Styl a výkon – Televizor Philips 37PFL5603D, LCD

TV, foto, audio-video

Už jen málokdo doma nevlastní alespoň jeden televizor a pokud tomu tak je, je to spíše z přesvědčení, než z pouhé nedostupnosti či cenové náročnosti těchto výrobků. Mezi přední výrobce televizorů patří bezpochyby firma Philips. Jejich výrobky přinášejí na trh propojení stylu a výkonu, což vytváří dokonalý zážitek.

Díky kombinaci obrazovky Full HD 1080p, technologie Pixel Plus HD engine a fantastického neviditelného zvukového systému, poskytují jejich ploché televizory oslnivý design a mimořádný výkon na dlouhá léta. A o který že televizor například jde? Philips 37PFL5603D, LCD, který máte možnost nakoupit v našem internetovém obchodě.

Televizory Philips se mohou pyšnit několika zajímavými faktory: Technologie Perfect Pixel HD Engine disponuje výkonným vysokorychlostním zpracováním, které je nutné pro zajištění dokonalé ostrosti, přirozeného pohybu, živých barev a prvotřídního kontrastu. Každý pixel je zdokonalen tak, aby mohlo vzniknout nejlepší možné sladění obrazu.

Jeho výsledkem je perfektní přirozený obraz. Důležitý pro telvizor je také jeho design, aby přesně zapadl do vaší moderní domácnosti. Minimalistický vzhled designu použitého u televizorů s plochou obrazovkou kombinuje zakulacené křivky s čistými materiály a světlem. Výsledkem je harmonický luxusní dojem, který je možné začlenit do každého interiéru.

Kromě perfektního obrazu a vzhledu je i na televizorech podstatný zvuk, aby vám neunikl opravdu žádný detail z vašeho oblíbeného filmu či pořadu. I tady si Philips poradil. Jeho televizory mají konečně elegantní kompaktní design se zabudovaným zvukem, který nedělá žádné kompromisy, co se týče výkonu. Jedinečný systém Invisible Sound společnosti Philips přináší prvotřídní zvuk a dokonalé basy bez nevzhledných reproduktorů.

A čím vlastně vyniká model televizoru Philips 37PFL5603D, LCD? Určitě obrazovkou Full HD, která nabízí širokoúhlé rozlišení 1920 x 1080p, což představuje nejvyšší rozlišení pro nejlepší kvalitu obrazu. Je plně připravena pro budoucí vylepšení, jelikož podporuje signály s rozlišením 1080p ze všech zdrojů, včetně nejnovějších, např. Blu-ray a pokročilé HD herní konzole. Zpracování signálu je podstatně vylepšeno, aby podporovalo vyšší kvalitu signálu a rozlišení.

Poskytuje skvělý obraz Progressive Scan bez blikání s vynikajícím jasem a barvami. Bohaté a přirozené barvy z nejpokročilejšího systému zpracování barev jsou také předností této televize. Tříbarevné kanály (RGB) jsou optimalizovány pomocí 10bitového rozlišení, což představuje celkem 28,9 miliard barev. Výsledkem jsou bohaté barvy se zachovanou vynikající ostrostí. Pokročilé algoritmy detekují jemné barevné stíny, pleťové odstíny a zpracují je tak, abyste viděli co nejpřirozenější barvy.

Dynamický kontrast 44000:1 pro neuvěřitelné bohaté detaily černé je tu také pro vás, pokud požadujete plochý LCD displej s nejvyšším kontrastem a nejzářivějším obrazem. Zářivý obraz je výsledkem zdokonaleného zpracování vysokopásmového videa od společnosti Philips v kombinaci s jedinečným extrémním tlumením a technologií pro zvýraznění podsvícení.

Dynamický kontrast zvyšuje kontrast s vynikající úrovní černé a přesným ohraničením stínů a barev. Poskytuje jasný, živý obraz s nejvyšším kontrastem a zářivými barvami.

Čistý a silný zvuk zajišťuje technologie Virtual Dolby Digital pro zpracování zvuku a pro dokonalejší prostorové zvukové efekty, které vytvářejí stejný dojem jako systém Dolby Pro Logic bez přídavných zadních reproduktorů. Budete zcela vtaženi do děje na televizní obrazovce.

Motto firmy Philips zní: Připojte, nainstalujte a užívejte si. Proto své televizory vybavila bohatou výbavou a možnostmi připojení externích zdrojů. Konektor USB umožňuje přístup k fotografiím ve formátu jpeg a hudbě ve formátu mp3 uložených na většině flash discích USB (USB paměťové zařízení). Připojte disk USB ke konektoru na straně televizoru a získejte přístup k souborům s fotografiemi a hudbou.

Díky této funkci je prohlížení a sdílení fotografií a hudby snadné. Rozhraní HDMI poskytuje nekomprimované digitální připojení RGB ze zdroje na obrazovku pro dokonalou kvalitu obrazu. HDMI inteligentně zprostředkuje maximální rozlišení ze zdrojového zařízení. Zařízení HDMI je plně zpětně kompatibilní se zdroji DVI a obsahuje digitální audio.

HDMI obsahuje ochranu kopírování HDCP. Se třemi vstupy HDMI na zadní straně a 1 vstupem HDMI na straně televizoru můžete připojit více zdrojů HD, například settop box HD, přehrávač Blu-ray, herní konzoli nebo digitální videokameru. Váš televizor je tedy zcela připraven na budoucnost ve znamení HD. A v neposlední řadě rozhraní HDMI poskytuje nekomprimované digitální připojení RGB ze zdroje na obrazovku pro dokonalou kvalitu obrazu.

HDMI inteligentně zprostředkuje maximální rozlišení ze zdrojového zařízení. Zařízení HDMI je plně zpětně kompatibilní se zdroji DVI a obsahuje digitální audio. HDMI obsahuje ochranu kopírování HDCP. Se třemi vstupy HDMI na zadní straně a 1 vstupem HDMI na straně televizoru můžete připojit více zdrojů HD, například settop box HD, přehrávač Blu-ray, herní konzoli nebo digitální videokameru. Váš televizor je zcela připraven na budoucnost ve znamení HD.

Digitální svět klade na současné televizory ještě jeden nárok a ani tady televizor Philips 37PFL5603D, LCD nekulhá za konkurencí. Integrovaný digitální tuner DVB-T umožňuje příjem digitálního pozemního televizního vysílání, které můžete sledovat nebo nahrávat. To znamená, že nepotřebujete dodatečný přijímač a dodatečné kabely.

S televizorem Philips 37PFL5603D, LCD se vám dostane do ruky skutečně stylový a výkonný výrobek na něhož je radost pohledět a je radost ho i poslouchat.

Historie televize: Od prvních kroků až po současnost

Televize se stala nedílnou součástí našeho každodenního života. Její přítomnost je tak samozřejmá, že si jen málokdo dokáže představit den bez sledování oblíbených pořadů, zpravodajství či filmů. Ale jak se televize dostala tam, kde je dnes? Přečtěte si přehled historie televize, od jejích prvních kroků až po současnost.

Již v 19. století vznikly první pokusy o televizní přenos obrazu. Nicméně skutečný průlom v této oblasti nastal až v první polovině 20. století. Roku 1927 představil americký vynálezce Philo Farnsworth první úspěšný systém elektronické televize. Tento systém pracoval s elektronkami a umožňoval přenos obrazu pomocí elektrických signálů. Bylo to revoluční zjištění, které položilo základy moderní televize.

V roce 1936 byl v Londýně představen první veřejný televizní vysílač BBC. Vysílalo se pouze několik hodin denně, a to převážně zábavné programy, zpravodajství a některé sportovní události. Během druhé světové války však vysílání televize ustalo, protože bylo potřeba využít veškerou energii pro válečné účely.

Po skončení války se vývoj televize opět rozběhl a začaly se otevírat nové televizní stanice. Prvním komerčním televizním kanálem v USA se stala NBC, která začala vysílat v roce 1948. Rychle se rozvíjely i další stanice po celém světě, a televize se stala nedílnou součástí každodenního života pro mnoho lidí.

V průběhu let se technologie televize neustále zdokonalovala. V roce 1950 bylo zavedeno vysílání barevné televize, které nahradilo dosavadní černobílé vysílání. Tato inovace umožnila divákům sledovat obrazovky plné živých a sytých barev, což byl další velký krok vpřed.

Další významný mezník v historii televize nastal v 80. a 90. letech s rozvojem kabelového televizního vysílání. Kabelová televize umožnila divákům přístup ke stovkám kanálů a výběru z široké škály programů. Tím se televize stala ještě více personalizovanou a přizpůsobenou potřebám jednotlivých diváků.

S příchodem 21. století se technologie televize opět posunula na další úroveň. S rozvojem internetu se začala prosazovat IPTV (Internet Protocol Television), což je televizní vysílání prostřednictvím internetu. Tento způsob vysílání umožňuje divákům sledovat své oblíbené pořady nejen na televizní obrazovce, ale také na počítačích, mobilních telefonech a jiných zařízeních.

Dnes máme k dispozici různé platformy a služby, které nám umožňují streamovat filmy, seriály a další obsah přímo na naše zařízení. Služby jako Netflix, Hulu nebo Amazon Prime Video se staly oblíbenými mezi diváky po celém světě. Televize se tak stala nejen prostředkem zábavy, ale také zdrojem informací a vzdělání.

Historie televize je plná inovací a technologických pokroků. Co začalo jako vědecký experiment a pokusy se postupně stalo nedílnou součástí našeho každodenního života. Dnes si nemusíme představovat večer bez sledování oblíbeného seriálu nebo fotbalového zápasu. Televize se stále vyvíjí a je zajímavé sledovat, jaké novinky a změny nám budou přinášet v budoucnosti.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang