Pravidelné investování – jak nejlépe zhodnotit peníze

Novinky

Strašák důchodové reformy a poslední události v Řecku způsobily zvednutí vlny zájmu o investiční produkty mezi českou veřejností. Lidé se zajímají o to, kde zhodnotit peníze na důchod a zvažují proto různé alternativy spoření.

Ne všechny produkty nabízené finančními a investičními poradci jsou pro zajištění na důchod nejvhodnější.

„Již od založení naší společnosti v roce 1997 se velmi aktivně zabýváme investicemi,“ říká Ing. Miroslav Frajt z poradenské společnosti a dodává: „Tato oblast tvoří velmi významnou část našeho finančního poradenství, v rámci kterého pro zhodnocování úspor našich klientů využíváme opravdových investičních produktů namísto tolik rozšířených „pseudoinvestic“ v podobě nejrůznějších typů pojištění apod. Rádi všem ukážeme, že investice jsou vhodnou součástí osobních financí úplně všech.“

Nabízí svým klientům pestrou paletu investičních možností, které nabízejí řešení stejně tak mladým rodinám bez úspor, jejichž hlavní prioritou je spoření za účelem financování bydlení, jako movitým zájemcům toužících po individuální péči o zhodnocování úspor získaných podnikáním, v zaměstnání nebo třeba dědictvím.

Přesvědčí nás, že investování není doménou pouze pro bohaté. Investování by mělo být součástí života všech lidí v produktivním věku. Ty nejmodernější prvky moderního investování jsou zahrnuty v programech pravidelného investování malých měsíčních částek.

Jak a proč investovat

Pravidelné investice jsou vhodné pro investory, kteří mají zájem dlouhodobě a pravidelně odkládat část svých úspor (lze již od částek ve výši 100 – 500 Kč měsíčně) za účelem jejich kumulace a zhodnocení. Investice totiž není nic jiného než odložená spotřeba.

K dispozici je připraveno několik programů s postupným uzamykáním výnosů s blížícím se koncem doby investice či stovky fondů, do nichž lze přímo pravidelně investovat, a tak dlouhodobě využívat potenciálu zemí jakou je např. Čína nebo výhod z pravidelné investice do komodit.

Pravidelné investice by neměly chybět prakticky u nikoho, protože především touto cestou by se měly kumulovat prostředky na plánované budoucí výdaje (cíle), jakými jsou např. studium dětí, umoření celé či části hypotéky v době fixace, stáří nebo dosažení budoucí finanční nezávislosti (rentiér).

Jednorázové investování peněz vyžaduje od investičního poradce daleko důkladnější zjištění investičního profilu každého investora a jeho individuálních investičních potřeb a přání.

Neméně důležitou je i otázka zkušeností a znalostí v oblasti investování. I jednorázově lze však investovat již od velmi nízkých částek, a to řádově stokorun. Investiční poradci mohou mimo individuálně vytvořených portfolií nabídnout i typová portfolia s využitím podílových fondů (konzervativní, vyvážené a dynamické), která jsou aktivně spravována zkušenými odborníky.

Investice do akcií jsou často spekulací a jsou určeny především pro zkušenější investory se zájmem o aktivní přístup vyžadující čas a určitou úroveň znalostí. Lze jim nabídnout on line aplikace pro obchodování na burzách, které jim umožní vydělávat z pohodlí domova investicemi do akcií, ale i dalších moderních investičních nástrojů (ETF, investiční certifikáty, warranty, CFD, Forex atd.).

Pro ty ostatní může být zajímavé vyzkoušet si za dohledu odborníků obchodování na burze třeba nákupem akcií ČEZ slibující každoročně zajímavou dividendu. Firma je jedním z průkopníků honorářového poradenství v České republice.

Placený program průběžné péče o investiční portfolio nabízí klientům při vyšším objemu jejich investice (v řádu jednotek milionů korun), kteří chtějí postupně zhodnocovat své prostředky.

Program spočívá v průběžné komunikaci s klientem, zasílaní pravidelných reportů z portfolia, návrhu doporučení jednotlivých změn dle vývoje na trzích atd. To vše se děje s nulovými vstupními poplatky u všech podílových fondů a s využitím také online investic.

A platí přitom rovnice, že když vydělává klient, vydělává i jeho investiční poradce. Jako jedna z mála společností neposkytuje svým klientům pouze zprostředkování jejich investic do jednotlivých investičních nástrojů, ale nabízí v této oblasti poradenství včetně následného servisu a to pod dohledem České národní banky.

Společnost je jako jedna z prvních v České republice již od roku 2001, kdy tato forma podnikání vznikla, držitelem registrace investičního zprostředkovatele.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang