Jak mít spoustu knih v jedné? Pomůže čtečka

TV, foto, audio-video

Spousta lidí co cestuje veřejnou dopravou využívá čtení knih ke krácení dlouhé chvíle. Klasická kniha má své kouzlo. Avšak při cestování se kniha může stát spíše přítěží. S vývojem doby ale přicházejí moderní technologie jako např. elektronické knihy. Čtenáře nadchne zejména díky velikosti, lehké váze a množství knih v jednom.

Není nic lepšího než ušetřit svá záda zbytečným taháním těžkých knih. Využijte elektronické čtečky knih Pocketbook Touch 622. Tato kvalitní čtečka elektronických knih v sobě kombinuje ty nejlepší a nejdůležitější charakteristiky dnešní moderní čtečky.

Displej 6”, s rozlišením 800×600 pixelů, je vyroben na základě technologie “elektronického papíru” E Ink. tzn. vizuální shodu s papírovou stránkou. Tedy že displej je neaktivní, používá se pouze odražené světlo. U těchto displejů nedochází ke kmitání, tudíž se vaše oči při čtení unaví méně než u klasických PC. Ovládání je velmi snadné díky dotykovému displeji.

Čtenáři využijí hlavně vnitřní pamět 128 MB pro desítky knih. Pokud Vám paměť nestačí, je zde slot pro microSD karty. Pro přenos dat je zde USB slot. Čtečka Pocketbook Touch 622 využijete klidně i v internetové kavárně díky připojení Wi-Fi.

Kromě toho čtečka vydrží až 8 000 stran, téměř měsíc bez využití Wi-Fi. A teď to nejlepší, čtečka podporuje až 15 textových formátů a funkci převodu textu do mluveného slova Text-to-Speech, která přečte knihu ve 4 jazycích z 26 dostupných pro stahování z webu.

Zajímavosti o knihách

Knihy jsou úžasným zdrojem moudrosti, dobrodružství a fantazie. Kromě samotného obsahu se skrývají mnohé zajímavosti a fakta, která mohou být pro čtenáře i nadšence literatury stejně fascinující. Pojďme se tedy podívat na několik zajímavostí týkajících se knih.

Nejdelší kniha na světě

Podle Guinessovy knihy rekordů je nejdelší knihou na světě román „A la recherche du temps perdu“ (Ve hledání ztraceného času) od francouzského spisovatele Marcela Prousta. Tato kniha má celkem 13 svazků a její délka činí přes 9 000 stran! Začal ji psát v roce 1909 a dokončil ji až v roce 1922. Je to monumentalní dílo, které zahrnuje Proustovy reflexe, vzpomínky a filozofické myšlenky.

Nejkratší kniha na světě

Naopak nejkratší knihou na světě je „The Dinglehopper Cookbook“ (Kuchařka Dinglehopper) od Melissy Tyndall. Tato kniha, která vychází z pohádky Kráska a zvíře od Disneye, obsahuje pouhých 30 slov a je určena pro děti.

První tištěná kniha

První kniha vytištěná pomocí knihtisku je známá jako Gutenbergova Bible. Byla vytištěna v roce 1455 německým knihtiskařem Johannem Gutenbergem a stala se zlomovým bodem ve vývoji knižní kultury.

Nejprodávanější kniha

Nejprodávanější knihou v historii je Bible. Její prodejnost je odhadována na miliardy kusů po celém světě. Bible je posvátný text pro křesťany a je k dispozici ve více než 500 různých jazycích.

Nejméně prodávaná kniha

Naopak nejméně prodávanou knihou na světě je kniha s názvem „Bombilla“ od Mela Melishia. Tato kniha byla vydána pouze v jediném exempláři v roce 1999. Autor si záměrně zvolil tuto taktiku jako umělecký projekt.

Nejstarší písemnost

Nejstarší dochovanou zaznamenanou formou písma je klín psaní. Toto písmo bylo používáno ve starověké Mezopotámii (dnešní Irák) již před více než 5000 lety. Klínové písmo se vyvinulo ze zvířecích a geometrických symbolů a bylo vyryto do hliněných tabulek.

Nejvíce přeložená kniha

Dílo „Don Quijote“ od španělského spisovatele Miguela de Cervantese je považováno za nejvíce přeloženou knihu v historii. Tento klasický román o dobrodružstvích rytíře Dona Quijota a jeho věrného sluhu Sáncha Pansy byl přeložen do více než 50 jazyků.

Největší knihovna na světě

Největší knihovnou na světě je Kongresová knihovna Spojených států amerických. Nachází se ve Washingtonu, D.C. a její sbírka obsahuje více než 170 milionů knih, časopisů, map, fotografií a dalších dokumentů. Kongresová knihovna je také domovem mnoha vzácných rukopisů a historických dokumentů, včetně originálního vydání Deklarace nezávislosti a Ústavy Spojených států.

Knihy jsou prostředkem, který nás transportuje do různých světů a nabízí nám nekonečné možnosti. Zajímavosti spojené s knihami nám ukazují, jak jsou přítomné ve společnosti a jak mohou být předmětem obdivu a fascinace. Ať už máte rádi dlouhé epické romány nebo krátké pohádky, knihy jsou bezpochyby jedním z nejcennějších darů, které lidstvo kdy vytvořilo.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang