Půjčka bez výpisu z účtu a bez bankovního účtu

Půjčky

Kdo má nějaký vroubek v úvěrové historii, může to mít s žádostí o půjčku složité. Na banky může rovnou zapomenout. Proto se tu naskýtá možnost půjčky bez výpisu z účtu a půjčky bez bankovního účtu. Co je to vlastně půjčka? A dá se opravdu najít půjčka bez účtu?

Půjčit si peníze je v dnešní době poměrně snadné. Avšak někdy může dojít k zádrhelu. Banky totiž požadují výpis z registru dlužníků, ručitele a podobné nepříjemnosti.

Nebankovní instituce však nechtějí prakticky nic. Jen jméno, adresu trvalého bydliště a číslo bankovního účtu. Půjčka na OP je jistotou pro ty, kdo mají nějaké hříchy v úvěrové minulosti. S pomocí půjčky na OP si lze snadno splnit svůj sen nebo například vyměnit rozbitý spotřebič za nový. Proto jsou nebankovní půjčky tak oblíbené.

Co je to půjčka?

Půjčka je převod peněz od věřitele k dlužníkovi. Půjčka je finanční závazek, kterým se věřitel zavazuje půjčit peníze na určitou dobu a za určitých podmínek a dlužník se zavazuje půjčenou částku vrátit podle smlouvy upravené podle občanského zákoníku.

Půjčka je spjatá s lidstvem snad odnepaměti. Může být dobrým sluhou, a zároveň špatným pánem. Vhodně zvolená půjčka může člověku pomoci dostat se z hrozivé finanční situace, avšak nevýhodný úvěr tuto finanční situaci významně zhorší a člověk se kvůli němu dostane do dluhové pasti.

Získat úvěr je poměrně snadné, na druhou stranu se musí řádně splácet. Některé společnosti nabízí vysoké částky i klientům, kteří mají horší bonitu a právě proto je důležité, aby si dobře propočítali, zda půjčka nezatíží jejich rozpočet a budou schopni půjčku včas a pravidelně splácet.

Finanční problém je nejlepší řešit úvěrem na to určeným (půjčka na auto či leasing jsou lepší a výhodnější než neúčelová půjčka na koupi auta). Pro financování podnikání je dobrá podnikatelská půjčka.

Banky nabízí mnohem výhodnější úvěry než nebankovní instituce, a pokud člověk nemá negativní záznam v registru, měl by zkusit právě půjčku v bance. Důvěryhodné jsou také nebankovní instituce, které jsou členem ČLFA.

Nejvýhodnější nabídka se dá zjistit pomocí internetového srovnávače, který klientovi nabídne ucelený přehled nabídek různých společností, a to zcela zdarma a online.

Půjčka bez výpisu z účtu

Pojem půjčka bez výpisu z účtu může znít nevěrohodně, nicméně takové půjčky skutečně existují. Těm, kteří potřebují krátkodobou půjčku ihned, mohou tyto půjčky poskytnout rychlý přístup k finančním prostředkům bez nutnosti doložení výpisu z účtu.

Pro ty, kteří váhají, zda si vzít půjčku od banky, je tento typ půjčky obzvláště lákavý, protože je flexibilnější. Ve světě, kde i lidé s perfektní bonitou mohou mít problém získat půjčku od banky, poskytuje tato alternativa možnost, jak získat peníze snadněji.

Věřitelé poskytující půjčku bez výpisu z účtu mají často méně požadavků než banky. Mezi ně patří např. to, že nebudou požadovat výpisy z bankovního účtu ani jiné dokládání příjmů. Naopak vyžadují doklad totožnosti, např. občanský průkaz nebo řidičský průkaz, cestovní pas atd. Dále příliš nezkoumají klientovu finanční historii.

Požadavky pro získání půjčky bez výpisu z účtu jsou méně přísné. Lidé, kteří nedávno změnili zaměstnání a jejich pravidelný příjem kolísá, tak mají šanci získat také tuto půjčku jako ostatní.

Půjčka bez výpisu z účtu je pro lidi velice atraktivní, avšak má i své nevýhody, např. vyšší úrokové sazby nebo poplatky za vyřízení.

Půjčka bez bankovního účtu

Jak se mění doba, mění se i finanční prostředí. Dnes je k dispozici více nabídek, než tomu bývalo v minulosti. Jednou z takových možností je i půjčka bez bankovního účtu.

Půjčka bez vlastního účtu je půjčka, u které není nutnost mít založený bankovní účet v tuzemské bance. Půjčené peníze lze použít na cokoliv. Žádost je mnohem jednodušší a rychlejší, než je tomu u bank. Klient musí při žádání o půjčku poskytnout přehled svých příjmů a výdajů.

Žádost se vyplňuje online. Věřitel může vyžadovat souhlas ke kontrole jeho úvěruschopnosti nebo k ověření trvalého bydliště a dalších osobních údajů. Po schválení žádosti jsou peníze vypláceny během několika dní. U splácení půjčky je možnost si sestavit splátkový kalendář.

Půjčka bez vlastního účtu

V dnešním rychlém světě je někdy jedinou možností, jak pokrýt nečekané výdaje, právě půjčka. Jenže co dělat, když žadatel nemá vlastní bankovní účet?

Existuje několik způsobů, jak si půjčit, i když je člověk bez vlastního účtu:

 • půjčka před výplatou
 • osobní půjčka
 • zastavárny
 • družstevní záložny
 • přátelé a rodina

Bez ohledu na to, jaký typ půjčky si člověk vybere, by měl mít na paměti, že musí být stále finančně zodpovědný.

Půjčka před výplatou

Půjčka před výplatou je malá, krátkodobá půjčka online ve výši zhruba od 500 do 5 000 až 10 000 Kč. Splatnost je od několika málo dní až po měsíc, kdy má navíc člověk možnost si tuto půjčku nechat za poplatek prodloužit, a to často až třikrát.

Peníze do výplaty jsou velká pomoc především pro ty, kteří mají problém například s tím, že jim několik měsíců nepřijde výplata, nebo mají nepravidelné příjmy. Půjčka do výplaty jim usnadní život a ulehčí rozhodování.

Osobní půjčka

Osobní půjčka je klasický spotřebitelský úvěr, který je omezený výší a dobou splatnosti. Osobní půjčky si berou hlavně lidé s vynikající bonitou a platební morálkou. Osobní půjčka je neúčelový úvěr, což znamená, že ji lze sjednat na cokoliv. Např.:

 • ke koupi automobilu
 • k rekonstrukci bydlení
 • k pořízení dovolené
 • k úpravám na zahradě atd.

Tuto půjčku lze použít na důležité i zbytečné věci. Přesto je vhodné myslet na to, že půjčovat by si měl člověk podle zásad bezpečného úvěrování:

 1. půjčovat si jen na nezbytné věci
 2. půjčovat si jen tehdy, pokud má člověk na splacení
 3. půjčovat si jen na věci, u nichž je životnost delší než doba splatnosti

Při výběru osobní půjčky je důležité porovnávat úrok, RPSN, dobu splatnosti a výši půjčky. Využít se může i online porovnávač, který seskupí jednotlivé nabídky do přehledného výpisu i s jednotlivými požadovanými parametry.

Zastavárny

Zastavárny fungují tak, že od klienta vykoupí nabízenou věc a vyplatí za ni část její hodnoty – mezi 25 až 60 %. Zároveň dají klientovi čas (obvykle 1 týden) na splacení celé částky i s úrokem. Dotyčný pak zastavenou věc získá zpátky. V opačném případě se musí zaplatit smluvené úroky a požádat o prodloužení smlouvy.

Pokud se zapůjčené prostředky nepodaří zaplatit včas i s úroky, klient o zastavenou věc přijde a zastavárna ji pak odprodá za mnohem vyšší cenu, než za jakou ji vykoupila.

Zastavárny nejsou moc výhodné z těchto důvodů:

 • nízký objem půjčky
 • vysoká úroková sazba

Člověk dostane pouze 25-60 % z hodnoty zastavené věci, nejčastěji se jedná o mobilní telefon či další elektroniku, domácí spotřebiče, šperky, umělecká díla atd. Úrok se pohybuje mezi 3 až 10 % týdně.

Družstevní záložny

Družstevní záložny (spořitelní družstva nebo kampeličky) jsou družstva, jejichž činností je primárně přijímání vkladů, poskytování úvěrů a dalších finančních produktů. Tyto služby jsou poskytovány pouze členům družstva, kteří družstevní záložnu společně vlastní a řídí.

V roce 2001 byla založena Asociace družstevních záložen, která měla na starost vylepšit obraz kampeliček v České republice a společný postup spřízněných záložen v době přípravy harmonizace zákona č. 87/1995 Sb., o úvěrních a spořitelních družstev. Od roku 2006 dohlíží na družstevní záložny ČNB.

Kampeličky dnes musí splňovat požadavky, jako je základní kapitál nejméně 35 mil. Kč a povolení k působení v ČR od ČNB.

Banka vs. Družstevní záložna

Zákazníci u bank jsou klienti, zatímco u záložen členové. Člověk, který chce využít služeb záložen, musí být jejich členem. K tomu postačí podepsat přihlášku, složit členský vklad, příp. zápisné či vstupní vklad. Částka se většinou pohybuje mezi 1 a 1 000 Kč.

Výhody členství vyplývají ze stanov každého družstva. Může jít např. o právo na informace o hospodaření záložny, právo účastnit se členské schůze nebo právo klást dotazy představitelům záložny.

Přátelé a rodina

Nejsnadnější a nejrychlejší způsob, jak přijít k penězům, je požádat o peníze někoho z rodiny nebo nejbližších přátel. Zde záleží na tom, jaký vztah s nimi člověk má a jestli tu panuje důvěra a spolehlivost. Na formě splácení nebo vrácení peněz se dá dohodnout podstatně lépe, když spolupracují a jsou ochotné obě strany najednou.

Půjčka od rodiny a přátel je často bez úroků a má velmi volná pravidla. Na druhou stranu může mít svá úskalí a často se negativně podepíše na vzájemných vztazích. Půjčování peněz se v tomto případě považuje za víceméně běžné a za slušnost.

I půjčka v rodině by měla mít jasná pravidla, která stanovuje písemná smlouva. K výhodám této půjčky patří zejména:

 • jednoduchost
 • nulové úroky
 • možnost splácet, kdy se to hodí

Dohoda by měla vyhovovat oběma stranám a měla by být dodržována. Mezi hlavní nevýhody půjčky mezi rodinnými příslušníky či přáteli patří:

 • absence smlouvy – v budoucnu mohou nastat komplikace ohledně splácení, bez smlouvy je těžké doložit, co bylo dohodnuto/porušeno
 • citové pouto – citové vydírání dlužníkem při nesplácení

Jedni staví rodinu nebo přátele na první místo a mají motivaci peníze co nejdříve splatit. Pro druhé jsou peníze bohužel přednější.

Půjčka bez ověření účtu

S půjčkou bez ověření účtu má zájemce možnost požádat o rychlé a výhodné financování během několika minut. Pryč jsou doby čekání v dlouhých frontách na schválení půjčky a prodírání se papírováním. Tato půjčka je dostupná online – rychle a snadno.

U půjčky bez ověření účtu nikdo po klientovi nechce potvrzení o příjmu, doklad o vlastnictví účtu či jiných finančních údajích, natož prokazování schopnosti splácet. Místo toho se věřitel může zaměřit na jiné faktory, jako je např. klientovo úvěrové skóre.

Úvěrové skóre slouží jako měřítko při určování důvěryhodnosti žadatele o půjčku. Úvěrové skóre souvisí s úvěruschopností, tzv. bonitou. Jedná se o výpočet bonity žadatele o úvěr, pojem „scoring“ nebo „rating“ označuje samotný proces výpočtu.

S půjčkou bez ověření účtu se žadatel o půjčku nemusí zabývat dlouhým seznamem dokumentů k ověřování. U této půjčky lze také využít dobré kreditní skóre. Poskytovatel půjčky posuzuje budoucí klienty na základě jejich kreditního skóre. Není to však podmínka pro získání půjčky, i lidé se špatnou bonitou mají šanci na úvěr.

Kreditní skóre je číslo, které je výsledkem kreditního hodnocení. Je to bodovací systém (kreditní model) do kterého mohou vstupovat různé proměnné – věk, adresa, půjčky u dalších věřitelů, negativní záznamy v registrech, příjmy, výdaje atd. Kreditní skóre se sleduje hlavně u podnikatelského úvěru.

Půjčka bez ověření účtu bývá dostupná bez skrytých poplatků a provizí. Celý proces schvalování a vyřízení je rychlý a pohodlný, dlužníkům nabízí rychlé a snadné řešení jejich finančních potřeb.

Půjčka na OP

Půjčka na OP neboli půjčka na občanský průkaz je jedna z nejsnadnějších půjček na našem trhu. K vyřízení stačí pouze jeden doklad totožnosti, kterým je právě občanský průkaz.

Půjčky na OP garantují půjčku na OP ještě dnes – jsou to oblíbené nebankovní a neúčelové půjčky, které jsou hodně rychlé, a jak hlásá pojem „ještě dnes“, peníze má klient na účtu během 24 hodin.

Půjčky na OP ještě dnes jsou nejlepším řešením, které se nabízí i přes vyšší RPSN. U půjček na číslo OP se jedná o malé částky poskytované klientům vyplácené hotově nebo na účet a není potřeba ručitele.

Člověk podá žádost, doloží OP a pak už jen čeká na pozitivní/negativní odpověď schvalovacího procesu.

Půjčka na číslo OP má tyto výhody:

 • stačí OP
 • rychlá
 • bez registru
 • bez ručení
 • bezúčelová

Půjčka na číslo OP je vhodná pro všechny žadatele o půjčku, kteří si chtějí či potřebují půjčit snadno, rychle a bez papírování a kteří již byli odmítnuti u jiných institucí.

Mezi nevýhody patří:

 • různé druhy poplatků
 • vyšší RPSN

Mnoho nebankovních poskytovatelů vyžaduje uhrazení poplatku za schválení žádosti, za mimořádné splátky nebo za předčasné splacení úvěru.

Půjčka na OP bez doložení příjmu

Získat půjčku bez stálého stabilního příjmu bývá těžké. Řešením může být půjčka na OP bez doložení příjmu. K žádosti o půjčku je zapotřebí pouze občanského průkazu. Tato půjčka je snadná a rychlá a nemusí se dokládat další dokumenty.

Největší výhodou půjčky je její snadné získání. Není vyžadováno prověřování žadatele a doba vyřízení je obvykle krátká. Schválení je založeno na informacích z občanského průkazu dlužníka.

Lidem, kteří nemají stálý příjem, se otevírá možnost vzít si hotovostní půjčku na OP bez doložení příjmu, protože nemusí předkládat výpisy z bankovního účtu ani výplatní pásky.

Nevýhodou bývá vyšší úrok. Poskytovatelé půjček považují tuto půjčku za vysoce rizikovou, a proto stanovují vysoký úrok oproti jiným půjčkám. Kromě vysokého úroku se platí i vyšší měsíční splátky nebo jiné poplatky.

Doložení příjmů je klíčová součást posuzování bonity klienta. Pro poskytnutí úvěru musí mít banka nebo jiná instituce jistotu, že klient je schopen úvěr splácet. Důležité jsou jak příjmy, tak i výdaje.

Půjčka na OP s exekucí

Půjčka na OP s exekucí je krátkodobá půjčka poskytovaná dlužníkovi oproti jeho občanskému průkazu.

Tato půjčka dává šanci na získání peněz lidem, kteří mají dluhy, jsou v insolvenci nebo exekuci a nikde jinde by jim už nepůjčili. Oproti tomu mají vysoké úroky a krátkou dobu splácení a člověk se může kvůli půjčce na OP s exekucí dostat hlouběji do dluhové pasti.

V případě nesplácení půjčky hrozí dlužníkovi další exekuce. Dlužník bude mít další záznam v registru dlužníků a v budoucnu bude mít ještě větší problém získat nový úvěr. Pokud nebude splácet včas, budou mu vyměřeny poplatky za prodlení a penále, což cenu původního úvěru značně navýší.

Půjčka na OP s exekucí je vhodná půjčka pro problémové klienty a nabízí několik výhod: exekuce není problém, stačí jediný doklad k žádosti (OP), nevadí ani negativní záznamy v registru dlužníků, vše je online bez papírování a žádost je vyhodnocena obratem.

Rychlá půjčka na splátky

Spousta lidí neumí vyjít se svými penězi do další výplaty a potřebovala by rychle peníze navíc. Rychlá půjčka na splátky by mohla být dočasným řešením. Půjčka na splátky je úvěr, kde se peníze získají jednorázově a poté se po určitou dobu splácí nazpátek. Část peněz ze splátky jde na úhradu úroků a zbytek na úhradu jistiny.

U některých půjček může docházet ke změně úrokové sazby v průběhu splácení, např. u hypoték. Do půjček na splátky patří:

 • půjčka na koupi domu/bytu
 • půjčka na auto
 • osobní půjčka (spotřebitelský úvěr)
 • studentská půjčka

Úvěry lze dále rozdělit podle toho, jestli klient ručí nebo neručí nějakou zástavou.

U půjček na splátky se obecně platí vyšší úroky a poplatky (sankce za opožděnou splátku). Nakupování na splátky má i řadu výhod:

 • kupovaný výrobek lze odnést hned
 • klient nečeká na výplatu
 • schválení probíhá online a trvá jen pár minut
 • vyřizování z pohodlí domova
 • zákazník si může nastavit výši splátky a délku splácení
 • podpis smlouvy při převzetí zboží

Půjčit si na splátky je výhodné, když si člověk potřebuje koupit dražší věc a zrovna nemá dostatek financí. Půjčka na splátky se dá využít jak na nové, tak na zlevněné zboží.

Krátkodobá půjčka ihned

Krátkodobá půjčka ihned je ideální řešení pro ty, co se dostali do finanční nouze. Je to půjčka, která se musí rychle splatit, a to v řádu několika týdnu či měsíců. Klient nemusí zastavovat svůj majetek ani hledat ručitele.

Částka, která se dá půjčit, se pohybuje v nižších číslech. Klient musí být schopen peníze co nejdříve vrátit. Nevyhne se ani poplatkům nebo vysokým úrokům vzhledem ke krátké době trvání půjčky. Krátkodobé půjčky ihned se dají sjednat online.

Mikropůjčky

Mikropůjčky jsou úvěry s nízkou částkou (do 5 000 Kč) a krátkou dobou splácení (do 45 dnů). Velkou nevýhodou mikropůjček je vysoká úroková sazba.

Společnosti nabízející mikropůjčky účtují vysoké poplatky za prodloužení splatnosti půjčky nebo za zpožděnou platbu. Pokud člověk může, raději by se měl tomuto typu půjčky obloukem vyhnout.

Mikropůjčka by měla být zvažována jako poslední možnost. Není vhodná na splácení jiných dluhů.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang