Průvodce nákupem Bluetooth reproduktorů: Jak najít ten nejlepší?

TV, foto, audio-video

Reproduktory Bluetooth jsou zařízení, která se kupují nejen pro skvělou kvalitu zvuku, nýbrž také pro řadu dalších funkcí, jako je přenosnost, konektivita a další. Jak se zorientovat v nabídce a jak si poradit s výběrem?

Je mnoho věcí, na které si je třeba dát pozor, abyste člověk získal ideální Bluetooth reproduktor. Na co se zaměřit při nákupu reproduktorů?

Typy reproduktorů

Stojanové reproduktory: Jejich název říká téměř vše, jedná se o reproduktory, které stojí na podlaze v místnosti a poskytují obohacený zážitek. Vydávají hlasitý zvuk spojený se silnými basy a udržovanou úrovní výšek. Tyto reproduktory jsou také známé jako věžové reproduktory a mají více měničů, které pokrývají jednu nebo více zvukových frekvencí.

Regálové reproduktory: Nejsou to doslova reproduktory, které byste měli na poličce. Jedná se o reproduktory, které musí být umístěny ve výšce nejméně 38 až 41 palců od podlahy. Pokud si chcete vytvořit systém domácího kina s opravdovým prostorovým zvukem a 8D poslechem, pak je to vaše cesta.

Satelitní reproduktory: Jak už název napovídá, tyto reproduktory lze umístit kamkoli jako satelit. Také lze tyto reproduktory použít jako reproduktory Bluetooth v dalších ložnicích, obývacích pokojích a na dalších místech.

Subwoofery: Subwoofery jsou reproduktory, které se dají použít jako satelitní reproduktory:

Kvalita zvuku

Všechny zvuky mají svou frekvenci, ta je měřítkem toho, jak vysoký nebo nízký je zvuk. Měří se v hertzích (Hz). U subwooferu je důležité porozumět frekvenci pro lepší podání zvuku. Lidé mohou poslouchat až do 20 Hz, jak blízko se k tomu subwoofer může dostat, je to lepší. Hledejte subwoofer, který má frekvenční rozsah mezi 50-25 Hz.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba u reproduktoru Bluetooth hledat, je kvalita zvuku zařízení. Chcete-li zjistit kvalitu zvuku, musíte věnovat pozornost celkovému harmonickému zkreslení, které by mělo být menší než 1 %. Další důležitou věcí je frekvenční rozsah, který by se měl pohybovat mezi 100 Hz a 20 kHz. Nižší frekvence poskytuje lepší kvalitu basů.

Zvukový výkon reproduktorů

Zvukový výkon lze určit pomocí měrného výkonu ve wattech. Čím vyšší jsou watty, tím účinnější je výkon reproduktoru. Mějte na paměti, že větší místnosti vyžadují reproduktory s vyšším výkonem.

Výstupní výkon reproduktoru lze měřit pomocí dvou kategorií uvedených na jejich technických listech – efektivní a špičkový. Špičkový výkon při nákupu reproduktoru ignorujte. Zaměřte se na RMS, což je zkratka pro Root Mean Square.

Je to v podstatě měření výkonu subwooferu při určité úrovni hlasitosti udávané po dlouhou dobu práce. Počítá se ve wattech. Wattáže neznamenají hlasitost, na kterou budete přehrávat hudbu. Wattáž znamená, jak výkonný je reproduktor. Čím výkonnější reproduktor, tím vyšší wattáž.

Jakýkoli reproduktor s výkonem 150-500 W je nejvhodnější pro skvělý zážitek z poslechu hudby a je nenáročný na kapsu.

Všechny zvuky mají svou frekvenci, ta udává, jak vysoký nebo nízký je zvuk. Měří se v hertzech (Hz). Pro reproduktor je důležité porozumět frekvenci pro lepší podání zvuku. Lidé mohou poslouchat až do 20 Hz, jakmile se k nim subwoofer dokáže přiblížit, je to lepší. Hledejte subwoofer, který má frekvenční rozsah mezi 50-25 Hz.

Výdrž baterie nebo doba přehrávání

Reproduktory Bluetooth umožní snadné přenášení a důležitou roli v tom hraje záložní baterie. Větší výdrž baterie zajistí celodenní poslech hudby. Menší reproduktory mají malé baterie a větší mají velkou a dlouhotrvající baterii. Proto je výdrž baterie dalším důležitým faktorem, který je třeba u reproduktoru Bluetooth zohlednit.

Připojení

Podstatnou funkcí je také konektivita. Reproduktor by měl mít dobrou všestrannou konektivitu, pro kterou by bylo dobré hledat reproduktor Bluetooth s NFC. Díky němu je reproduktor kompatibilní a snadno připojitelný ke všem zařízením i při nízké rychlosti. Výhodou by byl reproduktor, který má kromě bezdrátového připojení i funkci kabelového připojení.

Reproduktor lze připojit prostřednictvím kabelového nebo bezdrátového připojení. Kabelový systém by byl připojen k reproduktorům, odkud čerpá zvuk. Zatímco bezdrátový subwoofer bude připojen k reproduktorům prostřednictvím Bluetooth nebo WiFi.

U bezdrátových subwooferů je problém v tom, že si připlatíte jen za to, že se zbavíte kabelů. Drátové reproduktory jsou univerzální a lze je připojit k několika různým zesilovačům. Chcete-li ušetřit peníze, zachovat si výkon a všestrannost, zvolte kabelové subwoofery.

Filmový maraton, domácí streamování, samostatné sledování a mnoho dalšího si nejlépe užijete, pokud máte k televizoru připojeny vysoce výkonné reproduktory Bluetooth.

Reproduktory nejen zvyšují kvalitu hlasu, ale také ji zpřesňují, ladí a vyrovnávají pro co nejlepší zážitek z poslechu. Pokud jste filmoví nadšenci nebo jen rádi sledujete televizi, doporučujeme k televizoru připojit kvalitní reproduktory.

Odolnost

Reproduktory Bluetooth jsou pohodlné, což s sebou na druhou stranu přináší určitá rizika. Kvůli pohodlnému přenášení reproduktoru kamkoli s sebou podstupujete riziko jeho poškození. Reproduktor by měl být vodotěsný a odolný proti poškození, aby se reproduktor nepoškodil kvůli případným drobným pádům a dokonce ani kvůli vodě.

Přenosnost

Reproduktor by pro vás měl být snadno přenosný. Zvažte proto velikost, styl, design a všechny další základní vlastnosti, abyste zkontrolovali skutečnou přenosnost zařízení. Přenosnost je spojena s pohodlím a snadností, a proto je třeba zkontrolovat všechny vlastnosti dohromady a hledat vhodný reproduktor Bluetooth.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang