Jak vybrat bazén

Recenze

Vykoupat se v bazénu je dost možná ten nejlepší způsob, jak se vypořádat se všudypřítomným letním vedrem. Co je před nákupem bazénu potřeba vědět a jak si vybrat ten pravý?

Podzemní bazény jsou centrálním prvkem každé zahrady, ať už jsou vybudovány s myšlenkou na domácí fitness, nebo na zábavu a relax. Oblíbené jsou luxusní kruhové bazény, ovšem stejný relaxační efekt poskytují i ponorné bazény – ideální pro kompaktní prostory.

Bazén může podtrhnout architekturu domu, pokud je navržen jako jeho součást nebo je propojen např. s terasou. Jako ekologická alternativa k tradičnímu uspořádání zahrady s bazénem se nabízí verze splývající s přírodní krajinou.

Výběr bazénu

Je třeba myslet na to, že se bazén musí hodit do dané zahrady a k danému domu. Zapuštěné bazény jsou ideální pro venkovní prostory s omezeným množstvím místa. Navíc mohou být navrženy tak, aby připomínaly fontánu nebo jezírko. Prvky jako vodopády a kaskády vyluzují příjemné, uklidňující zvuky.

Při rozhodování o umístění bazénu je nutné zvážit mimo jiné to, kdy a kam bude dopadat slunce. Ideální je zvolit místo, které bude během pozdního dopoledne a odpoledne plně osluněné. Je také vhodné nainstalovat dlažbu nebo zasadit trávník, na kterém bude možné se opalovat.

Jedním z typů bazénů jsou i přírodní bazény nebo systémy, které využívají filtraci pod povrchem země (štěrkem). Díky tomu je voda stále čistá, aniž by se musely používat chemikálie.

Všechny výše zmíněné aspekty je před pořízením bazénu potřeba zvážit. Možnosti jsou široké a každý tak najde to pravé pro vlastní zahradu.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang