Nebankovní půjčky, půjčka na směnku – Ostrava

Půjčky

Banky poskytují své služby bonitním klientům. Klienti, kteří jsou odmítnuti, se obrací na nebankovní společnosti. Ty dnes fungují po celé České republice, zejména ve velkých městech jako Praha, Brno či Ostrava. Kam se obrátit pro nebankovní půjčku Ostrava a jak ji vyřídit?

Obdobně jako nebankovní půjčka Brno či nebankovní půjčka Praha se úvěr Ostrava jednoduše vyřídí z pohodlí domova nebo v kamenných pobočkách. Klient, který splní všechny požadavky společností, získá peníze jednoduše a rychle.

Půjčky Ostrava nabízejí možnost získat úvěr od pár stovek korun do výše několika set tisíc korun. Vždy záleží na nabídce, společnosti a klientově schopnosti splácet dluh. Proto je důležité, aby si každý žadatel o půjčku Ostrava předem rozmyslel, zda ho tento úvěr nepřivede do nesnází.

Bankovní půjčka Ostrava

Banky nabízejí různé typy půjček – spotřebitelské úvěry, hypotéky či konsolidační úvěry. Přestože se společnosti předhání ve svých nabídkách a snaží se získat co největší množství klientů, všechny mají společné to, že půjčky udělí pouze bonitním klientům.

Bonitní klienti jsou posuzováni podle jejich schopnosti splácet dluhy. Banka zkoumá příjmy a výdaje žadatelů. Pokud jsou jejich příjmy příliš nízké, mají vícero úvěrů či figurují v registru dlužníků, budou odmítnuti.

Bankovní půjčku Ostrava nemusí proto získat každý žadatel. Tato situace však neznamená, že jejich snaha o půjčku je u konce. Naopak. Další možností je nebankovní půjčka Ostrava.

Nebankovní půjčka Ostrava

Nebankovní společnosti bývají při posuzování bonity žadatelů o úvěry benevolentnější. Některé firmy posuzují žádosti individuálně, jiné přehlížejí záznamy v registru dlužníků či nemožnost doložit své příjmy.

O nebankovní půjčku Ostrava tak mohou zažádat méně bonitní či nebonitní lidé jako důchodci, studenti, jejichž jediným příjmem jsou brigády, rodiče na mateřské dovolené či ti, kteří mají nevhodnou finanční historii.

Přestože se nabídky nebankovních půjček Ostrava mohou zdát velmi atraktivní, je třeba brát v potaz, že lákavé možnosti jsou kompenzovány zpravidla vyššími poplatky, sankcemi za nesplácení či vysokými poplatky.

Před uzavřením půjčky Ostrava je nutné na tyto klady i zápory pamatovat, jednotlivé typy nabídek porovnat a předem si spočítat, jakou částku bude klient řádně splácet bez problémů a která jej může přivést do potíží.

Podmínky pro získání nebankovní půjčky Ostrava

K získání nebankovní půjčky Ostrava musí klienti splňovat podmínky, které si společnost stanovuje sama. Ve většině případů jsou tyto požadavky jednoduše splnitelné:

  • plnoletost a občan ČR nebo povolení k pobytu na území republiky

Žadatel o půjčku Ostrava musí být starší 18 let a občan České republiky. Pokud o úvěr žádá cizinec, prokazuje se povolením k trvalému pobytu na území ČR.

  • dva platné doklady totožnosti (např. OP a cestovní pas)

Lidé se při žádosti o půjčky Ostrava musí prokázat platnými doklady totožnosti.

  • platný bankovní účet

Pokud bude žadatel schválen, peníze mu budou poslány velmi rychle na bankovní účet. Některé společnosti nabízejí možnost výběru peněz v hotovosti, jedná se tedy o rychlou půjčku na ruku. Společností, které nabízejí takový úvěr, je málo. Jelikož se jedná o neobvyklou nabídku, vážou se k ní vyšší rizika a sankce.

  • potvrzení příjmů

Přestože společnosti na internetu zveřejňují nabídky typu „půjčka bez potvrzení příjmu“, ve skutečnosti se jedná pouze o reklamní tah. Při každé žádosti o nebankovní půjčky Ostrava lidé musí doložit své příjmy. Toto pravidlo je dáno zákonem o spotřebitelských úvěrech.

Není třeba se děsit. Nebankovní společnosti jsou benevolentní. Žadatelé dokládají příjmy dvěma způsoby:

  • výpis z účtu za 3-6 měsíců
  • výplatní pásky za poslední 3 měsíce

V takových případech, kdy klienti nemohou doložit své příjmy těmito způsoby, přichází na řadu individuální posouzení žádosti či doložení ručitele nebo zástavy.

Žádost o půjčku Ostrava

Půjčku Ostrava je možné získat několika způsoby:

  • online
  • telefonicky
  • osobně v kamenné pobočce

Je nutné podotknout, že nebankovní společnosti se zaměřují více na internetové sjednání. V nynější době má pouze menší množství firem kamenná sídla. Např. oblíbené nabídky Fajn půjčka či CreditOn půjčka lze sjednat pouze online nebo telefonicky.

Sjednání žádosti o nebankovní půjčku Ostrava online je jednoduché a rychlé. Klient, který si vybral nabídku, si na internetové stránce firmy otevře formulář. Je nutné vyplnit osobní informace včetně výše úvěru. V dalším kroku dokládá potvrzení o příjmech.

Žadatel může zvolit i možnost po telefonu, kdy s bankovním poradcem vyřídí vše okamžitě během hovoru. Pouze menší množství nebankovních společností nabízí možnost sjednání úvěru osobně na pobočce.

Půjčka na směnku Ostrava

Přestože jsou půjčky na směnku velmi rizikové a zákonem zakázané, stále se lidé v nouzi mohou stát oběťmi takového nekalého úvěru.

Půjčka na směnku Ostrava je nebezpečná hned z několika důvodů – často je nutné dodat zástavu, pokud klient nesplácí svůj dluh, místo sankcí mu hrozí okamžitě exekuce, majitel směnky ji může prodat nebo takové půjčky sjednávají lichváři.

Přestože půjčka na směnku Ostrava je rychlé řešení nepříjemných finančních problémů, při splácení se může stát důvodem dalších nepříjemností. Je lepší se vyvarovat takovému úvěru a zvolit bezpečnější nebankovní půjčku Ostrava.

Bezpečné nebankovní půjčky Ostrava

Nebankovní společnosti na rozdíl od bank stanovují vyšší poplatky, sankce za nesplácení nebo velmi krátkou dobu splatnosti úvěru, některé firmy jsou spolehlivější a bezpečnější než jiné. Než klient podepíše smlouvu s jakoukoliv společností, musí si ji prověřit.

Proto je vhodné vyhledat recenze a zkušenosti jiných zákazníků. Díky tomu lidé zjistí, kde hrozí skryté nástrahy. Spolehlivé nebankovní společnosti mají licenci České národní banky.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang