Nejlepší mlýnky na kávu 2021: mlýnky na kávu pro lahodné nápoje

Recenze

Každé kávové zrno vyžaduje jiné optimální mletí, takže koupí mlýnku na kávu s bubnovým mlecím mechanismem člověk zajistí, že bude mít vždy perfektní šálek kávy bez ohledu na zrno. Které mlýnky na kávu se vyplatí zakoupit?

Káva je více než jen nápoj. Je to rituál, vášeň a způsob, jak začít den s energií a chutí. Aby byl každá šálek kávy co nejvíce aromatický a intenzivní, je důležité mít k dispozici čerstvě namletou kávu.

Právě zde vstupuje do hry mlýnek na kávu – nezbytný nástroj pro každého skutečného kávového nadšence. Velkou výhodou investice do nejlepšího mlýnku na kávu je dlouhodobá úspora.

I když je s tím spojen počáteční náklad, je mnohem levnější koupit zrnkovou kávu než mletou kávu, takže z dlouhodobého hlediska člověk ušetří, když si vybere jeden z ručních nebo bubnových mlýnků.

Zrnková, nebo mletá káva?

Otázka, zda je lepší používat zrnkovou, nebo mletou kávu, závisí na několika faktorech, osobních preferencích a způsobu přípravy kávy. Zde je několik věcí, které je dobré zvážit:

1. Čerstvost: Zrnková káva má tendenci uchovávat čerstvost déle než mletá káva. Kávová zrna obsahují aromatické oleje a látky, které přispívají k intenzivní chuti a vůni kávy. Když jsou zrna namlýná na prášek, tyto látky začnou rychle oxidovat a ztrácet intenzitu. Proto je zrnková káva často považována za čerstvější volbu.

2. Kontrola mletí: Mletí kávy přímo před přípravou umožňuje větší kontrolu nad konzistencí mletí. Různé metody přípravy kávy (např. espressování, filtrování, French press) vyžadují různou hrubost mletí. Pokud si koupíte zrnkovou kávu a mletou si ji až před přípravou, můžete si hrubost mletí přizpůsobit podle vašich potřeb.

3. Pohodlí: Mletá káva je samozřejmě pohodlnější, protože nemusíte mít k dispozici mlýnek na kávu. To je výhodné, pokud máte málo času nebo jste na cestách. Zrnková káva vyžaduje další krok – mletí před přípravou.

4. Intenzita chuti: Zrnková káva může nabídnout intenzivnější chuť a aroma, protože oleje a látky zůstávají uchovány v zrnech až do samotné přípravy. To může být důležité pro lidi, kteří jsou velkými milovníky kávy a chtějí vychutnat co nejvíce z chuti kávových zrn.

5. Skladování: Zrnková káva má tendenci udržovat svou čerstvost déle, ale je důležité ji skladovat správně. Kávová zrna by měla být skladována v nepropustných a tmavých nádobách, abychom minimalizovali jejich kontakt s vzduchem a světlem, což může ovlivnit chuť a aroma.

Celkově lze říci, že zrnková káva často nabízí větší možnost ovlivnit konečný výsledek a mít čerstvější kávu, zatímco mletá káva je pohodlnější pro rychlou a jednoduchou přípravu. Vaše volba bude záviset na tom, co je pro vás důležitější – čerstvost, kontrola nad mletím nebo pohodlí.

1. Smeg CGF01 Mlýnek na kávu

Kapacita: 350 g
Stupně mletí: 30
Důvody ke koupi: Stylový retro design, spousta nastavení, snadná údržba.
Důvody, proč se vyhnout: Příliš vysoká cena, příliš velký pro malé pracovní desky

Pro ty, kteří chtějí utratit za špičkový mlýnek na kávu, je tento model Smeg skvělou volbou. Díky svému charakteristickému retro designu z 50. let a kvalitnímu provedení je jistě poutavým doplňkem každé kuchyně. Nastavení je snadné, stačí nasypat zrnka do zásobníku v horní části a

posunutím chromované úrovně nastavíte požadované nastavení – od jemného přes střední až po hrubé. Poté nastavte preferované nastavení pomocí voliče a teprve poté stiskněte tlačítko Start. Mlýnek se okamžitě pustí do práce a během několika sekund připraví aromatickou mletou kávu přímo do nádoby. Tu lze navíc uzavřít, aby si zachovala čerstvost pro další použití.

Hlavní funkcí je 30 stupňů mletí, které si můžete vybrat pouhým otočením voliče. I když se to může zdát trochu moc, opravdoví milovníci kávy budou rádi experimentovat s různými druhy přípravy. Jak se dalo očekávat, mlýnek na kávu Smeg funguje výjimečně dobře a bohatou a aromatickou kávu můžete opravdu ochutnat.

Oproti jiným mlýnkům má velkou kapacitu, která je ideální pro nekonečné množství šálků. Jen se ujistěte, že máte dostatek místa na kuchyňské lince! Má také drahou cenovku, takže pokud pravděpodobně nevyužijete všechny funkce, nemusí to být praktické. Pokud je však vaší silnou stránkou káva s čerstvou chutí, jedná se o skvělou investici.

2. Mlýnek na kávu Melitta Molino

Kapacita: 200 g
Stupně mletí: 17
Důvody ke koupi: Má volič množství šálků, tichý, výhodný poměr ceny a kvality, snadno se čistí.
Důvody, proč se vyhnout: Někomu nemusí vyhovovat plastová nádoba, může být nepořádný.

Společnost Melitta je dobře známá výrobou špičkových mlýnků na kávu, a pokud hledáte cenově dostupný mlýnek na kávu, je tento model ideální volbou. Má jednoduchý, ale stylový design, který je kompaktní a vejde se do každého prostoru.

Praktických 17 různých nastavení mletí sahá od extra jemného až po velmi hrubé. Máte tak více než dostatek možností, které vyhovují vašim kávovým náladám.

Navíc, pokud toužíte po jednoduchosti, tento mlýnek se velmi snadno používá. Jednoduše nasypte kávová zrna do výše uvedené nádoby, pomocí otočného voliče nastavte stupeň mletí a poté tlačítkem spusťte proces mletí.

Na to, že se jedná o kompaktní mlýnek, funguje dobře a při každém nastavení poskytuje konzistentní výsledky. Ve skutečnosti vyniká v mletí velmi jemné kávy, která je ideální pro příznivce cold brew nebo french pressu. Navíc je tichý, což je vždy bonus!

Plastová nádoba na sběr kávy je vyjímatelná a snadno se čistí. Plast se však zdá být lehký a ne tak odolný jako u jiných mlýnků. Jediné, co ho zklame, je, že po použití může zanechat po celé desce nepořádek v podobě kávového prachu, takže s tím počítejte.

Celkově se však jedná o skvělý, malý mlýnek na kávu se slušným výběrem stupňů mletí za přijatelnou cenu.

3. Tradiční mlýnek na kávu Le’Xpress z nerezové oceli

Stupně mletí: 3
Důvody ke koupi: Cenově dostupný, tradiční ocelový design, multifunkční.
Důvody, proč se vyhnout: Má tři nastavení mletí

Pokud máte chuť na tradičnější, ručně poháněný mlýnek na kávu (a nevadí vám pracovat s ním!), je tento ruční mlýnek ideální. Nejenže díky stylovému designu z nerezové oceli a dřevěnému obložení dobře vypadá, ale také odvádí skvělou práci. Má pouze tři stupně mletí – jemné, střední a hrubé, což je dostačující, pokud máte tyto preference.

Ovládá se jednoduše otáčením kličky ve směru hodinových ručiček, abyste si namleli kávová zrna podle vlastního uvážení. Pod ním se nachází praktická nádobka s klipem na shromažďování namleté kávy, která je navíc opatřena silikonovým uzávěrem pro zachování čerstvosti. Navíc jej můžete použít také k mletí lískových oříšků, koření nebo jakýchkoli jiných ingrediencí pro vaše recepty.

Mlýnek na kávu Le’Xpress, který je vhodnější pro malé domácnosti, se snadno používá, je atraktivní a především poskytne uspokojení z mletí vlastních zrn!

4. Barista & Co. Core Elektrický mlýnek na kávu

Kapacita: 240 g
Stupně mletí: 40
Důvody ke koupi: Štíhlý design, snadná obsluha, další příslušenství
Důvody, proč se vyhnout: Vhodnější pro vaření za studena

Pokud toužíte po eleganci a štíhlosti, tento mlýnek na filtrovanou a spařenou kávu se vám bude hodit. Tento mlýnek na kávu špičkové kvality, který je na trhu poměrně nový, by mohl dát šanci i zavedenějším značkám. Díky svému modernímu štíhlému designu v černé barvě se skvěle hodí do kompaktních prostor.

Snadno se používá, stačí naplnit zásobník zrny a pouhým otočením nastavit velikost mletí. Nejlepší ze všeho je, že mlýnek je vybaven velkorysými 40 nastaveními pro dosažení dokonalé aromatické směsi.

Výběrem tlačítka plus nebo minus si můžete zvolit dobu mletí od 1 do 50 sekund nebo výchozí nastavení a poté stisknutím tlačítka začít mlít kávu. Výsledkem je konzistentní velikost mleté kávy, zejména pro přípravu kávy za studena a espressa.

Součástí balení je také praktické příslušenství, jako je nástavec na portafiltr, odměrka a čisticí kartáček. Všechny části jsou navíc odnímatelné a snadno se čistí.

Celkově je tento mlýnek Barista & Co působivý, elegantní mlýnek, který má dobrý výkon a snadno se udržuje. Mějte na paměti, že se nejedná o specifický mlýnek na espresso, takže pokud jste jeho příznivci, nemusí být tento mlýnek ideální. Má však širokou škálu úrovní, které vám dají za vaše peníze co proto.

5. Sage The Smart Grinder Pro

Kapacita: 450 g
Stupně mletí: 60
Důvody ke koupi: Dávkovací technologie IQ pro přesnost mletí, výběr mlecích filtrů, velká kapacita.
Důvody, proč se vyhnout: Drahé

Znalci kávy, kteří se vyznají ve svých kávových zrnech, ocení tento mlýnek Smart od společnosti Sage. Je navržen se špičkovými technologiemi a je vybaven „dávkovacím IQ“ s 60 (ano, 60!) programovatelnými nastaveními mletí, abyste ze svých kávových zrn dostali maximum. Od „hrubšího“ až po „jemnější“, takže najdete dokonalé espresso pro každou chuť.

Modře podsvícený LED displej je stylový a uživatelsky přívětivý. Můžete si snadno zvolit program, velikost mletí a čas. Navíc můžete pouhým stisknutím tlačítka zvolit počet potřebných šálků nebo ran. Kávovar je také vybaven funkcí spuštění/pauzy/zrušení jedním tlačítkem.

Jeho velký zásobník na kávová zrna pojme až 450 g, což je ideální pro velké domácnosti, které milují kávu! Bonusem je, že kávu můžete mlít také přímo do portafiltru, vzduchotěsné nádoby nebo papírového filtru dle vlastního výběru.

Mějte na paměti, že je mnohem dražší než základní mlýnky. Je to však vynikající, chytrý mlýnek na kávu, který doslova udělá všechnu práci, takže vy ji nebudete muset dělat!

6. Mlýnek na kávu De’Longhi

Kapacita: 12 šálků
Stupně mletí: 17
Důvody ke koupi: Není příliš drahý, velkorysá kapacita, nastavení podle šálků a hrubosti.
Důvody, proč se vyhnout: Nejjemnější nastavení není pro některé dostatečně jemné.

Elegantní a kvádrový design mlýnku na kávu De’Longhi bude spokojeně listovat v rohu vaší kuchyně vedle nejjemnějšího kávovaru. Vpředu má kolečko, které vám umožní zvolit množství šálků, pro které budete mlít, a po straně kolečko pro volbu ideální hrubosti.

Někteří si stěžují, že nejjemnější nastavení není tak jemné jako mletá káva zakoupená v obchodě, ale ideální mletí kávy závisí na konkrétních kávových zrnech.

Líbí se nám velká kapacita, a to jak nahoře, tak pro uložení mleté kávy. Najednou vystačí na 12 šálků, takže ať už připravujete filtrovanou kávu, nebo několik šálků najednou, je to dobrá volba.

Jak koupit mlýnek na kávu

K dispozici jsou tři hlavní typy mlýnků na kávu. Mlýnky s ostřím mají tupé hrany a fungují podobně jako kuchyňský robot. Jsou obvykle menší a kompaktní. Oblíbenější jsou mlýnky s mlecími otvory, protože poskytují rovnoměrné a přesné výsledky mletí. Fungují stejně jako mlýnky na pepř, protože kávová zrna se melou průchodem přes dva kovové předměty.

Burr mlýnky mají obvykle na výběr z několika nastavení mletí, jsou větší, hlučné a dražší. Pokud rádi melete ručně, ruční mlýnky jsou menší a levné. Opět fungují podobně jako mlýnky na pepř tím, že melou zrna mezi dvěma břity.

Na jaké funkce si dát pozor?

V závislosti na vašich potřebách v oblasti kávy se vyplatí před nákupem zjistit, jaké funkce potřebujete. Počet nastavení mletí určuje, kolik stylů přípravy budete používat. Méně než 30 je dostačující, pokud budete používat pouze standardní spařování, jako je french press nebo překapávání. Kapacita zásobníku určí množství vašich šálků a rychlost ovlivní dobu, za kterou kávu namelete.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang