Trocha prestiže do kuchyně

Domácnost a nábytek

Možná jste nikdy nepřemýšleli nad tím, jak moc důležitý je ve Vaší kuchyni takový dřez. I přesto, že vlastníte myčku nádobí, práci u dřezu se zkrátka nevyhnete. Proto byste měli klást nemalý důraz na výběr právě této části kuchyně. A my si dnes představíme jednu velice prestižní značku.

Jedná se o  značku Astracast, jež se výrobou dřezů zabývá již 21 let. Můžete tedy s jistotou očekávat kvalitu, spolehlivost a neustálé zdokonalování. Velice zajímavý modelem s široké nabídky, je dřez Astracast Logica 1.5 v provedení graphite grey. Jedná se o jeden a půl vaničkový dřez, jež svou funkčnost zkrátka nezapře a lze ji navíc ještě podpořit vybraným příslušenstvím.

Dřez Astracast Logica 1.5 je granitový dřez, jež je vyrobený z těch nejlepších surovin a vyniká především svou odolností a snadnou údržbou. Nemusíte se tak bát trochu hrubšího zacházení, které někdy v kuchyni nechybí. Dřez je také vybaven systémem pop-up, který umožňuje ovládat odtok vody mimo samotnou vanu.

Aby ne až tak oblíbený čas strávený u dřezu, byl co nejvíce zpříjemní, je možno dokoupit k dřezu Astracast Logica 1.5 další příslušenství, které Vám nekonečné omývání zeleniny a přípravu surovin co nejvíce ulehčí. Jedná se o cedící misku a skleněnou sekací desku. Dokoupit lze i set roštu. Teď už jen stačí dokoupit nějakou parádní baterii a uvidíte, že se Vaše kuchyně se pomalu začne proměňovat v profesionální království.

Zajímavosti o kuchyňském dřezu

Kuchyňský dřez je velmi důležitým prvkem každé kuchyně. Slouží k mytí nádobí, ovoce a zeleniny, přípravě jídel a mnoha dalším úkolům. Možná byste si mysleli, že o dřezu už víte všechno, ale existuje spousta zajímavých faktů spojených s tímto prostředkem, které byste nemuseli znát.

První dřevěné dřezy přišly na svět okolo 17. století. Byly vyrobeny z jednoho kusu dřeva a neposkytovaly takovou odolnost a hygienu jako moderní dřevěné nebo kovové dřezy.

První kovové dřezy se začaly vyrábět v 19. století. Byly vyrobeny z litiny a často měly velkou váhu. Postupem času se ale výroba dřezů vyvíjela a nyní je k dispozici velký výběr materiálů, jako je nerezová ocel, keramika, kompozitní materiály nebo kamenné desky.

Nerezová ocel je jedním z nejoblíbenějších materiálů pro výrobu dřezů. Je odolná vůči poškrábání, teplotním výkyvům a korozivním látkám. Navíc je snadno udržovatelná a hygienická.

Keramické dřezy mají své kořeny v minulosti a nyní se staly velmi módní volbou pro moderní kuchyně. Keramika je velmi odolná, odolává teplotním změnám a navíc vytváří zajímavý a stylový vzhled v každé kuchyni.

Kompozitní materiály jsou relativně novým trendem v oblasti výroby dřezů. Tyto materiály jsou vytvořeny z kombinace pryskyřice a mletého kamene, což jim dává vysoce odolnou povrchovou úpravu. Jsou odolné vůči poškrábání, teplotním výkyvům a mají moderní vzhled.

Kamenné desky jsou také oblíbenou volbou pro kuchyňské dřezy. Jsou vyrobeny z přírodního kamene, jako je mramor nebo žula.

Pokud se vrátíme ke starším časům, dřez nemáme jen jako praktickou pomůcku v kuchyni, ale také jako kulturní symbol. V minulosti byl dřez společenským ukazatelem bohatství. Bohaté rodiny si mohly dovolit velké, luxusní mramorové nebo žulové dřezy, zatímco lidé méně majetní se spokojili s jednoduchými dřevěnými či litinovými variantami.

Zajímavostí je také využití dřezu jako zdroje inspirace pro umělce. Mnoho výtvarných děl a fotografií zahrnuje zobrazení různých dřezů. Pro některé umělce se dřez stal symbolem domova a intimity.

Další zajímavostí je fakt, že kuchyňský dřez se může stát hnízdištěm mnoha bakterií. Ve skutečnosti je dřez jedním z nejšpinavějších míst v kuchyni, pokud se neudržuje správná hygiena. Bakterie se mohou množit na zbytcích jídla nebo vlhkosti, které zůstávají na povrchu dřezu. Proto je důležité pravidelně dezinfikovat dřez a udržovat jej čistým.

© 2024 Nakupka.cz | Nakódoval Leoš Lang