Hodinky bez ručiček, za to s kuličkami

Mobily, PC a kancelář

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho, ani vy. Známé pořekadlo, které plně vystihuje současnou uspěchanou dobu. I proto má většina z nás na rukou hodinky, doma v každém pokoji minimálně také jedny, abychom ten čas, když už ho chytit a třeba jen zpomalit nemůžeme, mohli alespoň po oku kontrolovat. Nejsou však hodiny jako hodiny. Čas přece nemusí určovat pouze dvojice ručiček či digitální číslice. Co třeba kuličky? Nevěříte? Přečtěte si něco víc o kinetických hodinách z kovových kuliček.

Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou vám bez zbytečných průtahů tyto skvostné hodiny představíme. Byť slůvko “hodiny” ve svém názvu mají, na první pohled přístroj na určování času nepřipomínají. Jmenují se Kinetické hodiny z kovových kuliček. Po bližším prozkoumání však na stabilní konstrukci naleznete známé řady čísel 1 až 5 a 5, 15, 25 až 55 pro jednotlivé miunty a 1 až 12 pro celé hodiny. A nejsou tu jen tak náhodou. Jenže jsou tu také kuličky. Jak tohle může jít dohromady? Jednodušše. Ještě, než se podíváte na naši názornou videoukázku, vysvětlíme vám princip těchto hodin.

Právě ony kuličky zobrazují přesný čas. Každou minutu se jedna z kuliček vydá směrem do prvního patra, kde se zařadí nad příslušnou číslici. Když jich je pět, minutové patro je již neudrží a všechny je pošle pěkně na začátek. Zároveň přibude jedna kulička v patře s celky po pěti minutách. Je-li i toto patro zaplněno, přibude jedna kulička v posledním nejspodnějším patře s celými hodinami. Každých 60 sekund se tento kuličkový zázrak dá do pohybu a vy tak vždy budete vědět, kolik hodin je. Zdají se vám klasické číslice na digitálkách jednodušší? Věřte nám, že kuličkám brzy přijdete na chuť a vy i ostatní oceníte sofistikovanost a originálnost tohoto výrobku. Stačí mít po ruce 4 tužkové baterie či adaptér, tedy nic víc, než byste potřebovali do jiných hodinek a už můžete sledovat jak si kuličky razí cestu skrz časem. Jen si dejte pozor, abyste celý ten čas nepromarnili sledováním, jak ubíhá : )

Teď se ještě nezapomeňte podívat na video s názornou ukázkou, jak tyto hodiny fungují a pokud se vám celý koncept líbí, určitě jste ten pravý, kdo ocení i další moderní hodiny a hodinky, které máme v naší nabídce.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang