Nudle tofu Shirataki – bez tuku

Recepty

Tofu shirataki je jídlo oblíbené především mezi těmi, kteří hledají nízkokalorické alternativy k tradičním těstovinám nebo nudlím.

Shirataki nudle jsou skvělou alternativou k tradičním těstovinám a nudlím, a mohou být použity v různých receptech. Mají neutrální chuť a texturu, která umožňuje absorbovat výborně omáčky a koření.

Nudle Shirataki

Shirataki nudle jsou druhem nudlí, které jsou vyrobeny z kořene japonské rostliny známé jako konjac (Amorphophallus konjac). Konjac nebo také konnyak je tradiční rostlina, která se pěstuje zejména v Japonsku a Číně.

Shirataki nudle jsou oblíbené pro své nízkokalorické a nízkosacharidové vlastnosti, což je dělá vhodnými pro různé druhy diet, včetně nízkokalorických, keto nebo diet s nízkým obsahem sacharidů.

Následující jsou hlavní rysy shirataki nudlí:

 1. Nízký obsah kalorií: Shirataki nudle mají velmi nízký obsah kalorií, což znamená, že jsou výbornou volbou pro ty, kteří se snaží snižovat příjem kalorií.
 2. Nízký obsah sacharidů: Tyto nudle obsahují jen minimální množství sacharidů, což je výhodné pro lidi, kteří sledují svůj příjem sacharidů.
 3. Bezlepkové: Shirataki nudle jsou bezlepkové, což je vhodné pro lidi s celiakií nebo s citlivostí na lepek.
 4. Textura a chuť: Shirataki nudle mají unikátní texturu. Jsou průhledné, gumové a mají neutrální chuť. Tato neutrální chuť umožňuje absorbovat aroma a chuť z omáček a koření, které jsou k nim přidány.
 5. Dietní výhody: Díky své nízkokalorické a nízkosacharidové povaze jsou shirataki nudle často zařazovány do diet s nízkým obsahem kalorií nebo sacharidů. Mohou pomoci snížit celkový příjem kalorií a sacharidů v jídle.
 6. Zdravotní benefity: Shirataki nudle obsahují vlákninu, která může podporovat trávení a pocit sytosti. Konjacový kořen obsahuje také glukomannan, druh rozpustné vlákniny, která může mít zdravotní výhody.
 7. Příprava: Shirataki nudle jsou obvykle balené v tekutině, kterou je třeba opláchnout pod studenou vodou před použitím. Následně můžete tyto nudle připravit různými způsoby, například vařením, smažením nebo přidáním do polévky.

Shirataki nudle se staly populárními mezi lidmi, kteří chtějí snížit svůj příjem kalorií a sacharidů, a také mezi těmi, kteří praktikují různé druhy diet. Jsou však vhodné pro všechny, kteří chtějí experimentovat s novými chutěmi a texturami v kuchyni.

Při použití tofu shirataki v receptech se často doporučuje důkladně opláchnout nudle, aby se odstranila specifická vůně, kterou mohou mít kvůli konjacu. Poté můžete kreativně experimentovat s různými omáčkami a přísadami, aby se vám pokrm líbil.

Tofu shirataki

Zdravá, skvělá těstovina vyrobená smícháním kořene Konnyaku. Neobsahuje žádnou kalorii a uhlohydráty, proto jsou vhodné pro ty kdo drží dietu. Dají se použít do polévek, do oblíbených omáček nebo do salátů.

Nudle stačí propláchnout ve vodě a čas vaření činní pouhé 2 minuty. Dále neobsahují žádný cholesterol, cukr, glutaman, mléko. Obsahují vlákninu a 10% vápníku. Jsou vhodné pro vegetariány.

Jelikož nudle neobsahují lepek ani mléko, mohou je lidé, kteří drží bezlepkovou dietu.

Srovnání

TOFU SHIRATAKI                                                                          TRADIČNÍ NUDLE

Energie                                    14 kcal                                                 159 kcal

Protein                                     0,7g                                                       6,6g

Sacharidy                                 0,6g                                                      31,8g

 – včetně cukru                        0,0g                                                       0,6g

Tuk                                          0,5g                                                       1,5g

 – včetně nasy. mast. kyselin   0,1g                                                       0,3g

Vláknina                                  1,9g                                                        1,9g

Sodík                                    0,013g                                                   0,016g     

Těstovinový salát s hrozny a tuňákem – recept

Následující recept je jen příkladem, jak lze připravit shirataki nudle. Můžete je upravit podle svých osobních preferencí, přidávat oblíbené ingredience a experimentovat s různými omáčkami a kořením.

Shirataki nudle jsou vynikajícím způsobem, jak snížit kalorický příjem v jídle a přitom si zachovat skvělou chuť a texturu.

Suroviny:

 • 2 sáčky Shirataki Špagety Tofu nudle
 • ¼ šálku pistácií
 • ½ stroužku česneku, nasekaného
 • ¼ zralé avokádo
 • ½ šálku červených hroznů
 • ½ šálku sušené brusinky
 • 2 lžíce řecké bílého jogurtu
 • tuňák
 • 1 stonek nasekaného celeru
 • 1 lžíce balsamikového octa
 • špetku sušeného oregána
 • sůl a pepř podle chuti

Postup:
Nudle opláchněte ve vodě a vařte 2 minuty, nechte vychladnout.Ve středně velké míse smíchejte těstoviny, pistácie, česnek, hroznové víno, sušené brusinky, tuňáka, celer, sušené oregano sůl a pepř. Dobře promíchejte.

V malé misce smíchejte avokádo, balsamicový ocet, řecký jogurt. O střední rychlosti po dobu 1 minuty ušlehejte tyčovým mixérem. Takto připravenou směs jemně vmíchejte do těstovin.

Podávejte chlazené.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang