Kouzelní plyšáci nejen pro děti

TV, foto, audio-video

Nemusíte být malým dítkem, abyste si tuhle věc zamilovali! Různými plyšáky a hračkami mnohdy obdarováváme i dospěláky. Tak doufáme, že tuhle hračku nebudete potají krást svým dětem z pokojíčku! Není to totiž jen tak ledajaký plyšák…

Toby V2 od značky Topcom totiž spojuje kouzelného plyšáka a MP3 přehrávač! Toby V2 je vybaven interní 512 MB pamětí a díky USB portu můžete nahrát spoustu oblíbených písniček svých dětí. MP3 přehrávač podporuje formát WMA a MP3, Vaše dítko má tak před sebou spoustu hodin hraní, hudby a zábavy!

Tak, písničky máme nahrané, teď jen stačí udělat ratolesti rychlokurs ovládání, které je skutečně jednoduché a intuitivní. Toby V2 má ovládací prvky umístěny v ouškách, nohách a rukách. Tak prosím, hlavně svým dětem nehubujte, že pořád plyšáka tahají za uši. Pokud už bude hudby dosti, nebo to situace neumožňuje, je možné si s Tobym hrát jako s normálním plyšákem bez zvuku. Uvnitř hračky je umístěn vypínač, díky kterému jednoduše zamezíte jakýmkoli zvukům.

Toby V2 není žádným mrňousem, je cca 40 cm vysoký a jeho zdrojem jsou alkalické baterie typu AA, v případě delší cesty nebo dovolené, tedy nezapomeňte na náhradní! V případě nutnosti lze pokožku Tobyho i vyprat! Jak to tak vypadá, měli byste se připravit na dalšího nového člena ve Vaší rodině!

Odkud jsou plyšáci?

Historie plyšáků se začala psát již před více než sto lety. Plyšáci jsou oblíbenými dětskými hračkami, které si získaly srdce mnoha generací. Ale jak vlastně vznikly a jakým vývojem prošly?

Plyšáci se poprvé objevili v druhé polovině 19. století. Prvními plyšovými hračkami byly medvědi, které vyráběla německá firma Steiff. Jako inspiraci pro tyto hračky sloužily vystavené medvědy v německých zoo. Tato firma se proslavila především díky svým kvalitním a detailně zpracovaným hračkám.

Po úspěchu plyšových medvědů začala vznikat i další zvířata ve formě plyšák. Postupem času se rozšířila nabídka plyšáků o různé druhy zvířat – od koček, psů, králíků, až po exotická zvířata jako tygry či žirafy. Firma Steiff byla jednou z prvních, která začala vyrábět plyšáky ve velkém měřítku, a díky svému kvalitnímu zpracování a originálnímu designu si rychle získala popularitu.

Dalšími významnými výrobci plyšáků byly například firma Hermann Teddy Original, založená v roce 1912, nebo firma Merrythought, která vyráběla plyšáky již od roku 1930. Tyto společnosti se také specializovaly na ručně vyrobené plyšové hračky s vysokou kvalitou.

V období mezi první a druhou světovou válkou začaly plyšáci sloužit také jako symboly. V průběhu první světové války začali vojáci nosit s sebou plyšové hračky, které ještě připomínaly jejich dětství a pohodu. Tyto hračky jim přinášely útěchu v těžkých časech a připomínaly jim domov.

Během druhé světové války byly plyšáky také využívány jako zdroj útěchy pro děti, které byly odloučeny od svých rodin. Plyšáci pro ně byly symbolem bezpečí a pohody.

Po válce se výroba plyšáků rozšířila do celého světa a začaly se objevovat nové designy a variace. Dnes jsou plyšáci dostupní v nejrůznějších podobách a velikostech. Existují plyšáci ve tvaru postaviček z filmů a televizních seriálů, zvířat, ale také různých fantastických bytostí.

Plyšáci jsou stále oblíbenou hračkou nejen pro děti, ale i pro dospělé. Jejich měkkost a věrné zpracování je příjemné na dotek a tvoří spojení mezi člověkem a hračkou. Plyšáci nám dodávají radost, pohodu a pocit bezpečí.

Historie plyšáků je tedy silně spjata s našimi emocemi a sentimentem. Ať už se jedná o první plyšového medvěda, který nás objal ve chvílích smutku, nebo o sbírku plyšáků, kterou jsme si v úctu vytvořili, plyšáci jsou součástí našich životů. A i když se design a výroba plyšáků průběžně vyvíjí, stále mají stejnou úlohu – hřát naše srdce a přinášet radost a pohodu.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang