DEPILACE – SPRÁVNÁ PÉČE O NOHY A OBLASTI BIKIN

Parfémy, kosmetika a zdraví

Depilace chlouků v podpaží, tříselech – oblasti bikin i na nohou by měla patřit k obvyklé hygieně nejen v létě. Důvody jsou převážně estetické. Existuje mnoho možností jak se zbavit nevzhledných chloupků, z nichž ani jedna nezabere mnoho času. Metodu si zvolte podle vašeho pohodlí, prahu bolestivosti a míry odhodlání. Každá metoda má stejný výsledek, hladké podpaží, třísla i nohy. A přece jen hladké nohy jsou krásnější. Neoholené podpaží je špatnou vizitkou dámy. Nikdy to nenechávejte náhodě, protože nikdy nevíte do jaké situace se během dne dostanete…..

Chloupky můžeme odstraňovat pinzetou. Tato metoda je poměrně zdlouhavá a hodí se spíše na oblasti obličeje a malých ochlupených ploch. Větší plochy chloupků se rychle a bez problémů dají odstranit holením. Výsledek je však krátkodobý, po dvou až třech dnech je potřeba celý proces znovu opakovat. Tento způsob je rychlý ale moc nevydrží.

Dlouhodobější účinek má vytrhávání chloupků pomocí depilačních strojků. Ty vytrhnou chloupek i s kořínkem, takže trvá měsíc až šest neděl, než na jeho místě vyroste nový. K zefektivnění depilace se běžně používají krémy, pěny, mléka či gely, které aplikujeme přímo na pokožku. Krémy zjemňují pokožku a zanechávají ji krásně voňavou a vláčnou. Po holení použijte zklidňující tělový pudr a nechte pokožku před oblékáním odpočinout. Proti zarůstání chloupků provádějte pravidelně mezi jednotlivým holením peeling nebo používejte lufu.

Věděla jste, že vaše pokožka je ráno citlivější a oteklejší?? Proto poté, co vstanete, počkejte cca 20 minut a teprve pak požijte holící strojek. Takto docílíte hladšího a lepšího oholení. Pokud máte čas, dejte si před holením relaxační koupel nebo sprchu. Tím změkčíte chloupky, usnadníte a urychlíte holení. Depilaci je vhodné provádět večer po koupeli, kdy jsou póry otevřené a kůže měkká. Pokožka si také stihne během spánku odpočinout a ráno již bude svěží a hladká.

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang