Dlouhodobá půjčka – bez registru, bez doložení příjmu

Půjčky

V případě, kdy si člověk nemůže dovolit bankovní úvěr, a přesto by se mu finanční injekce hodila, existuje celá řada dalších možností, jak peníze získat. Na trhu je totiž velké množství nebankovních společností, které jsou schopny poskytnout úvěr i těm, kteří si úvěr v bance nemohou dovolit. Jak funguje nebankovní půjčka?

Člověk, který dlouhodobě dobře vychází se svými finančními prostředky, může být spokojený a je určitě rád, že ho peníze netrápí. Ovšem najde se samozřejmě i celá řada lidí, kteří mají s financemi problém. Někdy se může jednat o jednorázový nedostatek, jindy je to dlouhodobý problém, který vyřeší jedině dlouhodobá půjčka.

Rozdíl mezi krátkodobou a dlouhodobou půjčkou

Základním rozdílem je doba splácení půjčky. Krátkodobé úvěry jsou většinou na nižší částky a délka jejich splácení je obvykle od týdne do 90 dnů. Tyto údaje se mohou lišit dle konkrétního poskytovatele půjčky.

Krátkodobé úvěry jsou ve většině případů bezúčelové. To znamená, že dlužník nemusí dokládat, na co si dané peníze půjčuje, a může s nimi naložit dle vlastního uvážení.

Účelem krátkodobých půjček je pokrýt nenadálé větší finanční výdaje. Může se jednat o opravu automobilu, domácích spotřebičů, případně o výdaje na vánoční dárky a dovolenou.

Kvůli nízké částce a krátké době půjčení mají krátkodobé půjčky většinou horší podmínky – ať už se jedná o výši úroku, nebo o výši poplatků. Ovšem jejich vyřízení je mnohem rychlejší a je možné mít peníze již do pár minut na účtu.

Dlouhodobé úvěry jsou ve většině případů na větší částky a také samozřejmě na delší dobu splácení. Může se jednat dokonce o úvěr až na 30 let (což je nejčastěji hypotéka).

Z pohledu splatnosti jsou dlouhodobé úvěry vůči krátkodobým úvěrům většinou zvýhodněné tím, že klient si může rozložit úvěr v delším časovém horizontu, a tak jsou měsíční splátky nižší.

U dlouhodobého úvěru jsou také nižší úrokové sazby. U některých dlouhodobých úvěrů dlužník ručí svým majetkem, a proto je pro bankovní i nebankovní instituci více věrohodný a získává lepší podmínky.

U dlouhodobých úvěrů může být nevýhodou, že jejich vyřízení nebývá rychlé. Může se táhnout dokonce několik týdnů, než věřitel prověří všechny potřebné informace o žadateli.

V případě, že chce člověk žádat o půjčku, musí u krátkodobé i dlouhodobé půjčky splnit určité podmínky. U každé společnosti se podmínky mohou lišit.

Podle čeho vybrat vhodného poskytovatele půjčky:

  • výše splátek
  • rozvržení splátek
  • podmínky splácení
  • úroková sazba
  • podmínky odložení splátek
  • podmínky prodloužení půjčky
  • důvěryhodnost instituce
  • výše poplatků

Všechny tyto informace by měl žadatel o půjčku vědět dopředu. Jsou uvedeny ve smlouvě. Velmi zájemci o půjčku napoví i to, jak s ním věřitel komunikuje. Je vhodné se také podívat na recenze a zkušenosti ostatních.

Smart půjčka – půjčka bez registru

Oblíbeným a ověřeným produktem je Smart půjčka, která je na trhu již několik let a je využívána řadou klientů. Má dobré zázemí a renomé, jedná se tak o skutečně oblíbený a kvalitní produkt.

Maximální výše této půjčky je 50 000 Kč, což je pro většinu klientů dostačující. Patří mezi půjčky bez registru, při zřízení není do registru dlužníků nahlíženo. Půjčka bez registru online je oblíbená pro svou rychlost vyřízení.

To znamená, že nezáleží na tom, zda má žadatel nějaké dluhy, a pokud nějaké má, nezáleží na jejich výši. Mnoho zájemců o úvěr si nemůže dovolit bankovní úvěr právě z tohoto důvodu. Problém je totiž v tom, že do registru dlužníků je velice snadné se dostat. Stačí zapomenou jen na několik splátek.

Bohužel i po splacení všech dluhů se v registru bude žadatel nacházet ještě několik let. Bankovní úvěr mu tak bude odepřen na dlouhou dobu.

Při pravidelném nevycházení s příjmy se může jevit dlouhodobá půjčka jako ideální řešení. Ovšem ne vždy tomu tak je.
Při pravidelném nevycházení s příjmy se může jevit dlouhodobá půjčka jako ideální řešení. Ovšem ne vždy tomu tak je.

Půjčka bez doložení příjmu

Kdo má nízké příjmy, může využít půjčku bez doložení příjmu. Právě z tohoto důvodu patří produkt mezi velmi oblíbené. Nejvíce zamítnutých bankovních úvěrů je totiž z důvodu nízkého příjmu. Banky mají v tomto ohledu velmi přísné podmínky.

Úvěr je zamítnutý každému s podprůměrným příjmem. U produktu tohoto typu vůbec nezáleží na výši příjmů, produkt je tak vhodný i pro nezaměstnané. Velice oblíbený je mezi ženami na MD, které nemají prakticky žádnou možnost finanční pomoci. Z nízkých přídavků nejsou schopny uživit sebe a rodinu.

Zřízení produktu je velice snadné. Stačí jen vyplnit krátký online formulář se všemi důležitými informacemi a peníze budou ihned odeslány na bankovní účet.

Půjčka bez doložení příjmu je tak vhodná i pro ty, kteří potřebují získat peníze ve velmi krátkém čase. Žádná banka totiž není schopna úvěr okamžitě zřídit.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky

V případě, že mají lidé záznam v registru dlužníků, hledají dlouhodobou půjčku bez registru. Jedná se o půjčku, která je většinou poskytována online, a to výhradně nebankovní institucí.

Lidé se záznamem v registru totiž mají špatnou bonitu (= ukazatel pro banky, jak jsou schopni splácet své závazky) a banky těmto lidem další úvěry neposkytnou. V takovém případě přichází na řadu právě nebankovní půjčka.

Půjčky se záznamem v registru nabízí celá řada nebankovních institucí. Některé z nich mají licenci od České národní banky. Ovšem jsou i takoví věřitelé, kteří tuto licenci nemají, a pak je nutné, aby si žadatel o půjčku dával velký pozor, aby nenaletěl například lichváři.

Dlouhodobá půjčka bez doložení příjmu je jednou z půjček, kterou rádi využívají dlužníci, kteří mají nepravidelné příjmy, nebo jejich příjmy pochází z činností, které nemohou legálně prokázat.

Často tyto půjčky vyhledávají rodiče na rodičovské dovolené, matky na mateřské dovolené nebo například studenti a důchodci. Věřitelé jsou opět nebankovní institucí a přimhouří oči nad nedoložením příjmů. Tyto půjčky bývají vykoupeny většími úroky a vysokými poplatky za zřízení úvěru.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky má celou řadu výhod a nevýhod a každý zájemce o podobnou půjčku by si měl řádně promyslet, jestli se mu taková půjčka vyplatí.

Výhody půjčky pro dlužníky:

  • alternativa pro ty, kterým banka nepůjčí
  • jednoduchý a rychlý schvalovací proces
  • možnost odkladu splátek
  • společnost většinou nenahlíží do registrů
  • peníze v hotovosti i na účet ihned

Nevýhody půjčky pro dlužníky:

  • vysoké úroky, RPSN a sankce
  • poplatky za jakoukoliv změnu smlouvy (odklad splátek aj.)
  • některé společnosti vyžadují ručení majetkem
  • některé společnosti vyžadují pravidelný a dostatečný příjem

U každé půjčky je důležité, aby dlužník byl schopný ji splácet. Rozhodně není dobré si brát novou půjčku na zaplacení stávající půjčky. Jedná se pak o tzv. spirálu, ze které se jen těžko dostává.

Půjčka bez nahlížení do registru a SOLUSu

SOLUS je zkratka, celým názvem se jedná o Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům. Toto sdružení vzniklo v roce 1999 za účelem prevence zadlužování a evidence neplatících klientů.

Do sdružení SOLUS patří banky, pojišťovny, mobilní operátoři i energetické společnosti. Půjčka bez SOLUSu a registru je proto řešením pro lidi, kteří se zadlužili u některé z těchto společností.

Dlouhodobá půjčka pro dlužníky nemusí být vždy dobrým řešením a pro některé dlužníky je lepší si vzít jen krátkodobou půjčku, aby se dostali z náhlé komplikované situace.

Půjčka pro lidi v SOLUSu má většinou přísnější podmínky. Věřitelé, které řeší půjčky bez nahlížení do registru a SOLUSu, musí přimhouřit obě oči, aby takovým dlužníkům půjčili další peníze. Nemají jistotu, že dlužníci budou úvěry splácet.

Proto jsou půjčky bez registru SOLUS zpravidla s vyšším úrokem a také zde mohou být vysoké poplatky za zřízení úvěru. Také zde mohou být poplatky za další služby – například za prodloužení úvěru, za pozdní splátku, a tak se půjčka se záznamem v SOLUSu může ještě pěkně prodražit.

Půjčka bez SOLUSu a registru od soukromých osob

V případě, kdy člověk potřebuje půjčit další peníze a nemá pořádně od koho, může se obrátit na soukromé věřitele, kteří jsou ochotni půjčit své peníze za předem daných podmínek.

Tyto soukromé osoby většinou nemají licenci od České národní banky, a tak se velmi často může jednat o lichváře. Lichvář je člověk, který poskytuje půjčku za nepřiměřeně vysoký úrok.

U každé půjčky platí, že si žadatel o půjčku ještě před samotným sjednáním musí zjistit a prostudovat všechny potřebné informace, které by měly být obsažené i ve smlouvě. Nebankovní půjčka bez SOLUSu a registru může být často nevýhodná.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang