LCD televizor do všech prostor

TV, foto, audio-video

Sledujete rádi filmy a máte velkou sbírku filmů na DVD, ale máte omezený prostor na televizi? Pak společnost Grundig přichází s řešením! LCD televize Grundig Vision 2 19-2930 T DVD ušetří spoustu prostoru!

Grundig je značka s bohatou historií a dlouholetou tradicí v oblasti spotřební elektroniky. Společnost byla založena v roce 1945 v Německu a rychle se stala jedním z předních světových výrobců elektronických zařízení. Název Grundig je spojen s kvalitou, inovacemi a vysokými standardy ve světě televizí, audiosystémů a dalších spotřebičů.

Historie Grundig

Začátky společnosti Grundig sahají do poválečného období, kdy zakladatelé Max Grundig a Ernst Wankel začali opravovat a prodávat druhou světovou válkou poškozené rádia. Tato malá dílna se postupně vyvinula v mezinárodně uznávanou společnost, která se zaměřovala na vývoj a výrobu moderních spotřebičů pro domácnost.

V průběhu desetiletí Grundig vytvořil několik průlomových produktů. Již v 50. letech představil první německou barevnou televizi a v 60. letech se stal průkopníkem ve vývoji stereo zvuku pro domácí poslech. V 70. letech společnost Grundig představila první evropský videorekordér a nadále se zaměřovala na inovace v oblasti obrazu a zvuku.

Filozofie Grundig

Filozofií společnosti Grundig byla kombinace kvality, spolehlivosti a estetiky. Jejich produkty nebyly pouze technicky vyspělé, ale také esteticky pohledné a funkční. Společnost se snažila poskytovat zákazníkům technologie, které nejen splňovaly jejich potřeby, ale také obohacovaly jejich životní styl.

V současné době se Grundig specializuje na širokou škálu produktů, včetně televizorů, audiosystémů, domácích spotřebičů a dalších elektronických zařízení. Společnost se snaží držet krok s nejnovějšími technologickými trendy a nabízet zákazníkům moderní a inovativní produkty.

S ohledem na neustálý pokrok v oblasti technologie lze očekávat, že Grundig bude nadále hrát důležitou roli v oblasti spotřební elektroniky. Jejich dědictví kvality a inovací je pevným základem pro budoucí úspěchy a vývoj.

LCD televizor

LCD televize (Liquid Crystal Display) je druh televizního displeje, který využívá tekuté krystaly pro zobrazení obrazu. Tato technologie je široce používána v moderních televizorech a monitorech. LCD televize jsou nástupcem starších technologií, jako jsou CRT (Cathode Ray Tube) televize.

Základní princip fungování LCD televize spočívá v tom, že mezi dvěma skleněnými nebo plastovými panely jsou umístěny tenké vrstvy tekutých krystalů. Tyto krystaly mají schopnost měnit svou optickou vlastnost (průhlednost nebo zatmavení) v závislosti na elektrickém napětí. Když se na tyto krystaly aplikuje elektrický proud, mění se uspořádání krystalů a tím se mění množství světla, které projde panely.

Každý pixel na obrazovce LCD televize se skládá z tří subpixelů základních barev: červené (R), zelené (G) a modré (B). Kombinací těchto tří barev v různých intenzitách lze vytvořit širokou škálu barev, které tvoří obraz na obrazovce.

LCD televize mají několik výhod, včetně:

  1. Tenký profil: LCD panely jsou velmi tenké a umožňují vytvářet tenké a elegantní televizory.
  2. Vysoké rozlišení: LCD televize mohou nabízet vysoké rozlišení obrazu, což vede k detailnímu a ostřejšímu zobrazení.
  3. Nízká spotřeba energie: Ve srovnání s některými staršími technologiemi mají LCD televize nižší spotřebu energie.
  4. Široké úhly zobrazení: Moderní LCD televize obvykle nabízejí relativně široké úhly zobrazení, což umožňuje kvalitní zobrazení z různých pozorovacích úhlů.
  5. Možnost velkých úhlopříček: LCD panely lze relativně snadno vyrábět v různých velikostech, což umožňuje vytvářet televize s velkými úhlopříčkami.

Je však třeba poznamenat, že technologie pokročila a existuje několik různých variant LCD technologie, včetně LED podsvícení (LED LCD) a OLED technologie (Organic Light Emitting Diode), které nabízejí ještě vylepšené vlastnosti a výhody.

LCD televizor Grundig

Jestliže sháníte nějakou vhodnou LCD televizi s menší uhlopříčkou, pak LCD televize Grundig Vision 2 19-2930 T DVD je tou správnou volbou. Uhlopříčka 48 cm spolu s rozlišením 1366×768 zajišťuje kvalitní obraz, který využijete při sledování televizního vysílání nebo filmů na DVD. Model Vision 2 19-2930 T DVD zaujme již na první pohled jednoduchým a přesto elegantním designem. Jedná se o televizi s DVD přehrávačem, kterou lze umístit např. na chatu, do ložnice, dětského pokoje či na hotelový pokoj.

Výhoda  LCD televize Grundig Vision 2 19-2930 T DVD je, že má zabudovaný DVD přehrávač, takže šetří místo. Je schopná přehrávat:

  • DVD-R/+R/-RW/+RW
  • CD-R/+R/-RW/+RW
  • MP3, JPG, MPG, AVI

Dobrý obraz zajišťuje dynamický kontrast 1000:1. Samozřejmostí je teletext s pamětí na 1000 stran. Pokud byste chtěli sledovat i filmy z Blue-Ray disků, tak není problém dokoupit Blue-Ray přehrávač. Přehrávač můžete připojit pomocí HDMI vstupu.

Kvalitní zvuk zajišťují reproduktory s výkonem 2×3 W. Televizor disponuje širokou škálou připojení, takže lze použít například i jako externí monitor k PC.

Pokud hledáte kvalitní televizor nevelkých rozměrů, tak LCD televize Grundig Vision 2 19-2930 T DVD je správnou volbou!

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang