Nejlepší parní čističe 2021 – recenze 10 nejlepších parních mopů

Spotřebiče

Zde je deset nejlepších parních mopů od společností Bissell, Shark, Vax, Black and Decker, Polti a Kärcher. Parní čističe se dodávají s nástavci na čištění obkladů, sprchových zástěn, umyvadel a (samozřejmě) podlah. Jaké modely se vyplatí zakoupit?

Mnoho lidí používá nejlepší parní čističe, aby udrželi stopy a skvrny na uzdě, ale další velkou výhodou vlastnictví parního mopu je způsob, jakým ničí bakterie. Parní čističe ničí 99,9 % bakterií, což je předurčuje k použití v koupelnách a kuchyních. A co víc, dělají to bez jakýchkoli nepříjemných chemikálií, jen díky síle proudu.

1. Vax Steam Fresh Combi S86-SF-C

Kapacita: 460 ml
Rozměry: V: 116 cm Š: 31 cm H: 30 cm
Hmotnost: 3,7 kg
Příkon: 1600 W
Důvody ke koupi: Vnitřní nářadí, praktický trojúhelníkový kartáč
Důvody, proč se vyhnout: Malý plnicí otvor

Tento stojanový parní mop má trojúhelníkovou hlavici na podlahu, stejně jako hlavici na podlahu, dva hadříky a kluzák na koberce. Hlavici můžete odklopit a odhalit středně velký trojúhelníkový kartáč ideální pro drhnutí.

Jedná se o tradiční vertikální parní čistič s vysouvací ruční hlavicí uprostřed pro použití s detailními nástroji: stěrkou s látkovým potahem na čalounění, koncentrátorem, škrabkou a čtyřmi různými kartáči. Neobvykle je na zadní straně vertikálního parního stroje umístěn úložný prostor pro šest nástrojů. K dispozici je také síťovaná taška na ostatní a úchyty pro uložení 8m kabelu.

Nádržka o objemu 460 ml se odklopí pro snadné plnění. Součástí balení je také 200ml nádržka na prací prostředek a lahvička s čisticím prostředkem. Ten jsme použili spolu s podlahovou hlavicí a klouzavým kobercem k vyčištění stop po přílivu na starém barevném koberci. Fungovalo to se skvělým účinkem a jen několikrát jsme museli přepnout na kartáč.

Je připraven k použití za méně než 30 sekund, a když sundáte prst ze spouštěče páry, po 2 sekundách se zastaví. Pára je variabilní a při nejvyšším nastavení silná. Líbilo se nám také, že se může samostatně postavit, když potřebujete čištění přerušit.

2. Polti Vaporetto Smart 100_B

Kapacita: 2 litry
Rozměry: V 52,4 x Š 32,4 x H 32,4 cm
Hmotnost: 5 kg
Příkon: 1500 W
Důvody ke koupi: Velká nádrž na vodu, možnost čištění pod nízko položeným nábytkem
Důvody, proč se vyhnout: Drahý

Polti Vaporetto Smart 100_B má velkou 2litrovou nádrž na vodu, která napájí bojler, ale můžete ji kdykoli vysunout a doplnit vodu, aniž byste museli čekat, až vychladne, nebo dokonce přerušit úklid.

Těleso se může pochlubit variabilní regulací páry a sběračem proti vodnímu kameni. Čisticí hlavu a dvoudílnou trubici můžete uložit, když ji nepoužíváte, nebo na pauzu, a na palubě je úložný prostor pro nářadí. Součástí balení je stěrka s látkovým potahem na čištění čalounění, dále koncentrátor, škrabka a dvě velikosti nylonového kartáče.

Podlahová hlava má neobvyklý tvar: není ani trojúhelníková, ani obdélníková. Dodává se s podlahovým kluzákem a jednou čisticí podložkou. Podlahová hlava je štíhlá, aby se vešla pod nábytek, a na zadní straně má malý kartáček, takže můžete mírně couvat a drhnout skvrny. Je také vybavena malou nádržkou na volitelný čisticí prostředek.

Pára se zahřívala více než minutu a poté ji lze okamžitě zastavit a spustit stisknutím spouště. Je výkonný: nejnižší nastavení je podobné páře, kterou nabízí většina parních mopů, nejvyšší nastavení je mnohem silnější.

Používání mopu Polti se nám velmi líbilo. Ovládání je vynikající, design je praktický a v ruce působí beztížně, takže jej můžete zvednout a čistit kachličky, okna, záclony a další.

3. Parní mop Black & Decker 10 v 1 FSMH13E10

Kapacita: 350 ml
V: 115 cm Š: 30 cm H: 15 cm
Hmotnost: 1,9 kg
Příkon: 1300 W
Důvody ke koupi: Lehký a snadno skladovatelný
Důvody, proč se mu vyhnout: Krátká šňůra

Konstrukce parního mopu Black & Decker 10 v 1 FSMH13E10 je nesmírně lehká. Má velký výběr nástrojů a manipulace s ním je snadná. Je také jednou z nejlepších možností, pokud jde o skladování, takže pokud máte málo místa, nehledejte nic jiného.

Zahřátí parního mopu Black & Decker 10 v 1 FSMH13E10 a zahájení úklidu trvalo pouhých 12 sekund. Nemůžete si zvolit různé úrovně páry, takže ovládání spočívá v jednoduchém zapnutí a vypnutí. I když je skvělý na podlahy, zjistili jsme, že dlaždice a dřevo po použití chvíli schnou.

Středová část se vysouvá a mění se na ruční. Rychle s ním zvládneme odstranit špínu z čalounění, obložených stěn a dalších míst. Za tuto cenu je to skvělá koupě a zvládne toho více než většina parních čističů.

4. Bissell PowerFresh SlimSteam 2234E

Kapacita: 300 ml
V: 110 cm Š: 35 cm H: 26 cm
Hmotnost: 4,74 kg
Příkon: 1500 W
Důvody ke koupi: Nástěnný držák pro pohodlné skladování
Důvody, proč se vyhnout: Ruční funkce je nepohodlná při používání

Téměř všechny konvertibilní parní mopy mají ruční funkci, která se vysouvá ze středu stojanového čističe. Tento je však navržen spíše jako nejlepší bezdrátové vysavače. Ruční mop držíte v ruce a pak pod něj přiděláte trubky, které slouží k čištění podlah. Výsledkem je, že je hbitý, ale těžký shora. Sám se pak nepostaví a nemá klouzačku na koberce.

Líbil se nám design a to, jak snadno se dá přestavět tam a zpět. Líbil se nám plastový zásobník, který se připíná na spodní stranu a pojme všechny čtyři dodávané nástroje (koncentrátor, škrabku a dva tvary kartáče). Pokud je vaše parní čištění kombinací podlah a drobných věcí, pak je Bissell těžké překonat, protože nástroje máte vždy na palubě a přestavba je hračka.

Je zde mnoho dalších promyšlených designových prvků. Plnicí otvor pro 300ml nádržku má dobrou velikost a je dodáván se džbánem. K dispozici je pásek na suchý zip pro uložení 7,6m kabelu. K dispozici je také síťovaná taška pro případ, že si dokoupíte další nářadí nebo je nechcete skladovat na palubě.

Čištění je všestranné a dva stupně páry jsou dostatečně dobré pro všechna použití. Nejedná se o nejsilnější páru v testu, a přesto je to čistič, který bychom vzali do ruky a používali znovu a znovu.

5. Shark Klik n’Flip Automatický parní kapesní mop

Kapacita: 380 ml
61 x 46 x 42 cm
Hmotnost: 2,8 kg
Výkon: 1200 W
Důvody ke koupi: Dva roky záruka, rychlý ohřev, bohaté příslušenství
Důvody, proč se vyhnout: Velká podlahová podložka se nehodí na tvrdé rohy.

Unikátní je, že podlahová hlava a čisticí podložka vysavače Shark jsou oboustranné, takže máte k dispozici dvojnásobnou plochu pro větší úklid. Dodává se i s druhou čisticí podložkou. Je určen pouze k čištění podlah, takže kromě plnicí nádoby k němu není žádné příslušenství. Líbí se nám, že se připíná k tyči, takže ji máte vždy po ruce. Je zde také prostor pro navinutí 8m napájecího kabelu.

K dispozici jsou dva stupně páry: tlačítko na přední straně těla čističe přepíná mezi nimi a vypnutím. Zahřeje se za méně než 30 sekund.

Na hlavní straně podložky čistíte párou jako obvykle. Podložka je velká a obdélníková, ideální pro rychlé čištění velkých ploch. Otočte podlahovou hlavici zpět na sebe, abyste mohli používat druhou stranu, a pak stiskněte celý přístroj dolů, abyste získali silný parní ráz, který stříká přímo dopředu na podlahu.

Po použití stiskněte dva jazýčky na těle čističe k sobě a podlahová hlava se otevře, takže čisticí podložka vypadne do koše na prádlo, aniž byste se jí museli dotýkat.

Pokud chcete parní čistič pouze na čištění podlah, je tento výkonný a díky oboustranné podlahové hlavici a dvěma čisticím podložkám si snadno poradí i s velkými domácnostmi. Podívejte se na nejlepší vysavače Shark, kde najdete další možnosti.

6. Hoover Steam Capsule 2 in 1 CA2IN1D

Kapacita: 350 ml
V: 117 cm Š: 31 cm H: 18 cm
Hmotnost: 3,5 kg
Výkon: 1700 W
Důvody ke koupi: Ergonomický, samostatně stojící
Důvody, proč se vyhnout: Těžký na řízení

Hoover Steam Capsule 2 in 1 CA2IN1D je všestranný pomocník. Má design, ke kterému se přikloní mnoho lidí hledajících nejlepší parní mop. Náš první dojem byl, že jeho sestavení je nepříjemné, protože budete potřebovat šroubovák. Vypadá však skvěle a rukojeť je velmi ergonomická.

Dodává se s parní hadicí a řadou příslušenství, jako jsou kartáče a hadříky. Na palubě není žádný úložný prostor, ale napájecí kabel je dlouhý, 7 metrů.

Ze zadní části parní kapsle Hoover můžete vysunout ruční nástavec a na výběr jsou tři úrovně ovládání páry. Parní hlavici je možné vysunout, takže zůstane drhnoucí trojúhelníkový kartáč, který úžasně zachytí i odolná místa se špínou a nečistotami.

7. Kärcher SC 2 Upright EasyFix

Kapacita: 400 ml
Rozměry: V: 119 cm Š: 17 cm H: 31 cm
Hmotnost: 2,5 kg
Výkon: 1600 W
Důvody ke koupi: Vhodný pro použití v domácnosti: Skvěle se hodí na tvrdé podlahy, štíhlý a šikovný design
Důvody, proč se vyhnout: Žádný kluzák na koberec

Kärcher SC 2 Upright EasyFix je výkonný a snadno se ovládá. Není dodáván s nástavci na koberce, ale jeho „tyčový“ design připomíná akumulátorový vysavač, což je velmi příjemné pro ty, kteří mají rádi pohodlí. Šňůru můžete dokonce odepnout, aby se vám nezasekávala pod nohama.

Co se týče nástavců, je jich poněkud minimum. Dodává se pouze s jednou podložkou z mikrovlákna pro podlahovou hlavici a kazetou na odstraňování vodního kamene. Není k dispozici žádná náhradní podložka pro případ, že je podložka v pračce, a ani nic pro koberce.

Na tvrdých podlahách byl velmi účinný, se silnou párou, která snadno zvedá nečistoty. K dispozici je také odvápňovací kazeta, která si poradí s vodním kamenem ve vodovodní vodě: pračka vás upozorní, kdy je čas ji vyměnit.

8. Thane H2O HD

Kapacita: 450 ml
125 cm (V) x 32 cm (Š) x 28 cm (H)
Hmotnost: 3,4 kg
Výkon: 1500 W
Důvody ke koupi: Lze pěkně složit, dlouhý napájecí kabel
Důvody, proč se mu vyhnout:

Tento vertikální parní čistič se může pochlubit designem „proč mě to nenapadlo“, který se dá složit na polovinu pro snadné uložení do menších skříní.

Ke složení stačí stisknout kolečka na obou stranách. A 6m kabel můžete omotat kolem úchytů pro skladování, i když je složený. Atraktivní je i zaoblený zeleno-černý design s barevnými světýlky.

Sestavení pro první použití vyžaduje šroubovák k připevnění trojúhelníkové podlahové hlavice, která se dodává s jedním hadříkem a kluzákem na koberce. Poté zůstane nasazen a pokud chcete přeměnit na ruční úklid, vysuňte prostřední část. Plnicí otvor na 450ml nádržce je velmi malý, ale není zde žádný trychtýř.

Thane se může pochlubit třemi úrovněmi páry, ale všechny spínače jsou na přední straně ručního vysavače, takže se musíte natáhnout dolů, abyste jej zapnuli nebo vypnuli, případně změnili nastavení. Jako vertikální musíte použít podlahovou hlavici. Koncentrační tryska a dva kartáče se připojují přímo k ruční hlavici.

K dispozici je také 30palcová prodlužovací hadice, ke které můžete připojit stěrku na okna (s hadříky pro přizpůsobení na oděvy a čalounění) nebo prachový nástavec. Druhý jmenovaný nástroj byl naším nejoblíbenějším díky „korálovému“ potahu s tlustými, savými látkovými prsty, které skvěle zachytávají prach.

Uvedení do provozu trvá přibližně 30 sekund, ale poté je rychlé a pohotové. Až na pár drobností se nám líbil design a dobře čistil podlahy i další věci.

9. Kärcher SC5 Easyfix

Kapacita: 2 litry
Rozměry: 43,90 x 30,10 x 30,50 cm
Hmotnost: 6 kg
Příkon: 2200 W
Důvody ke koupi: Odstraňuje extrémně odolné nečistoty, funguje na koberci, 6m kabel
Důvody, proč se vyhnout: Musíte čekat, než se zahřeje

Tento prémiový parní čistič ve válcovém provedení je úplně jiné zvíře než parní mop. Odvádí vynikající práci při čištění mnohem více než jen podlah a vydrží uklízet celé hodiny. Má 6m šňůru a velkou 1,5litrovou nádržku na vodu a voda je pak čerpána do tlakové parní nádrže. To znamená, že přístroj můžete kdykoli doplnit, i když je v provozu, aniž byste museli úklid přerušit.

Jedinou nevýhodou jeho konstantní a výkonné páry je, že musíte zpočátku počkat 3 minuty, než se zahřeje. Nářadí a úložný prostor na palubní desce jsou vynikající. Hadici o délce 2 m lze prodloužit jednou nebo oběma částmi kopí pro čištění podlah a vysoko položených nebo těžko přístupných míst.

Pak k ní můžete připojit různé nářadí. K dispozici je velká obdélníková podlahová hlavice, která se dodává se dvěma utěrkami na suchý zip a připínacím kluzákem na koberce. Tento parní čistič má také velký čtvercový kartáč s hadříkem a velký kulatý kartáč – s prostorem na Kärcheru pro uložení.

Ale je toho ještě víc! Zvedněte klapku na těle čističe a najdete zde také malý kulatý kartáč pro detailní čištění a koncentrovací trysku. Vynikající výběr nástrojů pro parní čištění a úložný prostor. Jediné, co mu chybí a na čem nám záleží, je stěrka na okna. Pokud vám však na tomto nebo jiném nářadí záleží, nabízí Kärcher široký výběr příslušenství.

Čištění bylo vynikající – podlahová hlavice je mnohem více než podlahová hlavice. Je na lehkém kopí, takže jsme se přistihli, že ji instinktivně zvedáme a čistíme obložené stěny koupelny až ke stropu. Trvalo to dvě minuty a místnost ještě nikdy nebyla tak čistá. Totéž byste mohli udělat i s matrací. Toto je parní čištění ve 3D.

Pára je velmi dobře ovladatelná, spouštěčem pod prstem a voličem na těle přístroje. Nejvyšší nastavení se mi nezdálo nijak přehnané, ale nastavení na nejnižší stupeň bylo velmi působivé. Dřevěné podlahy byly ošetřeny šetrně a zůstaly téměř suché. Stejně působivé jsou i nástroje parního čističe Karcher. Museli jsme jej omezit, aby se z koupelny nestala parní lázeň.

10. Bissell Vac & Steam

Kapacita: 380 ml
28 x 23 x 118 cm
Hmotnost: 4,8 kg
Výkon: 1600 W
Důvody ke koupi: Snadno plnitelná nádržka na vodu, 3letá záruka
Důvody, proč se vyhnout: Žádné ruční čisticí nástroje

Prvním pravidlem mopování nebo parního čištění je, že nejprve vysáváte. Co nejvíce prachu a vlasů zvednete nasucho a pak pomocí vody odstraníte zbývající nečistoty. Proto má smysl mít stroj, který zvládne obojí.

Tento vysavač Bissell plní dvojí funkci – je vybaven cyklónovým vysavačem a následně parním mopem. Nejsou zde žádné ruční čisticí nástroje, je určen pouze na podlahy. Je těžký (4,4 kg), ale zvládne práci dvou spotřebičů.

Vysávání je jednoduché: tuhé kartáče pomáhají zvedat nečistoty, ale není zde rotační kartáčová lišta. Pro parní čištění stačí naplnit 380ml nádržku a přidat látkovou podložku (dodává se se dvěma, jednou obyčejnou a jednou s linkami na drhnutí nečistot, každá s kapsou pro přidání volitelného vonného kotouče). Není zde žádný kluzák na koberce, protože je skutečně určen pro tvrdé podlahy.

Cyklónový vysavač je bezsáčkový, s 950ml nádobou na prach. K dispozici jsou dva stupně páry a zahřátí trvá necelých 30 sekund. K dispozici je filtr proti usazeninám a úchyty pro uložení 7,6m kabelu, když se nepoužívá.

Každou funkci lze používat samostatně, ale vysavač Bissell Vac & Steam je nejlepší, když používáte obě najednou, abyste ušetřili čas. Pokud nejsou nečistoty příliš zakořeněné, můžete svištět po domě dvojnásobnou rychlostí.

Vysavač Bissell je všeuměl, mistr v žádném oboru. Ale má docela blízko k tomu, aby zvládl obě práce. Pokud chcete pokaždé vysávat a vytírat, stojí za zvážení.

© 2022 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang