Japonské nudle – udon – recept

Recepty

Japonské nudle jsou důležitou součástí tradiční japonské kuchyně. Mají různé tvary a velikosti a mohou být vyrobeny z pšenice, pohanky, rýže a dalších obilovin. Existuje mnoho druhů nudlí, včetně nudlí udon, soba, ramen a somen.

Japonské nudle udon jsou husté pšeničné nudle, které se běžně podávají v horkém vývaru a často se doplňují tempurou nebo rybími koláčky. Mohou se podávat také studené s omáčkou nebo smažené v různých pokrmech.

Soba jsou tenké pohankové nudle, které se obvykle podávají studené s omáčkou. Podávají se také teplá s různými přílohami, jako je tempura, rybí koláčky a zelenina.

Ramen jsou pšeničné nudle, které se obvykle podávají v horkém vývaru s různými přísadami, jako je vepřové maso, vejce, zelenina a rybí koláčky.

Somen jsou tenké pšeničné nudle, které se obvykle podávají studené s omáčkou. Může se také podávat v horkém vývaru nebo smažená s různými přísadami.

Japonské nudle jsou oblíbenou součástí tradiční japonské kuchyně a najdete je v mnoha restauracích a obchodech s potravinami. Jsou skvělým zpestřením jídel a lze je připravovat na různé způsoby. Ať už si vyberete udon, soba, ramen nebo somen, určitě si vychutnáte jedinečnou chuť a strukturu japonských nudlí.

Udon nudle

Nudle udon jsou typem hustých nudlí na bázi pšenice, které se běžně vyskytují v japonské kuchyni. Obvykle se podávají v horkém vývaru a často jsou doplněny tempurou nebo rybími koláčky. Udon se může podávat také studený s omáčkou nebo smažený v různých pokrmech.

Nudle udon jsou důležitou součástí japonské kuchyně a jsou základem mnoha japonských restaurací. Tradičně se vyrábějí z pšeničné mouky, soli a vody a jsou k dostání v různých tloušťkách od tenkých po silné. Nudle udon mají žvýkací strukturu a lehce oříškovou chuť a mohou se podávat na mnoho různých způsobů.

Udon nudle – recept

Podle receptu lze nudle udon podávat v různých polévkách a dušených pokrmech, například v oblíbené polévce miso. Lze je také podávat studené s omáčkou nebo smažené s různými přísadami. Udon je také oblíbenou volbou do nudlových salátů, protože nudle se dobře snášejí s ostatními přísadami v salátu. Jak vypadá recept na udon nudle?

Ingredience:

 • 1 balíček nudlí udon
 • 2 lžíce sezamového oleje
 • 1 lžíce sójové omáčky
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 2 lžíce nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 2 zelené cibule nakrájené na plátky
 • 1 šálek zeleninového nebo kuřecího vývaru
 • 1 lžíce rybí omáčky
 • 1 lžička medu

Postup:

 1. Přiveďte velký hrnec s vodou k varu. Přidejte nudle udon a vařte, dokud nejsou al dente, asi 4-6 minut. Scedíme a propláchneme studenou vodou.
 2. Sezamový olej rozehřejte ve velké pánvi nebo woku na středním plameni. Přidejte česnek a zázvor a vařte 1 minutu.
 3. Přidejte zelenou cibulku a vařte další minutu.
 4. Přidejte vývar, sójovou omáčku, rybí omáčku a med. Promíchejte, aby se vše spojilo.
 5. Přidejte do pánve uvařené nudle a promíchejte, aby se obalily omáčkou.
 6. Za častého míchání vařte další minutu nebo dvě, dokud se nudle neprohřejí.
 7. Podávejte horké.

Udon nudle s kuřecím masem – recept

Recept na nudle udon s kuřecím masem jsou skvělým způsobem, jak oživit svůj jídelníček. Ať už se je rozhodnete podávat teplé nebo studené, s omáčkou nebo smažené v různých pokrmech, určitě si vychutnáte jedinečnou chuť a strukturu nudlí udon. Jaký je recept na udon nudle s kuřecím masem?

Ingredience:

 • kuřecí maso
 • 2 lžíce sezamového oleje
 • 1 lžíce sójové omáčky
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 2 lžíce nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 2 zelené cibule nakrájené na plátky
 • 1 šálek kuřecího vývaru
 • 1 lžíce rybí omáčky
 • 1 lžička medu

Postup:

 1. Přiveďte velký hrnec s vodou k varu. Přidejte nudle udon a vařte, dokud nejsou al dente, asi 4-6 minut. Scedíme a propláchneme studenou vodou.
 2. Sezamový olej rozehřejte ve velké pánvi nebo woku na středním plameni. Přidejte česnek a zázvor a vařte 1 minutu.
 3. Přidejte kuřecí proužky a vařte 2-3 minuty, dokud lehce nezhnědnou.
 4. Přidejte zelenou cibulku a vařte další minutu.
 5. Přidejte vývar, sójovou omáčku, rybí omáčku a med. Promíchejte, aby se vše spojilo.
 6. Přidejte do pánve uvařené nudle a promíchejte, aby se obalily omáčkou.
 7. Za častého míchání vařte další minutu nebo dvě, dokud se nudle neprohřejí.
 8. Podávejte horké.
Recept na nudle udon s kuřecím masem jsou skvělým způsobem, jak oživit svůj jídelníček.

Ramen nudle

Ramen nudle jsou jedním z nejoblíbenějších pokrmů na celém světě. Nejenže jsou chutné a snadno se připravují, ale nabízejí také různé chutě a textury, díky nimž jsou skvělou volbou pro každé jídlo. Ať už máte chuť na lehkou svačinu nebo vydatnou večeři v podobě receptu na bezmasé jídlo, nudle ramen jsou skvělou volbou.

Ramen nudle se vyrábějí z pšeničné mouky, soli a vody. Těsto se pak hněte a natahuje, dokud se nevytvoří tenká, jemná vlákna. Nudle se pak suší a krájí do známých kudrnatých tvarů. Nudle se pak vaří ve vodě, což jim dodává jedinečnou strukturu a chuť.

Existuje mnoho různých druhů nudlí ramen, od tradičních japonských až po modernější druhy s přidanými přísadami, jako je zelenina, maso a koření. Ať už si vyberete jakýkoli typ nudlí ramen, určitě najdete chuť, která bude vyhovovat.

Domácí ramen

Domácí ramen nudle lze použít do různých pokrmů, od polévek po smažené pokrmy. Jsou také skvělé jako základ salátů a lze je přidávat do nákypů a dalších pokrmů. Možnosti jsou v případě domácích nudlí ramen neomezené.

Ingredience:

 • 2 lžíce oleje
 • 1 malá cibule nakrájená na kostičky
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 1 lžička nastrouhaného čerstvého zázvoru
 • 4 šálky kuřecího nebo zeleninového vývaru
 • 1/2 šálku sójové omáčky
 • 2 lžíce octa
 • 1 lžíce hnědého cukru
 • 2 balíčky domácích nudlí ramen
 • 2 šálky vařeného kuřecího masa, krevet nebo tofu (nepovinné)
 • 1 šálek mražené zeleniny (nepovinné)
 • 2 zelené cibule nakrájené na plátky (nepovinné)
 • sezamová semínka (nepovinné)

Postup:

 1. Ve velkém hrnci na středním ohni rozehřejte olej. Přidejte cibuli a vařte ji do změknutí, asi 5 minut.
 2. Přidejte česnek, zázvor a kousky červené papriky (pokud je používáte) a vařte 1 minutu.
 3. Přidejte vývar, sójovou omáčku, rýžový ocet a hnědý cukr a přiveďte k varu.
 4. Přidejte nudle ramen a vařte, dokud nudle nezměknou, asi 3 minuty.
 5. Přidejte kuřecí maso, krevety nebo tofu a zeleninu a vařte 1 minutu.
 6. Podávejte se zelenou cibulkou a sezamovými semínky.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob použití, domácí ramen se jistě stane hitem. Jsou skvělým způsobem, jak získat chutné a syté jídlo, aniž byste v kuchyni strávili příliš mnoho času. Pokud hledáte rychlé a snadné jídlo, které je plné chuti, nehledejte nic jiného než nudle ramen. Jaké další recepty na bezmasá jídla využít příště?

Smažené čínské nudle se připravují z různých ingrediencí včetně zeleniny, omáček a masa. Mohou se podávat jako hlavní jídlo, příloha nebo svačina.

Smažené čínské nudle – recept

Smažené čínské nudle jsou oblíbeným receptem, který lze najít v mnoha čínských restauracích a po celém světě. Smažené čínské nudle se připravují z různých ingrediencí včetně zeleniny, omáček a masa. Mohou se podávat jako hlavní jídlo, příloha nebo svačina.

Nejoblíbenější druh čínských smažených nudlí je známý jako chow mein. Tento pokrm se připravuje ze smažených nudlí, zeleniny a masa. Dle receptů na smažené čínské nudle se podávají s aromatickou omáčkou na bázi sóji. Chow mein lze podávat s celou řadou příloh, jako jsou arašídy, sezamová semínka nebo chilli vločky.

Další oblíbený druh čínských smažených nudlí je známý jako lo mein. Tento pokrm se připravuje z vařených nudlí, které se smaží se zeleninou a masem. Často se podává s aromatickou omáčkou.

Smažené nudle – recept

Smažené čínské nudle se mohou podávat jako samostatné jídlo nebo jako součást většího pokrmu. Jako kompletní jídlo se nudle mohou podávat s dalšími pokrmy, jako jsou smažené knedlíčky nebo dušená zelenina. Jak vypadá recept na smažené nudle?

Ingredience:

 • 1 balení čínských vaječných nudlí
 • 2 lžíce rostlinného oleje
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 1/2 lžičky strouhaného zázvoru
 • 2 zelené cibule, nakrájené
 • 1/4 šálku sójové omáčky
 • 1/4 lžičky cukru
 • 1/4 lžičky bílého pepře
 • 1/4 šálku vody

Postup:

 1. Ve velkém hrnci s vroucí vodou uvařte nudle podle návodu na obalu. Scedíme je a dáme stranou.
 2. Na velké pánvi rozehřejte na středním plameni olej. Přidejte česnek a zázvor a několik vteřin restujte.
 3. Přidejte zelenou cibulku a ještě několik sekund restujte.
 4. Přidejte na pánev uvařené nudle a promíchejte.
 5. Přidejte sójovou omáčku, cukr, bílý pepř a vodu a promíchejte.
 6. Za občasného míchání vařte několik minut, dokud nudle lehce nezhnědnou a nejsou křupavé.
 7. Podávejte horké.

Smažené čínské nudle jsou chutným a všestranným pokrmem, který si mohou vychutnat lidé všech věkových kategorií. Snadno si je připravíte doma nebo si je můžete objednat v čínské restauraci. Ať už se podávají jako hlavní jídlo, příloha nebo svačina, čínské smažené nudle se jistě stanou hitem pro rodinu a přátele.

Nudle s kuřecím masem

Nudle s kuřecím masem jsou oblíbenou kombinací již po staletí, a to z dobrého důvodu. Nejenže jde o chutnou a vhodnou kombinaci, ale je také velmi univerzální a lze ji připravovat na různé způsoby. Díky tomu je to ideální jídlo pro lidi všech věkových kategorií a s různými dietními potřebami.

Nudle a kuřecí maso jsou skvělým zdrojem bílkovin a snadno se připravují. Kuřecí maso je libovým zdrojem bílkovin a má nízký obsah tuku a kalorií, takže je ideální volbou pro lidi, kteří se snaží zhubnout nebo si udržet zdravý životní styl. Nudle s masem jsou skvělým základem pro tento pokrm, protože jsou plné sacharidů, které jsou nezbytné pro udržení hladiny energie po celý den.

Nudle s kuřecím masem lze také připravovat na různé způsoby, od polévek a dušeného masa až po smažené pokrmy. To znamená, že je vždy možné vyzkoušet něco nového a že pokrm lze přizpůsobit jakýmkoli chutím a preferencím. Navíc je příprava tohoto pokrmu poměrně rychlá a snadná a na stole může být během chvilky.

Nudle s masem jsou oblíbené také proto, že jsou cenově dostupné. Obě ingredience jsou běžně dostupné a lze je najít ve většině supermarketů, což z nich činí skvělou volbu pro finančně nenáročné jídlo.

Nudle s kuřecím masem lze také připravovat na různé způsoby, od polévek a dušeného masa až po smažené pokrmy.

Čínské nudle s kuřecím masem a vejcem

Pokud hledáte skvělé místo, kde si v Praze objednat čínské nudle s kuřecím masem a vejcem, pak není lepšího místa než The Red Room. Tato restaurace se nachází v centru města a specializuje se na autentickou čínskou kuchyni.

Nudle se připravují podle tradičního receptu, který zahrnuje kuřecí maso, vejce a různé druhy koření a omáček. Výsledkem je lahodný a chuťově výrazný pokrm, který jistě potěší. Atmosféra je uvolněná a neformální, takže je ideální pro večerní posezení nebo příležitostný oběd.

Obsluha je přátelská a ochotná, takže je snadné se na cokoli zeptat a nechat si poradit, co si objednat. Díky široké nabídce a skvělým cenám je v restauraci The Red Room těžké udělat chybu.

Japonské nudle

Japonské nudle jsou neuvěřitelně všestranným a oblíbeným druhem nudlí, které se dají použít do celé řady pokrmů. Tyto nudle se vyrábějí v různých tvarech a velikostech, takže si jistě vyberete ideální nudle pro své příští jídlo. Nejběžnějším typem japonských nudlí jsou nudle udon, které jsou husté a žvýkací, jak bylo zmíněno výše. Nudle soba jsou tenčí a jemnější. Nudle ramen jsou vlnité a pružné a často se podávají ve vývaru. Nudle somen jsou tenké a kluzké a často se podávají studené.

Bez ohledu na typ nudlí se japonské nudle obvykle vyrábějí z pšeničné mouky, soli a vody. Těsto se pak hněte a roztahuje, dokud nedosáhne požadované tloušťky. Poté se nudle uvaří nebo uvaří v páře a následně se zchladí. Tento proces jim dodává jedinečnou strukturu a chuť.

Japonské nudle – recept

Tento recept na japonské nudle jistě potěší. Je to jednoduchý, ale chutný pokrm, který se snadno připravuje a určitě se stane oblíbeným v rodině. Jak vypadá recept na japonské nudle?

Ingredience:

 • 1 balení japonských nudlí udon
 • 2 lžíce sezamového oleje
 • 2 stroužky česneku, mleté
 • 1 lžíce čerstvého zázvoru, mletého
 • 2 lžíce sójové omáčky
 • 2 lžíce rýžového octa
 • 2 lžíce medu
 • 2 lžíce sezamových semínek
 • 1/2 šálku zeleniny podle vlastního výběru, například mrkve, papriky a hub
 • 1/2 šálku vařených bílkovin podle vlastního výběru, například kuřecího masa, hovězího masa, krevet nebo tofu
Obě ingredience jsou běžně dostupné a lze je najít ve většině supermarketů, což z nich činí skvělou volbu pro finančně nenáročné jídlo.

Postup:

 1. Přiveďte velký hrnec s vodou k varu a přidejte nudle. Vařte 5-7 minut nebo dokud nejsou al dente. Sceďte a propláchněte studenou vodou.
 2. Sezamový olej rozehřejte ve velké pánvi na středním ohni. Přidejte česnek a zázvor a za stálého míchání vařte 1-2 minuty, dokud se nerozvoní.
 3. Přidejte sójovou omáčku, rýžový ocet, med a sezamová semínka a promíchejte.
 4. Přidejte zeleninu a bílkoviny a vařte 5-7 minut nebo dokud zelenina nezměkne a bílkoviny nejsou propečené.
 5. Přidejte uvařené nudle a promíchejte.
 6. Podávejte horké a pochutnejte si.

Japonské nudle udon lze použít do různých pokrmů, od polévek a salátů až po smažené pokrmy a nudlové pokrmy. Lze je podávat i studené, s různými omáčkami a zálivkami. Japonské nudle udon jsou skvělým způsobem, jak dodat chuť a strukturu různým pokrmům, a jistě uspokojí každý apetit.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang