Skromný velikostí, široký obrazem – DVD přehrávač Philips BDP9100

TV, foto, audio-video

Byť se uvádí, že se do kina v současné době chodí zase o něco více, ne každý si ten “luxus” může dovolit. Navíc venku je zima jak praští… Lepší variantou je mít doba kvalitní DVD přehrávač a filmy ve vysoké kvalitě si doma přehrávat bez nutnosti podřizovat se určitým časům v kině. Představujeme vám DVD přehrávač Philips BDP9100, který má mimořádně široký obraz a zvládne také filmy v kvalitě Blu-Ray.

Dokonalý společník ke kvalitnímu televizoru, to je kvalitní přehrávač multimediálních souborů. Takovým je i DVD přehrávač Philips BDP9100. Oproti běžným Blu-ray přehrávačům je tento jediný, který umožňuje posun titulků při poměru stran 21:9, čímž zajišťuje titulky bez černých pruhů. Posun titulků je vylepšující funkce, díky které mohou uživatelé ručně nastavit polohu titulků na obrazovce.

Uživatelé pak mohou pomocí dálkového ovladače posunovat titulky nahoru a dolů. U širokoúhlého zobrazení, např. u projektorů a obrazovek cinema 21:9, občas dochází k oříznutí titulků. Aby byly zřetelně viditelné, musí uživatel změnit poměr stran zobrazení, což je v rozporu s účelem širokoúhlé obrazovky.

Díky funkci Posun titulků může uživatel zachovat správný poměr stran zobrazení a zároveň mít titulky ideálně umístěné na obrazovce. Tím však jeho přednosti zdaleka nekončí.

O technologii Blu-Ray se zpočátku mluvilo jako o slepé uličce, ovšem s klesajícími cenami přehrávačů i disků samotných přichází této technologii na chuť čím dál více lidí. Disky s technologií Blu-ray mají dostatečnou kapacitu pro uložení dat ve vysokém rozlišení, které je dáno standardem High Definition. Filmové scény ožívají blízkými detaily, pohyb je plynulý a obraz křišťálově čistý.

Blu-ray také zajišťuje prostorový zvuk vysoké kvality – zvukový zážitek se takřka nedá rozlišit od reality. Velká úložná kapacita disků Blu-ray umožňuje přidat další interaktivní funkce. Hladký přechod na jiná místa během přehrávání a další vzrušující vlastnosti (například vyskakovací nabídky) obohacují domácí zábavu o zcela nový rozměr.

Svému obývacímu pokoji můžete dopřát zážitky jako v opravdovém kině díky videu o rychlosti 24 snímků za sekundu. Přehrávače Blu-ray Disc Philips jsou vybaveny tak, aby vám poskytly video o rychlosti 24 snímků za sekundu přímo z disků Blu-ray, takže vám přinesou senzační a ohromující zážitek z obrazu ve vysokém rozlišení jako v kině.

Zajímavosti o DVD přehrávačích

První zajímavost se týká historie DVD přehrávačů. V roce 1997 byl uveden první DVD přehrávač, který byl vyvinut společností Toshiba. Tento přehrávač umožňoval sledovat filmy ve výrazně vyšší kvalitě než tehdejší videokazety.

V následujících letech se DVD přehrávače staly populárními a nahradily videokazety jako hlavní způsob sledování filmů. Dnes jsou DVD přehrávače běžně dostupné v mnoha domácnostech.

Druhou zajímavostí je možnost upscalingu, kterou DVD přehrávače nabízí. Upscaling je technologie, která zvyšuje rozlišení DVD videa na vyšší úroveň, aby se blížilo kvalitě Blu-ray nebo dokonce 4K videa.

Přehrávač tedy dokáže vylepšit kvalitu starších DVD filmů a poskytnout divákovi lepší vizuální zážitek. Upscaling funguje tím, že zdvojnásobuje počet obrazových bodů ve snímku a používá sofistikované algoritmy pro zlepšení detailů a ostrosti. Tato funkce je skvělou volbou pro ty, kteří mají doma velkou televizi s vysokým rozlišením.

Poslední zajímavost se týká různých formátů médií, které mohou být přehrávány na DVD přehrávačích. DVD přehrávače nejsou určeny pouze pro přehrávání DVD disků, ale také umožňují přehrávání jiných formátů médií.

Mnoho moderních přehrávačů podporuje například přehrávání CD disků s hudbou nebo MP3 formátu, což poskytuje širokou škálu možností pro poslech hudby. Některé přehrávače dokonce podporují i formáty jako DivX nebo MPEG, které umožňují přehrávat filmy a videa z různých zdrojů a v různých formátech.

Díky této vlastnosti se DVD přehrávače stávají univerzálním multimediálním zařízením pro zábavu ve vaší domácnosti.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang