DVB-T přijímače

TV, foto, audio-video

V této kategorii nabízíme našim zákazníkům moderní a spolehlivé DVB-T přijímače, nebo-li set-top-boxy. Netušíte, k čemu takový přístroj slouží? Pak čtěte dál, vše jednoduše a krátce vysvětlíme. V současné době se v České republice přechází z analogového televizního vysílání na vysílání digitální a toto je jedna z možností. DVB-T přijímače jsou spolehlivými přístroji vysokých kvalit. Jsou dodávány od známých výrobců, jako je např. Grundig, Hyundai, Philips, Daewoo, Mascom.

Jaké DVB-T přijímače nabízíme a jak fungují?

DVB-T (Digital Video Broadcasting – Terrestrial), neboli pozemní digitální vysílání, je nový systém přenášení signálu TV, který pomalu, ale jistě, nahrazuje současné analogové vysílání. DVB-T přijímače jsou přístroje, které se zapojí mezi vaši anténu a televizor. Přijímač reaguje na digitální vysílání a převádí jej na obraz a zvuk, který je pak převáděn do analogového televizoru. DVB-T přijímače připojíte pomocí obyčejného SCART kabelu. Pokud máte starší televizor, který nemá zásuvku pro takový kabel, vyberte si přijímač s modulátorem. Ten převede signál do obyčejného anténního kabelu.

Jaké funkce mohou DVB-T přijímače mít?

Každý přijímač disponuje základní funkcí, a to příjmem dostupných programů pozemního digitálního vysílání. Některé DVB-T přijímače mohou ale nabídnout více a disponovat např. EPG elektronickým programovým průvodcem, modulátorem pro připojení ke starším TV, které neobsahují SCART konektor či dalšími výstupy pro připojení k dalším přístrojům. Některé DVB-T přijímače mohou mít vestavěný druhý tuner pro sledování, ale i nahrávání, dvou programů zároveň. Nahrané pořady se pak uloží na vestavěný pevný disk. DVB-T přijímače se vyrábí také v kombinaci s DVD přehrávačem či satelitním přijímačem.

Velkým hitem jsou přenosné DVB-T přijímače s vlastní LCD obrazovkou či DVD přehrávačem a LCD. Pokud si chcete podívanou užívat opravdu naplno, je tu pro vás příjem HDTV vysílání s vysokým rozlišením. Přechod na digitální vysílání nebyl nikdy snadnější!

© 2023 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang