Jak si vybrat pračku?

Spotřebiče

Valcha už je dávnou minulostí a dnes se bez pračky neobejde skoro žádná rodina. Praček je nepřeberné množství a není zrovna jednoduchou záležitostí, vybrat si pro sebe tu správnou. Pračky se dělí na různé typy, každá má jiné vlastnosti. Jakou pračku si tedy vybrat? K tomu Vám pomůže náš praktický rádce nákupu pračky u nás na webu.

Horem nebo předem plněnou?

Základní rozdělení praček je na pračky s horní plněním a pračky s předním plněním, každá má ale své pro a proti. Máte-li málo prostoru, určitě využijete vrchem plněnou pračku – pak se nebudete muset starat, jak ji umístit, aby Vám nevadila dvířka. Máte-li ale velkou rodinu či potřebujete pračku pro praní více kilogramů prádla, určitě využijete pračky předem plněné, které dneska hravě zvládnou vyprat až 10 kg prádla.

Pořídit si pračku se sušičkou?

Máte málo prostoru na sušení prádla? Kam s prádlem, když je venku zima? Máte malé dítě a perete v pračce často? Nejen z těchto důvodů si v dnešní době můžete pořídit pračku se sušičkou. Prádlo vytáhnete z pračky skoro suché a nemusíte jej dlouze sušit. Máte-li ale prostoru více, vyplatí se samostatná sušička.

Vyplatí se set pračky a sušičky?

Ano, vyplatí, integrovaná sušička v pračce umí vysušit pouze polovinu své kapacity, a tak dochází k velké spotřebě energií. Toho se u samostatné sušičky nemusíte bát, v naší nabídce najdete sušičky odvětrávací či více účinné kondenzační, které pomocí kondenzace odpouštějí vysušenou vodu do odpadu.

Spotřeba energií pračky

Pračky jsou rozděleny do několika tříd podle množství spotřebované vody, počtu otáček a kvality odstřeďování. Čím je daná kategorie kvalitnější, tím nižší písmenem je označena. V dnešní době je většina praček označena třídou A a proto byly zavedeny skupiny A+, A++ apod.

Elektronické vybavení pračky

Dnešní pračky nabízejí nepřeberné množství různých funkcí, zejména různé časové posunutí a odložení praní a také programy, které Vám ulehčují žehlení, používají méně vody aj.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang