DVB-T přijímače

TV, foto, audio-video

V této kategorii nabízíme našim zákazníkům moderní a spolehlivé DVB-T přijímače, nebo-li set-top-boxy. Netušíte, k čemu takový přístroj slouží? Pak čtěte dál, vše jednoduše a krátce vysvětlíme. Česká republika přešla z analogového televizního vysílání na vysílání digitální a toto je jedna z možností.

DVB-T přijímače jsou spolehlivými přístroji vysokých kvalit. Jsou dodávány od známých výrobců, jako je např. Grundig, Hyundai, Philips, Daewoo, Mascom.

Jaké DVB-T přijímače nabízíme a jak fungují?

DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial), neboli pozemní digitální vysílání, je nový systém přenášení signálu TV, který pomalu, ale jistě, nahrazuje současné analogové vysílání.

DVB-T přijímače jsou přístroje, které se zapojí mezi vaši anténu a televizor. Přijímač reaguje na digitální vysílání a převádí jej na obraz a zvuk, který je pak převáděn do analogového televizoru. DVB-T přijímače připojíte pomocí obyčejného SCART kabelu.

Pokud máte starší televizor, který nemá zásuvku pro takový kabel, vyberte si přijímač s modulátorem. Ten převede signál do obyčejného anténního kabelu.

Jaké funkce mohou DVB-T přijímače mít?

Každý přijímač disponuje základní funkcí, a to příjmem dostupných programů pozemního digitálního vysílání. Některé DVB-T přijímače mohou ale nabídnout více a disponovat např. EPG elektronickým programovým průvodcem, modulátorem pro připojení ke starším TV, které neobsahují SCART konektor či dalšími výstupy pro připojení k dalším přístrojům.

Některé DVB-T přijímače mohou mít vestavěný druhý tuner pro sledování, ale i nahrávání, dvou programů zároveň. Nahrané pořady se pak uloží na vestavěný pevný disk. DVB-T přijímače se vyrábí také v kombinaci s DVD přehrávačem či satelitním přijímačem.

Velkým hitem jsou přenosné DVB-T přijímače s vlastní LCD obrazovkou či DVD přehrávačem a LCD. Pokud si chcete podívanou užívat opravdu naplno, je tu pro vás příjem HDTV vysílání s vysokým rozlišením. Přechod na digitální vysílání nebyl nikdy snadnější!

Jak vybrat vhodný přijímač?

Pokud chcete vybrat vhodný DVB-T přijímač pro vaše potřeby, postupujte takto:

 1. Zvažte, jaký typ přijímače potřebujete. Pokud chcete přijímač instalovat do televize, vyberte vnitřní přijímač. Pokud chcete přijímač instalovat venku, vyberte venkovní přijímač.
 2. Zvažte, jaké rozlišení televizního vysílání chcete sledovat. Pokud chcete sledovat televizní vysílání v rozlišení HDTV nebo UHDTV, vyberte přijímač, který toto rozlišení podporuje.
 3. Zvažte, jaké funkce chcete využívat. Pokud chcete využívat funkce, jako je HbbTV, Timeshift nebo PVR, vyberte přijímač, který je podporuje.
 4. Porovnejte ceny různých modelů. Vybírejte přijímač, který vyhovuje vašim potřebám a je v cenové relaci, kterou si můžete dovolit.

Pokud nejste typ, který rozumí elektronice a těmto věcem obecně, doporučujeme navštívit nejbližší prodejnu, kde Vám jistě někdo ochotně poradí.

Různí výrobci, různá kvalita, různá cena

Výrobci Grundig, Hyundai, Philips, Daewoo a Mascom nabízejí širokou škálu DVB-T přijímačů, které pokrývají širokou škálu potřeb a cenových kategorií.

Grundig nabízí řadu DVB-T přijímačů, které podporují rozlišení až Ultra HD (3840 x 2160 pixelů). Přijímače Grundig jsou známé svou kvalitou zpracování a dlouhou životností.

Hyundai nabízí cenově dostupné DVB-T přijímače, které podporují rozlišení až Full HD (1920 x 1080 pixelů). Přijímače Hyundai jsou jednoduché na instalaci a obsluhu.

Philips nabízí širokou škálu DVB-T přijímačů, které podporují různé rozlišení a funkce. Přijímače Philips jsou známé svým elegantním designem a širokou nabídkou funkcí.

Daewoo nabízí cenově dostupné DVB-T přijímače, které podporují rozlišení až Full HD. Přijímače Daewoo jsou jednoduché na instalaci a obsluhu.

Mascom nabízí cenově dostupné DVB-T přijímače, které podporují rozlišení až Full HD. Přijímače Mascom jsou jednoduché na instalaci a obsluhu.

Porovnání DVB-T přijímačů od výše uvedených výrobců

Grundig

 • Výhody: Kvalita zpracování, dlouhá životnost, podpora Ultra HD
 • Nevýhody: Vyšší cena

Hyundai

 • Výhody: Cenově dostupné, jednoduché na instalaci a obsluhu, podpora Full HD
 • Nevýhody: Menší výběr funkcí

Philips

 • Výhody: Široká škála rozlišení a funkcí, elegantní design
 • Nevýhody: Vyšší cena

Daewoo

 • Výhody: Cenově dostupné, jednoduché na instalaci a obsluhu, podpora Full HD
 • Nevýhody: Menší výběr funkcí

Mascom

 • Výhody: Cenově dostupné, jednoduché na instalaci a obsluhu, podpora Full HD
 • Nevýhody: Menší výběr funkcí

Závěr

Při výběru DVB-T přijímače je důležité zvážit své potřeby a rozpočet. Pokud hledáte kvalitní přijímač s podporou Ultra HD, je dobré zvolit přijímač od výrobce Grundig nebo Philips. Pokud hledáte cenově dostupný přijímač s podporou Full HD, je dobré zvolit přijímač od výrobce Hyundai, Daewoo nebo Mascom.

Jednou z možností je také zakoupení nové televize, která má přijímač již zabudovaný. Mezi levnější varianty může patřit například GoGen, mezi kvalitnější ale také dražší například TV Samsung.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang