Jak vybrat sekačku na trávu

Recenze

Při výběru sekačky na trávu záleží hlavně na zahradě, kde se bude používat. Důležité je, jak je zahrada velká či jaký má terén. Na co dalšího se u sekaček na trávu zaměřit a jak si poradit s výběrem?

Pro to, aby váš trávník byl krásný, hustý a krásně zelený, je nutné udělat spoustu věcí. Prvním důležitým krokem je bezpochyby výběr správné zahradní techniky, která vám tuto starost usnadní. Sekačky na trávu jsou takřka nejdůležitějšími přístroji, které každý trávník potřebuje.

Proč jsou sekačky na trávu užitečné?

Závidíte sousedovi jeho krásně pěstěný a upravený trávník? Chtěli byste mít také tak nádhernou zahradu? Sekačky na trávu jsou pro vás jasná volba. Nejen, že jejich obsluha je velice jednoduchá, ale ani nejsou náročné na údržbu. Pokud dáváte přednost elektricky poháněným výrobkům, máme tu pro vás elektrické sekačky na trávu.

V případě, že nechcete sekačku s kabelem, vše vyřeší benzínové sekačky. V naší nabídce najdete také kombinace s mulčovací sadou. Práce za pomoci mulčovací zahradní sekačky na trávu se od obyčejných sekaček liší tím, že posečenou trávu není nutné sbírat a uklízet.

Jak sekačky na trávu fungují?

Pokud si chcete opatřit sekačku, je nutné vzít v úvahu velikost plochy, kterou máte v úmyslu posekávat. Pro větší plochy doporučujeme použít benzínové sekačky na trávu, které mají motory uzpůsobené právě k práci na větších plochách. Za touto sekačkou nemusíte tahat kabel, který někdy opravdu překáží. Benzínové sekačky na trávu nabízejí buď boční výhoz, nebo výhoz do sběrného koše.

Pro malé a střední plochy se více hodí elektrické sekačky na trávu, které vynikají především svou malou hmotností a větší obratností. Další jejich výhodou je nenáročnost na údržbu.

Typy sekaček na trávu

Trávníky, zahrady a parky – tyto místa vyžadují pravidelnou péči a údržbu. Abychom udrželi trávu v optimálním stavu, je nezbytné pravidelně ji sekat. Na trhu je však mnoho různých typů sekaček na trávu, které nabízí různé možnosti pro každého majitele zahrady.

Prvním typem sekaček jsou ruční sekačky na trávu. Tyto sekačky jsou vybaveny ocelovými noži umístěnými pod podvozkem a mají řemínek, kterým se sekačka pohání. Ruční sekačky jsou ideální pro menší trávníky, kde se snadno otočíte a ručně je poháníte. Jedná se o ekologickou a tichou variantu sekačky, která nevyžaduje použití paliva ani elektrické energie. Jejich nevýhodou však je, že vyžadují fyzickou námahu.

Dalším typem sekaček jsou elektrické sekačky na trávu. Ty jsou poháněny elektromotorem, který je napájen síťovým proudem. Elektrické sekačky jsou tiché, snadno se ovládají a nevyžadují častou údržbu. Jsou vhodné pro menší a středně velké trávníky, ať už s elektrickým prodlužovacím kabelem nebo s akumulátorovým napájením. Nevýhodou elektrických sekaček je, že jsou závislé na dostupnosti zásuvky nebo nabití baterie, takže mohou mít omezený dosah.

Dalším typem sekaček jsou benzinové sekačky na trávu. Ty jsou poháněny benzínovým motorem a jsou ideální pro velké plochy, kde je potřeba větší výkon a mobilita. Benzínové sekačky mají vyšší sílu a výdrž než elektrické sekačky. Jejich nevýhodou je však, že jsou hlučnější, produkují výfukové plyny a vyžadují pravidelnou údržbu, včetně doplňování benzínu a oleje.

Posledním typem jsou robotické sekačky na trávu. Tyto sekačky jsou nejmodernější a nejobtížněji sekanou trávu zvládnou bez úsilí majitele. Robotické sekačky jsou automatické, samostatně se pohybují po trávníku a samy nastavují výšku střihu.

Jsou napájeny bateriemi a mohou být programovány tak, aby se sekačka sama spustila a skončila sečení ve stanoveném čase. Robotické sekačky jsou velmi pohodlné a ušetří majiteli hodně času a úsilí. Jejich nevýhodou však je, že jsou dražší než ostatní typy sekaček a mohou mít omezenou kapacitu pro velké trávníky.

Při výběru správného typu sekačky na trávu je třeba brát v úvahu velikost a tvar trávníku, osobní preference, finanční možnosti a úroveň údržby, kterou jste ochotni investovat. Každý typ sekačky má své výhody a nevýhody, takžeje důležité vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a požadavkům. Díky správnému výběru sekačky na trávu si můžete užít krásný a udržovaný trávník bez větší námahy.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang