Americké ledničky

Spotřebiče

Americká lednička se hodí především do větších domácností. Její hlavní předností je totiž velký objem. Z dalších charakteristických vlastností nelze nezmínit fakt, že je osazena dvoukřídlovými dveřmi. Čím dalším se americká lednička vyznačuje a jak se zorientovat při jejím výběru?

Pokud si kupujete americkou chladničku, myslete mimo jiné na následující:

  • Chcete mít chladničku a mrazničku vedle, sebe nebo pod sebou?
  • Jak připojíte chladničku k přívodu vody?
  • Potřebujete chladničku vynést po schodech?

  Většina amerických chladniček má mrazicí část vlevo a chladicí část vpravo. Výhodou je, že na první pohled vidíte, co se v chladničce nachází. Na široké výrobky, jako je koláč nebo čerstvá pizza, však máte méně místa.

  Mrazák také může být dole, respektive pod chladničkou. Chladicí prostor je přes celou šířku chladničky, takže máte více místa než u chladniček prvního typu.

  Přibližně polovina všech amerických chladniček je vybavena dávkovačem. Existují 2 typy dávkovačů. Jsou to dávkovače vody a dávkovače vody a ledu. Výhodou dávkovače ledu je, že snadno a ihned získáte kostky ledu, aniž byste museli nejprve zmražovat vodu. Stačí přiložit sklenici k dávkovači a naplnit ji vodou nebo ledem.

  Mnoho kurýrů nenosí lednice do schodů kvůli jejich hmotnosti. S tím je třeba při nákupu počítat a případně si tuto službu objednat separátně, popřípadě zvolit lednici, u které je chladicí a mrazicí část v jedné úrovni – takové lednice lze rozložit na dvě půlky, díky čemuž je mnohem snazší je vynést do schodů.

  © 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang