Americké ledničky – moderní domácnost

Spotřebiče

Americká lednička se hodí především do větších domácností. Její hlavní předností je totiž velký objem. Z dalších charakteristických vlastností nelze nezmínit fakt, že je osazena dvoukřídlovými dveřmi. Čím dalším se americká lednička vyznačuje a jak se zorientovat při jejím výběru?

Americká lednice – jedno z nejcharakterističtějších zařízení současné domácnosti. Nejen že slouží jako praktické úložiště potravin, ale stala se také symbolem pohodlí a technologického pokroku. Při bližším pohledu na historii a vývoj amerických lednic se otevírají fascinující příběhy a důležité etapy, které odrážejí změny v našem způsobu života.

Americká lednička

Pokud si kupujete americkou chladničku, myslete mimo jiné na následující:

 • Chcete mít chladničku a mrazničku vedle, sebe nebo pod sebou?
 • Jak připojíte chladničku k přívodu vody?
 • Potřebujete chladničku vynést po schodech?

Většina amerických chladniček má mrazicí část vlevo a chladicí část vpravo. Výhodou je, že na první pohled vidíte, co se v chladničce nachází. Na široké výrobky, jako je koláč nebo čerstvá pizza, však máte méně místa.

Mrazák také může být dole, respektive pod chladničkou. Chladicí prostor je přes celou šířku chladničky, takže máte více místa než u chladniček prvního typu.

Přibližně polovina všech amerických chladniček je vybavena dávkovačem. Existují 2 typy dávkovačů. Jsou to dávkovače vody a dávkovače vody a ledu. Výhodou dávkovače ledu je, že snadno a ihned získáte kostky ledu, aniž byste museli nejprve zmražovat vodu. Stačí přiložit sklenici k dávkovači a naplnit ji vodou nebo ledem.

Mnoho kurýrů nenosí lednice do schodů kvůli jejich hmotnosti. S tím je třeba při nákupu počítat a případně si tuto službu objednat separátně, popřípadě zvolit lednici, u které je chladicí a mrazicí část v jedné úrovni – takové lednice lze rozložit na dvě půlky, díky čemuž je mnohem snazší je vynést do schodů.

Máte početnou rodinu a potřebujete ledničku, kam se vejde co nejvíce potravin a nápojů? Líbí se vám dvoudveřové ledničky? Pak určitě oceníte tzv. americké ledničky, které zajisté znáte z mnohých amerických seriálů a filmů. Pokud vás tyto ledničky zaujaly, není co řešit. Stačí si prohlédnout náš sortiment, americké ledničky už na vás čekají! Tyto výrobky jsou dodávány od celosvětově známých výrobců, jako je AEG, Electrolux, Whirlpool, Daewoo apod.

Čím jsou americké ledničky jedinečné?

Pokud jste milovníci jídla a jste nejraději, když je v domácnosti pořád něco k snědku a ještě raději, když je toho hodně, pak jste tu správně. Do těchto ledniček se toho vejde opravdu mnoho. Lednice jsou samozřejmě kombinovány s mrazákem, ale jejich součástí může být i vinotéka. Americké ledničky jsou jedinečné díky speciálním systémům na vnější straně dveří. Tato chladící zařízení mohou vydávat ledové kostky, ledové tříště či studenou pitnou vodu. Většina amerických ledniček patří do energetické třídy A, což jistě oceníte, tato třída je totiž velice úsporná.

Americké lednice jsou bezesporu jedinečné a výjimečné spotřebiče, které zaujímají zvláštní místo v moderních domácnostech. Jejich jedinečnost spočívá v několika klíčových aspektech:

 1. Velikost a prostor: Americké lednice jsou známé svou velikostí a kapacitou. Nabízejí mnohem více prostoru na uskladnění potravin a nápojů než běžné ledničky. Dvoudveřový design, s mrazákem umístěným na jedné straně a chladícím prostorem na druhé, poskytuje pohodlný přístup ke všem druhům potravin a umožňuje jejich lepší organizaci.
 2. Technologické inovace: Americké lednice jsou vždy na předním místě pokroku v technologii. Od chladících a mrazících funkcí, přes chytré senzory monitorující teplotu, až po integrované displeje, které umožňují přístup k receptům, kalendářům a internetu. Některé modely mají dokonce vestavěné kamery, které vám umožní kontrolovat obsah lednice prostřednictvím chytrého zařízení.
 3. Vodní a ledový dávkovač: Toto je jedna z nejcharakterističtějších vlastností amerických lednic. Integrované dávkovače umožňují rychlé a snadné získání čerstvé vody a ledových koulí přímo z lednice, což je velmi praktické a eliminuje nutnost otevírat dveře lednice.
 4. Design: Americké lednice jsou často navrženy s důrazem na estetický vzhled. Jsou k dispozici v různých designových stylech a barevných provedeních, což umožňuje výběr podle osobního vkusu a interiérového zařízení.
 5. Funkční zóny: Moderní americké lednice často obsahují různé funkční zóny, které jsou optimalizované pro skladování konkrétních potravin, jako jsou ovoce a zelenina, maso a ryby či sýry. To zlepšuje organizaci potravin a prodlužuje jejich čerstvost.
 6. Energetická účinnost: I přes svou velikost jsou moderní americké lednice navrženy s ohledem na energetickou účinnost. Výrobci se snaží minimalizovat spotřebu energie a vytvářet ekologičtější modely.

Celkově vzato, americké lednice nejsou jen prostými spotřebiči, ale spíše multifunkčními zařízeními, která zlepšují organizaci domácnosti, poskytují pohodlí a spojují praktičnost s technologickým pokrokem. Jejich jedinečnost spočívá v tom, že se neustále vyvíjejí a inovují, aby plnily potřeby a očekávání moderních rodin.

Jaké funkce mohou americké ledničky mít?

Tyto ledničky jsou velice kvalitní a úsporné. Mohou být celé z nerezového materiálu, což zaručuje jejich velmi dlouhou životnost. Disponují odděleným řízením teploty pro chladící a mrazící část s digitálním ukazatelem. Pokud zapomenete dovřít dveře, lednička vás sama varuje. Funkce automatického odtávání a superchlazení jsou samozřejmostí. Americké ledničky mají několik odkládacích ploch a některé mohou být i výškově nastavitelné. Dále disponují transparentními zásuvkami s regulací vlhkosti, kdy některé zásuvky mohou mít oddělenou regulaci teploty. Dveřní přihrádky, mrazící boxy, výklopné přihrádky, misky na vejce a další příslušenství jistě nemusíme zmiňovat.

Americké lednice jsou plné vychytávek a pokročilých funkcí, které mají za cíl zlepšit uživatelský zážitek a usnadnit každodenní život. Některé z těchto vychytávek zahrnují:

 1. Chytré displeje: Mnoho moderních amerických lednic je vybaveno chytrým dotykovým displejem na předním panelu. Tento displej umožňuje přístup k receptům, kalendářům, poznámkám, hudbě a dokonce i internetovému prohlížeči.
 2. Kamery uvnitř lednice: Integrované kamery v lednici vám umožní sledovat obsah lednice pomocí chytrého telefonu. To vám umožní rychle zjistit, co potřebujete nakoupit, aniž byste museli otevírat dveře lednice.
 3. Rozdělené mrazící prostory: Některé modely mají rozdělené mrazící prostory, které umožňují oddělené skladování různých druhů potravin a zaručují jejich optimální skladování.
 4. Nastavitelné police a koše: Vnitřní uspořádání lednice je často velmi flexibilní, díky nastavitelným poličkám a košům. To vám umožní přizpůsobit interiér lednice podle vašich potřeb.
 5. Alarm na otevřená dvířka: Pokud dveře lednice zůstanou otevřené déle než obvykle, některé modely mohou vypustit zvukový signál nebo vás upozornit na displeji.
 6. Výkonný filtr na vodu: Některé americké lednice mají integrovaný filtr na vodu, který odstraňuje nečistoty a zlepšuje chuť pitné vody.
 7. Odmrazování: Mnoho nových modelů má funkci rychlého odmrazování, která usnadňuje údržbu a čištění mrazicího prostoru.

Tyto vychytávky a funkce představují jen zlomek toho, co moderní americké lednice nabízejí. Každý nový model přichází s vlastními inovacemi a pokroky, které usnadňují a zpříjemňují každodenní život v domácnosti.

Pokud uvažujete o koupi jedné z těchto ledniček, dále se nerozmýšlejte. Americké ledničky vás svou kvalitou, spolehlivostí a úsporou jednoduše dostanou!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang