korekce zaostření, správné vyvážení bílé barvy, automatickou kompenzaci změn světla a také vyhlazení pokožky.

S fototiskárnou Sony DPPFP97B.CED snadno vyrobíte dle přiložených šablon průkazové fotografie, kalendáře, rámečky nebo celá alba fotografií. Ani ne minuta bude potřeba na vytištění fotografii o velikosti 4×6. Tisknout můžete přímo z fotoaparátu nebo z většiny běžně dostupných paměťových karet. Přečtěte si podorbné informace o této fototiskárně na našich stránkách.

Tato fototiskárna vás jistě nezklame a doba po dovolené tak pro vás bude o něco příjemnější, než dosud. Naše nabídka zahrnuje i další modely fototiskáren. Navštivte kategorii příslušenství k fotoaparátům v našem internetovém obchodě.

Rozdíl mezi klasickou a termosublimační tiskárnou

Klasická tiskárna na tisk fotek využívá technologii inkoustového tisku, kdy jsou barevné kapky inkoustu nanášeny na papír pomocí trysky. Tato technologie je poměrně levná a běžně se používá pro tisk běžných dokumentů.

Výsledný obrázek je však často méně věrný originálu a není tedy úplně vhodný pro tisk fotografií. Naopak termosublimační tiskárna na tisk fotek pracuje na principu tepelného přenosu barev zbarvovací páskou na speciální termopapír.

Díky tomuto procesu lze dosáhnout mnohem věrnějšího obrazu s detailními odstíny a hladkými přechody. Navíc jsou tisky odolnější proti vodě a UV záření. Termosublimační tiskárny jsou zpravidla dražší než klasické tiskárny, ale jsou určeny především pro tisk kvalitních fotografií a jsou tedy vhodné pro profesionály i amatéry, kteří chtějí mít perfektní výtisky svých fotografií.

Navíc mají i rychlejší tiskovou rychlost, což je výhodné při větším množství tisků. V závislosti na účelu tisku je třeba vybrat vhodnou tiskárnu. Pokud potřebujete tisknout běžné dokumenty, může být výhodnější klasická inkoustová tiskárna.

Pro kvalitní tisk fotografií je však určitě lepší volbou termosublimační tiskárna, která zajistí věrný a odolný výtisk. Pro ty, kteří si rádi fotky vystavují doma je možnost zakoupit digitální fotorámeček. Doporučit můžeme například digitální fotorámeček Sencor SDF 871B.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang