Mobilní půjčka – přes mobil nebo paušál

Půjčky

Někdy může finanční tíseň přijít opravdu nečekaně a je nutné ji okamžitě vyřešit. Naštěstí dnešní doba umožňuje pomocí moderních technologií vyřídit půjčku opravdu rychle – tak je tomu například u mobilní půjčky. SMS půjčku je možné vyřídit třeba po cestě do práce nebo u šálku dobré kávy – než ji žadatel dopije, jsou peníze již na účtu! Jaké jsou podmínky pro získání půjčky? A je potřeba dokládat příjem?

Mobilní půjčka patří mezi půjčky s nejrychlejší možností sjednání. Její vyřízení je snadné a rychlé. Zapotřebí je jen pár základních údajů a peníze se do pár minut objeví na účtu.

Co je to mobilní půjčka?

V některých případech je vyřízení půjčky přes paušál opravdu neodkladné a je nutné danou částku zaplatit ihned. Když do výplaty zbývá ještě několik dní, avšak peníze na účtu už jsou vyčerpány nebo se objeví nenadálé výdaje, řešením může být SMS půjčka přes mobil.

Jedná se o půjčku, kterou je možné vyřídit přes mobilní telefon pomocí SMS zprávy. Není třeba žádost vyřizovat na pobočce firmy, dokonce ani zapínat počítač. Její vyřízení je možné pouze s pomocí mobilního telefonu.

Komu je mobilní půjčka určena?

SMS půjčka přes mobil je určena každému, kdo potřebuje překlenout krátkodobý nedostatek financí. Jedná se o jednoduchou alternativu běžných půjček.

SMS půjčka není řešením pro klienty, kteří se dlouhodobě nacházejí ve finanční tísni a potřebují si půjčit větší finanční obnos. Výše SMS půjčky se obvykle pohybuje v rozmezí od 2 000 do 10 000 Kč, potřebu velkých investic tedy nemůže vyřešit.

Mobilní půjčku poskytují výhradně nebankovní společnosti, které mají zpravidla benevolentnější podmínky pro poskytnutí půjčky než bankovní společnosti. Půjčku je tedy možné získat i v případě, že má žadatel již sjednanou jinou půjčku.

Poskytovatelé půjčky v případě SMS půjčky zpravidla nenahlížejí do registru dlužníků a ani nepožadují doložení příjmu.

Podmínkou pro získání půjčky je určité věkové rozmezí. U všech společností musí žadatel dosahovat minimálního věku 18 let. Na rozdíl od ostatních půjček je zde určena i vrchní věková hranice. Ta se pohybuje v rozmezí od 65 do 85 let. Většina společností také požaduje trvalý pobyt klienta na území České nebo Slovenské republiky.

Výhody a nevýhody mobilní půjčky

Mezi výhody mobilní půjčky patří například rychlá doba sjednání. Obvykle se pohybuje v řádu několika desítek minut. Další výhodou je možnost sjednání půjčky i o víkendu. Většina společností tuto možnost nabízí a její schválení je stejně rychlé jako v pracovní dny.

Společnosti zpravidla nenahlížejí do registru dlužníků a nepožadují doložení příjmu. Může si tedy půjčit i klient, který má již sjednanou jinou půjčku.

Nevýhodou je velmi krátká doba splatnosti. Pohybuje se v rozmezí od 14 do 30 dní a při jejím nedodržení hrozí dlužníkovi velmi vysoké poplatky. Vzhledem k tomu, že se jedná o nebankovní společnosti, je zde i vyšší riziko podvodných firem.

Jak mobilní půjčku vyřídit?

Pro úspěšné sjednání první mobilní půjčky stačí mobilní telefon a připojení k internetu. První sjednání SMS půjčky se může zdát o něco složitější.

K registraci klienta je potřeba vyplnit online formulář. Na webových stránkách žadatel vyhledá heslo mobil půjčka přihlášení. Zde žadatel vyplní některé ze základních údajů, jako je jméno a příjmení, rodné číslo, číslo občanského průkazu a kontaktní údaje.

Po odeslání formuláře žadatel vyčká na telefonát od operátorky, která ověří žádost o půjčku a doplní zbývající údaje. Rozhodnutí o poskytnutí půjčky obdrží klient SMS zprávou, kde je uvedena výše schválené půjčky a výzva k odsouhlasení půjčky a obchodních podmínek. Ve chvíli kdy žadatel půjčku potvrdí již zbývá jen vyčkat, než se peníze objeví na účtu.

Výrazně jednodušší je další SMS půjčka, kdy je již žadatel u společnosti zaregistrován a poskytovatel si je jistý schopností klienta splácet půjčku. Zde se již ve většině případů opravdu jedná o pouhou SMS zprávu, která je schválena v řádu několika minut a peníze se tak okamžitě objeví na účtu klienta.

První půjčka přes internet bývá poskytována na nižší částku, zpravidla se pohybující mezi 2 000 až 5 000 Kč. U další SMS půjčky přes paušál je již možné si půjčit až do výše 10 000 Kč.

Splatnost půjčky se většinou pohybuje v rozmezí od několika týdnů do dvou měsíců. Nejčastější doba splácejí je jeden měsíc. V případě, že klient není schopen půjčku splatit do konce sjednané doby splatnosti většina společností nabízí možnost odložení splátky až o 45 dní. Služba však může být vykoupena vysokými poplatky.

Které společnosti SMS půjčku poskytují?

Mobilní půjčky poskytují především nebankovní společnosti. K jejich vyřízení totiž společnosti většinou nenahlížejí do registru dlužníků a jejich schválení bývá velmi rychlé. Tyto podmínky nabízejí spíše nebankovní společnosti, banky mají tendenci si své klienty více prověřovat.

Jelikož se na půjčky přes internet specializuje téměř celý český trh nebankovních společností, je opravdu z čeho vybírat. Stejně jako u ostatních půjček je nutné si společnost dobře prověřit a zjistit, jaké jsou podmínky poskytnutí mobilní půjčky. K tomuto účelu slouží tzv. online srovnávače, které vyhledají tu nejvýhodnější půjčku.

Mobilní půjčka od Ferratum

Z bankovních společností poskytujících mobilní půjčku lze jmenovat např. společnost Ferratum. První Ferratum půjčku lze sjednat na částku 2 000 Kč. U dalších SMS půjček se částka zvyšuje.

Společnost nepožaduje výpis z registru dlužníků ani potvrzení o příjmech. Není nutná první osobní schůzka a půjčku lze sjednat z pohodlí domova. Půjčka je bezúčelová, peníze je tedy možné použít na cokoliv.

Jedinou podmínkou je peníze splatit do 15 dní od uzavření smlouvy. Společnost Ferratum nepožaduje žádné úroky, je však nutné uhradit poplatek za zprostředkování.

K přednostem Ferratum půjčky patří schválení půjčky do 10 minut. Půjčka je také poskytována bez nutnosti ručitele a bez doložení příjmu.

Další společnosti poskytující mobilní půjčku

Rychlou SMS půjčku přes mobil poskytuje např. nebankovní společnost Mobilpůjčka.cz. Společnost vyžaduje poplatek za sjednání půjčky a úrok. Při zapůjčené částce 5 000 Kč je poplatek 825 Kč a úroková sazba 105 Kč.

Mobilní půjčku poskytuje také společnost SOS Credit. Zde nejsou požadovány žádné poplatky za sjednání úvěru a splatnost je v rozmezí od 61 do 91 dnů.

Dalšími institucemi poskytujícími SMS půjčky jsou Provident Financial, Home Credit, CreditOn aj.

Poplatky za nesplacení mobil půjčky

U mobilních půjček je doba splatnosti zapůjčených peněz většinou velice krátká. Obvykle se pohybuje v rozmezí od 14 do 30 dní.

Je tedy důležité si dobře rozmyslet, zda je žadatel půjčku schopen do daného termínu splatit. Pokud nastane situace, kdy dlužník není schopen danou částku uhradit, je možné si dobu splatnosti prodloužit. U většiny mobilních půjček se však za touto službou skrývají vysoké poplatky.

Prodloužení splatnosti u rychlých SMS půjček ve výši od 2 000 Kč do 5 000 Kč je zpoplatněno poplatkem 500 Kč a prodloužení splatnosti u půjček ve výši 6 000 Kč až 10 000 Kč poplatkem 750 Kč. V případě, že dlužník nepožádá o prodloužení doby splatnosti, je mu účtován poplatek za zaslání upomínky. U první a druhé je poplatek cca 450 Kč, u třetí 480 Kč.

V případě, že je doba prodlení delší než 10 dní, je výše pokuty 500 Kč. Pokud ani po několika upomínkách a pokutách za dobu prodlení dlužník není schopen nebo ochoten částku uhradit, je případ předán advokátovi a je zahájeno trestní stíhání. V takovém případě činí pokuta 750 Kč.

Další výdaje souvisí přímo s uhrazením soudních výloh. Je tedy opravdu důležité si dobu splatnosti pohlídat a zapůjčené peníze včas splatit.

Na co si u SMS půjčky přes mobil dát pozor?

Jako u ostatních druhů půjček, i zde si žadatel musí firmu důkladně prověřit. Vzhledem k tomu, že mobil půjčku poskytují výhradně nebankovní společnosti, je tato potřeba dvojnásobná. Riziko se může skrývat například ve vysokých poplatcích za nedodržení termínu splatnosti.

Některé společnosti také požadují poplatek za sjednání půjčky předem. Zpravidla uvádí jen telefonní číslo a číslo účtu. Po uhrazení poplatku přestane společnost komunikovat. Je tedy dobré zjistit zkušenosti ostatních klientů, přečíst si recenze a porovnat společnosti pomocí online srovnávače.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang