Sběratelské a pamětní mince – zlaté, stříbrné

Recenze

Sbírání mincí patří tradičně ke klasickým sběratelským oborům, kterým se věnovala vždy převážně střední a starší generace.

Spektrum sbíraných mincí je velmi široké, od antických mincí přes mince Rakousko Uhersko až po nové euromince, od československých mincí až po mince z celého světa.

V prodejnách numismatiky a v internetových obchodech lze najít veškeré mince: antické mince, mince ze středověku, mince Rakousko Uhersko, mince německé, francouzské, čínské apod. Lze najít jak zlaté mince, tak mince stříbrné nebo mince z různých směsí kovů.

Mince však nekupují pouze sběratelé. Stříbrné nebo zlaté mince vždy byly a stále jsou kupovány jako hodnotný a originální dárek, ať už např. k narození dítěte, k maturitě, jako svatební dar nebo k významnému životnímu jubileu.

Tradice dávat dítěti u příležitosti narození minci, např. Svatováclavský dukát, vznikla již v době První republiky a někde je dodržována dodnes. Často se stává, že zákazníci v dospělosti přinesou na výkup právě Svatováclavský dukát s tím, že ho dostali „do kolébky“. Mince je však vhodným dárkem i mimo rodinu, např. pro přátele nebo obchodní partnery.

Zlaté mince

Zatímco v minulosti se o mince zajímali převážně sběratelé, v posledních letech byla zaznamenána rostoucí poptávka po mincích jako investici, kdy investoři ukládají do mincí část svých úspor.  

Zájem je jak o staré mince, tak i o pamětní mince a dále o investiční zlaté mince nebo investiční stříbrné mince.  Numismatika vyžaduje precizní kvalitu a vysokou znalost daného oboru.

Je dobré svěřit své investice profesionálům jako je AntiumAurum.cz. Po virtuálním prozkoumání internetového obchodu lze navštívit též kamenný obchod v srdci Prahy.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang