Vyplatí se investovat do zlata

Novinky

Je až s podivem, jakých privilegií se dostalo nákupu investičního zlata vůči ostatním formám držby úspor. Jde o nejlepší formu spoření, jakou svět financí nabízí.

Kdo chce vědět, jak vhodně uchránit své finanční prostředky před jejich znehodnocením, pak by měl investovat do zlata. Investiční zlato představuje skvělé vlastnosti k udržení finančních prostředků a navíc nabízí vysokou míru výnosnosti.

Konzervativní způsob držení zlata v jeho hmotné podobě patří k nejvyužívanějším v Evropě. Bohužel v oblasti investování peněz do hmotného zlata se často lze setkat se značnou nevědomostí.

Investování do zlata

Většina lidí si pod pojmem investování do zlata představí zlaté cihličky. A myslí si, že na ně nemá dostatečné finanční prostředky. To je značný omyl.

Možností, jak investovat do zlata, je řada. Obor numismatika jich nabízí hned několik. Experti v tomto oboru pomohou vybrat tu správnou formu pro uložení finančních prostředků, tak aby došlo k jejich nejlepší ochraně a zároveň poskytovali nejvyšší možné finanční zhodnocení.

Ať už člověk plánuje nakoupit zlaté slitky či mince, měl by mít na paměti, že nejdůležitější je dokonalá informovanost o dané investici.

Tyto formy investic či uložení finančních prostředků jsou v poslední době takřka jedinou možnou volbou s dlouhodobě udržitelnou zárukou a nabízí lék na zdolání finanční krize současnosti, která se šíří celou Evropou.

Důvody pro investici do zlata

Jedním z důvodů pro nákup investičního zlata je, že za nákup zlata v této podobě se neplatí DPH. Toto se vztahuje pouze na zlato investiční. Jestliže si někdo půjde koupit zlatý náramek, už DPH zaplatí. Jestliže si půjdete koupit stříbro, platinu, také DPH zaplatí.

Dalším důvodem, proč investovat do hmotného zlata, je, že ze zisku neplatí daň. Na účtech v bankách automaticky strhávají daň ze zisku ve výši 15%. Stejně tak na úsporách ve fondech či dluhopisech.

Kromě investičního zlata se opravdu vždy platí daň ze zisku. Tedy až na sběratelské předměty, kde je časově náročné zjistit opravdovou hodnotu daného předmětu.

Jedná se o prvotřídně diskrétní formu spoření. Nikde není zaznamenané, kdo a kde má kolik uloženo. Bankovní trezory nenesou jméno klienta a je čistě na něm, co si kde uloží a jak s tím naloží.

Bohatí lidé by proto měli své peníze uložené ve formě investičního zlata. Stát dal bohatým tuto možnost držby jejich úspor proto, že si je dobře vědom, že málokdo z „obyčejných“ lidí bude tuto formu využívat také. Zlato nemusí být pouze pro bohaté.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang