Jak začít investovat – kam a do čeho

Recenze

Otázka, kterou si kladou finanční instituce, makléři, podnikatelé a stále více i obyčejní lidé. Jsou investiční zlato, numismatika či jiné drahé kovy a finanční deriváty vhodné k investování? A jak správně investovat?

Nejistá doba přináší nejistá rozhodnutí, a právě v této době se mnoho lidí nachází nyní. Svět je znejistělý finanční krizí, lidé se bojí investovat a podniky se snaží co nejvíce vydělat.

Navíc výhled několika příštích let nevyznívá příliš příznivě. Klasické finanční deriváty nevykazují jistotu zhodnocení úspor a situaci na světovém trhu ovládají spekulace. Do čeho se tedy vyplatí investovat, co má z hlediska příznivého vývoje smysl?

Řešením je například investování do mincí. Numismatika, čili sběratelství mincí, plní z historického hlediska svou úlohu velmi kvalitně. Ukládání finančních prostředků do historických mincí přináší asi stejnou míru návratnosti jako investování do umění.

Pokud se člověk rozhodne, nejlépe po poradě s odborníkem, nakoupit např. zlaté mince, peněžní prostředky do nich vložené přinesou během budoucích let zajímavý výnos.

Minimálně člověk peníze kvalitně uchrání před rostoucí inflací. Navíc na rozdíl od akcií či dluhopisů se drahé kovy vyskytují v neobnovitelném množství a mají svou vzácnost.

Další způsob investování s vysokou mírou rentability je investiční zlato, které v nedávné minulosti prodělalo relativně vysoké výkyvy a jehož hodnota byla ovlivněna vysokým zájmem veřejnosti.

Zlato je jednou z nejlepších komodit na světových trzích a z dlouhodobého hlediska je jako neobnovitelná surovina vhodná pro uložení úspor.

Ovšem nejzákladnějším pravidlem investování je správná informovanost, která je v dnešní době velkého množství informací velmi časově náročná. Proto se doporučuje konzultace s profesionály.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang